Schaatsster Leerdam pakt in Thialf brons op 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft bij de wereldbeker in Heerenveen brons gegrepen op de 500 meter. De winnares van de 1000 meter twee dagen eerder, moest met 37,51 seconden Min-Sun Kim uit Zuid-Korea en de Oostenrijkse Vanessa Herzog voor zich dulden.
Leerdam reed in de slotrit tegen Kim, vorige week in Stavanger de winnares van de 500 meter. De Zuid-Koreaanse opende snel en bleef de schaatsster van Jumbo-Visma op de kruising ook voor. Op de streep was Kim met 37,21 drie tienden van een seconde sneller. Leerdam haalde na het zilver in Noorwegen wel opnieuw het podium dankzij een goede ronde.
Femke Kok kwam als eerste Nederlandse in actie. Ze verbeterde zich met 37,66 flink ten opzichte van een week eerder in Stavanger en werd zesde. Marrit Fledderus was in de rit tegen de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson met 37,56 net iets sneller dan Kok. Jackson won de rit in 37,53 en werd vierde.
Dione Voskamp zette met 37,89 de negende tijd neer. Michelle de Jong werd elfde met 37,92.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
16 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
22 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
22 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden