Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam pakt goud, Grevelt verrast met brons op 1000m

Schaatsster Leerdam pakt goud, Grevelt verrast met brons op 1000m

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft voor de tweede week op rij goud veroverd op de 1000 meter bij de wereldbeker schaatsen. Na haar winst in het Noorse Stavanger legde ze ook in Heerenveen beslag op de eerste plaats. Debutante Isabel Grevelt verraste met brons.

Leerdam reed in rit 9 tegen de nummer 2 van vorige week, Min-Sun Kim. De winnares van olympisch zilver maakte het verschil in de eerste volle ronde, kruiste voor haar concurrente langs en reed in 1.13,77 over de finish.

Isabel Grevelt maakte haar debuut in de A-groep, nadat ze vorige week tijdens de eerste wereldbeker in Stavanger de snelste tijd in de B-groep had gereden. De 20-jarige verraste in de vierde rit tegen de snelle Erin Jackson, de olympisch kampioen op de 500 meter, met de snelste tijd op dat moment én een persoonlijk record (1.14,54).

Verbazing

De tijd van Grevelt bleef staan tot Miho Takagi in de rit voor Leerdam naar 1.13,92 schaatste. De Japanse pakte uiteindelijk zilver. Antoinette Rijpma-de Jong reed met 1.14,74 naar de vierde tijd.

Marrit Fledderus (1.14,76) en Michelle de Jong (1.15,96) reden in de zevende rit tegen elkaar. Hun tijden waren goed voor respectievelijk de vijfde en elfde tijd.

Leerdam verbaasde zichzelf, nadat ze afgelopen week bij een val een van haar ijzers had verbogen. "Ik moet zeggen dat ik eigenlijk heel slecht reed, dus ik ben blij met een 1.13. Met een slechte rit deze tijd rijden, dan doe je het goed. Het ijzer is gemaakt, maar het hele gevoel was weg. Ik reed slecht, maar ik reed wel hard, dus dat is top. Het kan wel veel harder, die 1.12 wordt steeds realistischer in mijn hoofd."

Grevelt keek eveneens met verbazing terug op haar rit. "Ik voelde dat het goed ging, maar ik snap het eigenlijk nog niet", zei de debutante lachend. "Top 3, niet normaal. Ik hoopte op een tijd rond mijn persoonlijk record, maar een seconde sneller is heel gek."

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

5 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

5 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

9 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

1 dag geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden