Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam opnieuw de beste op 1000 meter op EK

Schaatsster Leerdam opnieuw de beste op 1000 meter op EK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft bij de Europese afstandskampioenschappen in Heerenveen haar titel op de 1000 meter geprolongeerd. De 23-jarige Zuid-Hollandse was met 1.13,60 duidelijk de snelste. Femke Kok verraste met de tweede plaats. Daria Katsjanova werd derde.

Kok, die in actie kwam in plaats van Ireen Wüst, kwam in de eerste rit tot 1.14,80. Die tijd bleef als beste staan, totdat Leerdam daar in de voorlaatste rit 1,2 seconde onder dook. Daria Katsjanova (1.14,94) en Angelina Golikova (1.15,54) kwamen in de laatste rit niet aan de tijd van Leerdam en konden ook niet tippen aan de tijd van Kok.

Leerdam had zich eerder afgemeld voor de 500 meter op deze EK. Ze concentreerde zich op de 1000 meter en reed een ijzersterke eerste ronde van 26,75 en daarna een goede slotronde van 28,9. Met een tijd van 1.13,60 is zij op de 1000 meter een van de favorieten op de Spelen.

Medaille

"Ik schaatste beter dan tijdens het olympisch kwalificatietoernooi. Ik had nog hard getraind, maar blijkbaar kan ik met hard trainen ook nog goed rijden", zei Leerdam. "Ik kon hier iets vrijer naar dit toernooi toewerken, ben iets uitgeruster en qua coördinatie was het ook beter."

Kok miste kwalificatie voor de Spelen op de 1000 meter, maar liet zien ook op deze afstand mee te kunnen strijden. Het leverde haar na het goud op de 500 meter de tweede medaille op deze EK op.

Michelle de Jong eindigde als zesde met 1.15,68.

Meer uit Sport

Nederland na openingsdag Spelen nog zonder medailles in Milaan

MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.

8 uur geleden
Lollobrigida ziet met goud op 35e verjaardag droom uitkomen

MILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.

8 uur geleden
Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

10 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

11 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

12 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

13 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.

13 uur geleden