Schaatsster Leerdam opnieuw de beste op 1000 meter op EK
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft bij de Europese afstandskampioenschappen in Heerenveen haar titel op de 1000 meter geprolongeerd. De 23-jarige Zuid-Hollandse was met 1.13,60 duidelijk de snelste. Femke Kok verraste met de tweede plaats. Daria Katsjanova werd derde.
Kok, die in actie kwam in plaats van Ireen Wüst, kwam in de eerste rit tot 1.14,80. Die tijd bleef als beste staan, totdat Leerdam daar in de voorlaatste rit 1,2 seconde onder dook. Daria Katsjanova (1.14,94) en Angelina Golikova (1.15,54) kwamen in de laatste rit niet aan de tijd van Leerdam en konden ook niet tippen aan de tijd van Kok.
Leerdam had zich eerder afgemeld voor de 500 meter op deze EK. Ze concentreerde zich op de 1000 meter en reed een ijzersterke eerste ronde van 26,75 en daarna een goede slotronde van 28,9. Met een tijd van 1.13,60 is zij op de 1000 meter een van de favorieten op de Spelen.
Medaille
"Ik schaatste beter dan tijdens het olympisch kwalificatietoernooi. Ik had nog hard getraind, maar blijkbaar kan ik met hard trainen ook nog goed rijden", zei Leerdam. "Ik kon hier iets vrijer naar dit toernooi toewerken, ben iets uitgeruster en qua coördinatie was het ook beter."
Kok miste kwalificatie voor de Spelen op de 1000 meter, maar liet zien ook op deze afstand mee te kunnen strijden. Het leverde haar na het goud op de 500 meter de tweede medaille op deze EK op.
Michelle de Jong eindigde als zesde met 1.15,68.
Meer uit Sport
CHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
52 minuten geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
18 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
22 uur geleden