Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam opnieuw de beste op 1000 meter op EK

Schaatsster Leerdam opnieuw de beste op 1000 meter op EK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft bij de Europese afstandskampioenschappen in Heerenveen haar titel op de 1000 meter geprolongeerd. De 23-jarige Zuid-Hollandse was met 1.13,60 duidelijk de snelste. Femke Kok verraste met de tweede plaats. Daria Katsjanova werd derde.

Kok, die in actie kwam in plaats van Ireen Wüst, kwam in de eerste rit tot 1.14,80. Die tijd bleef als beste staan, totdat Leerdam daar in de voorlaatste rit 1,2 seconde onder dook. Daria Katsjanova (1.14,94) en Angelina Golikova (1.15,54) kwamen in de laatste rit niet aan de tijd van Leerdam en konden ook niet tippen aan de tijd van Kok.

Leerdam had zich eerder afgemeld voor de 500 meter op deze EK. Ze concentreerde zich op de 1000 meter en reed een ijzersterke eerste ronde van 26,75 en daarna een goede slotronde van 28,9. Met een tijd van 1.13,60 is zij op de 1000 meter een van de favorieten op de Spelen.

Medaille

"Ik schaatste beter dan tijdens het olympisch kwalificatietoernooi. Ik had nog hard getraind, maar blijkbaar kan ik met hard trainen ook nog goed rijden", zei Leerdam. "Ik kon hier iets vrijer naar dit toernooi toewerken, ben iets uitgeruster en qua coördinatie was het ook beter."

Kok miste kwalificatie voor de Spelen op de 1000 meter, maar liet zien ook op deze afstand mee te kunnen strijden. Het leverde haar na het goud op de 500 meter de tweede medaille op deze EK op.

Michelle de Jong eindigde als zesde met 1.15,68.

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

5 uur geleden
Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

19 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn bij EK derde op 1500 meter, zege Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.

21 uur geleden
Schaatsers op EK buiten podium op 5000 meter, zege Semirunniy

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.

22 uur geleden
Bobsleeër Wesselink kwalificeert zich voor Spelen van Milaan

ST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.

22 uur geleden
Tennisteams Polen en Zwitserland naar finale United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.

23 uur geleden
Veenings en Kessler winnen in vrieskou strandrace Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.

23 uur geleden