Schaatsster Leerdam opnieuw de beste op 1000 meter op EK
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft bij de Europese afstandskampioenschappen in Heerenveen haar titel op de 1000 meter geprolongeerd. De 23-jarige Zuid-Hollandse was met 1.13,60 duidelijk de snelste. Femke Kok verraste met de tweede plaats. Daria Katsjanova werd derde.
Kok, die in actie kwam in plaats van Ireen Wüst, kwam in de eerste rit tot 1.14,80. Die tijd bleef als beste staan, totdat Leerdam daar in de voorlaatste rit 1,2 seconde onder dook. Daria Katsjanova (1.14,94) en Angelina Golikova (1.15,54) kwamen in de laatste rit niet aan de tijd van Leerdam en konden ook niet tippen aan de tijd van Kok.
Leerdam had zich eerder afgemeld voor de 500 meter op deze EK. Ze concentreerde zich op de 1000 meter en reed een ijzersterke eerste ronde van 26,75 en daarna een goede slotronde van 28,9. Met een tijd van 1.13,60 is zij op de 1000 meter een van de favorieten op de Spelen.
Medaille
"Ik schaatste beter dan tijdens het olympisch kwalificatietoernooi. Ik had nog hard getraind, maar blijkbaar kan ik met hard trainen ook nog goed rijden", zei Leerdam. "Ik kon hier iets vrijer naar dit toernooi toewerken, ben iets uitgeruster en qua coördinatie was het ook beter."
Kok miste kwalificatie voor de Spelen op de 1000 meter, maar liet zien ook op deze afstand mee te kunnen strijden. Het leverde haar na het goud op de 500 meter de tweede medaille op deze EK op.
Michelle de Jong eindigde als zesde met 1.15,68.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
6 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
12 uur geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
21 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
22 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
22 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
23 uur geleden