Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam opent EK sprint met 500 meter tegen Schulting

Schaatsster Leerdam opent EK sprint met 500 meter tegen Schulting

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam begint het EK sprint vrijdagavond in Heerenveen met een 500 meter tegen landgenote Suzanne Schulting. De 26-jarige titelverdedigster neemt het in de laatste rit van de openingsafstand op tegen de meervoudig olympisch kampioene shorttrack, die vorige maand achter Leerdam als tweede eindigde op het NK sprint. Femke Kok komt twee ritten eerder uit tegen Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.

Op de 1000 meter later vrijdagavond hebben de drie Nederlandse schaatssters een tegenstander uit het buitenland. Leerdam rijdt in rit 7 tegen Vanessa Herzog uit Oostenrijk. Schulting neemt het een rit later op tegen Karolina Bosiek uit Polen en Kok treft Sofia Thorup-Prosvirnova uit Denemarken.

Leerdam won de vorige twee edities van het EK sprint, in 2021 en in 2023. Ze is ook viervoudig Nederlands kampioene sprint.

EK allround

Titelverdediger Merijn Scheperkamp neemt het op de eerste 500 meter in de achtste rit op tegen landgenoot Jenning de Boo. Op het NK vorige maand eindigde Scheperkamp als tweede achter De Boo. Tim Prins treft de Pool Marek Kania in de slotrit. Op de 1000 meter is er in de slotrit een duel tussen ploeggenoten De Boo en Prins. Scheperkamp komt een rit eerder uit tegen Damian Zurek uit Polen.

Het EK sprint begint vrijdag om 19.00 uur. Het EK allround start een dag later in Thialf.

Meer uit Sport

Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

44 minuten geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

3 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

4 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

5 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

8 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

8 uur geleden
Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

14 uur geleden