Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam opent EK sprint met 500 meter tegen Schulting

Schaatsster Leerdam opent EK sprint met 500 meter tegen Schulting

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam begint het EK sprint vrijdagavond in Heerenveen met een 500 meter tegen landgenote Suzanne Schulting. De 26-jarige titelverdedigster neemt het in de laatste rit van de openingsafstand op tegen de meervoudig olympisch kampioene shorttrack, die vorige maand achter Leerdam als tweede eindigde op het NK sprint. Femke Kok komt twee ritten eerder uit tegen Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.

Op de 1000 meter later vrijdagavond hebben de drie Nederlandse schaatssters een tegenstander uit het buitenland. Leerdam rijdt in rit 7 tegen Vanessa Herzog uit Oostenrijk. Schulting neemt het een rit later op tegen Karolina Bosiek uit Polen en Kok treft Sofia Thorup-Prosvirnova uit Denemarken.

Leerdam won de vorige twee edities van het EK sprint, in 2021 en in 2023. Ze is ook viervoudig Nederlands kampioene sprint.

EK allround

Titelverdediger Merijn Scheperkamp neemt het op de eerste 500 meter in de achtste rit op tegen landgenoot Jenning de Boo. Op het NK vorige maand eindigde Scheperkamp als tweede achter De Boo. Tim Prins treft de Pool Marek Kania in de slotrit. Op de 1000 meter is er in de slotrit een duel tussen ploeggenoten De Boo en Prins. Scheperkamp komt een rit eerder uit tegen Damian Zurek uit Polen.

Het EK sprint begint vrijdag om 19.00 uur. Het EK allround start een dag later in Thialf.

Meer uit Sport

EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Sileziƫ. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

27 minuten geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosniƫ en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

45 minuten geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

4 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

17 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

21 uur geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

1 dag geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden