Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam opent EK sprint met 500 meter tegen Schulting

Schaatsster Leerdam opent EK sprint met 500 meter tegen Schulting

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam begint het EK sprint vrijdagavond in Heerenveen met een 500 meter tegen landgenote Suzanne Schulting. De 26-jarige titelverdedigster neemt het in de laatste rit van de openingsafstand op tegen de meervoudig olympisch kampioene shorttrack, die vorige maand achter Leerdam als tweede eindigde op het NK sprint. Femke Kok komt twee ritten eerder uit tegen Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.

Op de 1000 meter later vrijdagavond hebben de drie Nederlandse schaatssters een tegenstander uit het buitenland. Leerdam rijdt in rit 7 tegen Vanessa Herzog uit Oostenrijk. Schulting neemt het een rit later op tegen Karolina Bosiek uit Polen en Kok treft Sofia Thorup-Prosvirnova uit Denemarken.

Leerdam won de vorige twee edities van het EK sprint, in 2021 en in 2023. Ze is ook viervoudig Nederlands kampioene sprint.

EK allround

Titelverdediger Merijn Scheperkamp neemt het op de eerste 500 meter in de achtste rit op tegen landgenoot Jenning de Boo. Op het NK vorige maand eindigde Scheperkamp als tweede achter De Boo. Tim Prins treft de Pool Marek Kania in de slotrit. Op de 1000 meter is er in de slotrit een duel tussen ploeggenoten De Boo en Prins. Scheperkamp komt een rit eerder uit tegen Damian Zurek uit Polen.

Het EK sprint begint vrijdag om 19.00 uur. Het EK allround start een dag later in Thialf.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

4 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

4 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

5 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

5 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

5 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

19 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

20 uur geleden