Schaatsster Leerdam opent EK sprint met 500 meter tegen Schulting
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam begint het EK sprint vrijdagavond in Heerenveen met een 500 meter tegen landgenote Suzanne Schulting. De 26-jarige titelverdedigster neemt het in de laatste rit van de openingsafstand op tegen de meervoudig olympisch kampioene shorttrack, die vorige maand achter Leerdam als tweede eindigde op het NK sprint. Femke Kok komt twee ritten eerder uit tegen Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.
Op de 1000 meter later vrijdagavond hebben de drie Nederlandse schaatssters een tegenstander uit het buitenland. Leerdam rijdt in rit 7 tegen Vanessa Herzog uit Oostenrijk. Schulting neemt het een rit later op tegen Karolina Bosiek uit Polen en Kok treft Sofia Thorup-Prosvirnova uit Denemarken.
Leerdam won de vorige twee edities van het EK sprint, in 2021 en in 2023. Ze is ook viervoudig Nederlands kampioene sprint.
EK allround
Titelverdediger Merijn Scheperkamp neemt het op de eerste 500 meter in de achtste rit op tegen landgenoot Jenning de Boo. Op het NK vorige maand eindigde Scheperkamp als tweede achter De Boo. Tim Prins treft de Pool Marek Kania in de slotrit. Op de 1000 meter is er in de slotrit een duel tussen ploeggenoten De Boo en Prins. Scheperkamp komt een rit eerder uit tegen Damian Zurek uit Polen.
Het EK sprint begint vrijdag om 19.00 uur. Het EK allround start een dag later in Thialf.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
12 uur geleden