Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam onttroont Kok op 500 meter

Schaatsster Leerdam onttroont Kok op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is voor de tweede keer Nederlands kampioen op de 500 meter geworden. De 22-jarige sprintster van Team Worldstream bleef met 37,49 seconden op de tweede 500 meter tijdens de NK afstanden titelverdedigster Femke Kok voor. Leerdam had eerder de eerste 500 meter al gewonnen in 37,58.

Kok werd ook op de tweede 500 meter tweede achter Leerdam in 37,62. Haar eerste rit had ze gereden in 37,75. Het brons is voor Michelle de Jong. De 22-jarige Friezin van Team Reggeborgh reed haar tweede 500 meter in 37,90, nadat ze met 37,77 ook derde in de eerste race was geworden.

Voor Leerdam is het de tweede Nederlandse titel op de 500 meter. Ze werd eerder Nederlands kampioen in 2019 en is de regerend Europees kampioene sprint. De sprintster van Worldstream opende in beide races langzamer dan Kok, maar had met krachtige slagen beide keren een sneller rondje. In het rechtstreekse duel op de tweede 500 meter passeerde Leerdam haar concurrente met de laatste binnenbocht en hield die voorsprong vast.

Tweede 500 meter afgeschaft

Op de NK afstanden werd de titelstrijd beslist over twee 500 meters. De tweede 500 meter was in seizoen 2016-2017 afgeschaft en ook op de Olympische Spelen wordt nog maar één race gereden. Sinds vorig seizoen wordt op aandrang van de schaatsers bij de NK Afstanden de titelstrijd weer over twee races verreden.

Voor de startbewijzen voor de wereldbekerwedstrijden komen de schaatssters met de vijf beste tijden in aanmerking. Naast Leerdam, Kok en De Jong zijn dat Dione Voskamp en Marrit Fledderus. Ze reden met respectievelijk 37,89 en 37,90 de vierde en vijfde tijd en bleven daarmee tweevoudig Nederlands kampioene Jorien ter Mors voor. De schaatsster van Team IKO had met 38,00 de zesde tijd en wist zich niet voor de wereldbeker op deze afstand te plaatsen.

Meer uit Sport

Pogačar breekt sleutelbeen en nekwervel bij val in Vuelta

XERACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft een hersenschudding, een gebroken sleutelbeen en een gebroken nekwervel overgehouden aan zijn valpartij in de achtste etappe van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates zaterdagavond bekendgemaakt via X. De Sloveense wereldkampioen viel zaterdag in een vlakke etappe in de rode leiderstrui en moest de koers verlaten.

7 uur geleden
Mas weigert rode trui aan te doen uit respect voor Pogačar

XERACO (ANP) - Enric Mas, de nieuwe Spaanse leider in de Vuelta, heeft zaterdag bij de podiumceremonie geweigerd de rode leiderstrui aan te trekken. Hij nam de leiding over van Tadej Pogačar, die tijdens de achtste etappe hard ten val kwam en de koers moest verlaten. Voorafgaand aan de rit stond Mas 3.50 minuten achter de Sloveense wereldkampioen en leek de Vuelta al beslist.

8 uur geleden
Bondscoach Ehren vindt dat hockeysters te weinig creëerden

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeyvrouwen vindt dat zijn speelsters "veel te weinig" hebben gecreëerd tijdens de WK-finale tegen Argentinië. Zijn ploeg verloor uiteindelijk na shoot-outs.

9 uur geleden
Hockeyster Jansen baalt van verloren WK-finale: 'gewoon klote'

AMSTELVEEN (ANP) - Hockeyster Yibbi Jansen (26) baalt van de verloren WK-finale in eigen land. Argentinië bleek in het Wagener Stadion na shoot-outs te sterk en hield Oranje daarmee af van een vierde wereldtitel op rij.

9 uur geleden
Afscheidnemende De Waard vindt dat hockeysters 'op bluf' verloren

AMSTELVEEN (ANP) - Xan de Waard (30) heeft haar hockeycarrière niet kunnen afsluiten met een vierde wereldtitel. De middenvelder verloor met de hockeysters van Oranje de WK-finale van Argentinië na shoot-outs. "Ik denk dat we op bluf hebben verloren", concludeerde De Waard achteraf.

9 uur geleden
Coquard wint in Vuelta op dag dat rodetruidrager Pogačar uitvalt

XERACO (ANP) - Bryan Coquard heeft zaterdag de achtste etappe van de Vuelta gewonnen. De Franse renner van Cofidis was de beste in de massasprint in Xeraco, een kustplaats ten zuiden van Valencia. De Deen Mads Pedersen werd tweede, voor Jordi Meeus uit België.

10 uur geleden
Nederlandse hockeysters verliezen WK-finale na shoot-outs

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn er niet in geslaagd om de vierde wereldtitel op rij te veroveren. In de WK-finale in het Wagener Stadion verloor de ploeg van bondscoach Raoul Ehren na shoot-outs van Argentinië. Na de reguliere speeltijd stond het nog 1-1.

11 uur geleden