Schaatsster Leerdam onttroont Kok op 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is voor de tweede keer Nederlands kampioen op de 500 meter geworden. De 22-jarige sprintster van Team Worldstream bleef met 37,49 seconden op de tweede 500 meter tijdens de NK afstanden titelverdedigster Femke Kok voor. Leerdam had eerder de eerste 500 meter al gewonnen in 37,58.
Kok werd ook op de tweede 500 meter tweede achter Leerdam in 37,62. Haar eerste rit had ze gereden in 37,75. Het brons is voor Michelle de Jong. De 22-jarige Friezin van Team Reggeborgh reed haar tweede 500 meter in 37,90, nadat ze met 37,77 ook derde in de eerste race was geworden.
Voor Leerdam is het de tweede Nederlandse titel op de 500 meter. Ze werd eerder Nederlands kampioen in 2019 en is de regerend Europees kampioene sprint. De sprintster van Worldstream opende in beide races langzamer dan Kok, maar had met krachtige slagen beide keren een sneller rondje. In het rechtstreekse duel op de tweede 500 meter passeerde Leerdam haar concurrente met de laatste binnenbocht en hield die voorsprong vast.
Tweede 500 meter afgeschaft
Op de NK afstanden werd de titelstrijd beslist over twee 500 meters. De tweede 500 meter was in seizoen 2016-2017 afgeschaft en ook op de Olympische Spelen wordt nog maar één race gereden. Sinds vorig seizoen wordt op aandrang van de schaatsers bij de NK Afstanden de titelstrijd weer over twee races verreden.
Voor de startbewijzen voor de wereldbekerwedstrijden komen de schaatssters met de vijf beste tijden in aanmerking. Naast Leerdam, Kok en De Jong zijn dat Dione Voskamp en Marrit Fledderus. Ze reden met respectievelijk 37,89 en 37,90 de vierde en vijfde tijd en bleven daarmee tweevoudig Nederlands kampioene Jorien ter Mors voor. De schaatsster van Team IKO had met 38,00 de zesde tijd en wist zich niet voor de wereldbeker op deze afstand te plaatsen.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.
11 uur geledenMONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.
14 uur geledenMONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.
15 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Monza. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon zijn zege van afgelopen jaar geen vervolg geven, omdat de Mercedessen van Kim Antonelli en George Russell te snel waren. "Ik ben blij met de derde plaats en dat ik het podium gehaald heb", zei de coureur die als vijfde was gestart. Antonelli pakte de zege.
15 uur geleden