Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam onttroont Kok op 500 meter

Schaatsster Leerdam onttroont Kok op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is voor de tweede keer Nederlands kampioen op de 500 meter geworden. De 22-jarige sprintster van Team Worldstream bleef met 37,49 seconden op de tweede 500 meter tijdens de NK afstanden titelverdedigster Femke Kok voor. Leerdam had eerder de eerste 500 meter al gewonnen in 37,58.

Kok werd ook op de tweede 500 meter tweede achter Leerdam in 37,62. Haar eerste rit had ze gereden in 37,75. Het brons is voor Michelle de Jong. De 22-jarige Friezin van Team Reggeborgh reed haar tweede 500 meter in 37,90, nadat ze met 37,77 ook derde in de eerste race was geworden.

Voor Leerdam is het de tweede Nederlandse titel op de 500 meter. Ze werd eerder Nederlands kampioen in 2019 en is de regerend Europees kampioene sprint. De sprintster van Worldstream opende in beide races langzamer dan Kok, maar had met krachtige slagen beide keren een sneller rondje. In het rechtstreekse duel op de tweede 500 meter passeerde Leerdam haar concurrente met de laatste binnenbocht en hield die voorsprong vast.

Tweede 500 meter afgeschaft

Op de NK afstanden werd de titelstrijd beslist over twee 500 meters. De tweede 500 meter was in seizoen 2016-2017 afgeschaft en ook op de Olympische Spelen wordt nog maar één race gereden. Sinds vorig seizoen wordt op aandrang van de schaatsers bij de NK Afstanden de titelstrijd weer over twee races verreden.

Voor de startbewijzen voor de wereldbekerwedstrijden komen de schaatssters met de vijf beste tijden in aanmerking. Naast Leerdam, Kok en De Jong zijn dat Dione Voskamp en Marrit Fledderus. Ze reden met respectievelijk 37,89 en 37,90 de vierde en vijfde tijd en bleven daarmee tweevoudig Nederlands kampioene Jorien ter Mors voor. De schaatsster van Team IKO had met 38,00 de zesde tijd en wist zich niet voor de wereldbeker op deze afstand te plaatsen.

Meer uit Sport

Van 't Wout wint derde individuele goud bij World Tour Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.

4 uur geleden
Xandra Velzeboer boekt op 500 meter eerste zege in World Tour  

VANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.

5 uur geleden
Verstappen miste de snelheid om voor zege in Austin te strijden

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.

8 uur geleden
Antonelli met zege in Austin nog dichter bij titel, Verstappen 3e

AUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.

8 uur geleden
Griekspoor noemt ATP-titel in Brussel 'de lekkerste' van de vier

BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (30) noemt zijn titel in Brussel "de lekkerste" van zijn vier eindzeges op ATP-toernooien. "Iedere titel heeft iets. In Pune won ik mijn eerste. Dat was bijzonder. Mijn tweede was in Den Bosch in eigen land. Ook bijzonder. Mijn zege op Mallorca was in een tijd dat ik op mijn best was. En nu win ik vanuit een heel moeilijke periode. Daarom is dit misschien wel de lekkerste."

11 uur geleden
Griekspoor wint met European Open in Brussel vierde titel

BRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft het tennistoernooi van Brussel op zijn naam geschreven. De 30-jarige tennisser versloeg de Duitser Jan-Lennard Struff (36) zondag in de finale van het European Open in drie sets: 4-6 6-3 6-4.

12 uur geleden
Dakar Rally in 2027 niet in Saudi-Arabië

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP) - De Dakar Rally vindt in 2027 niet plaats in Saudi-Arabië. Dat hebben de Franse organisator Amaury Sport Organisation (ASO) en de lokale Saudi Motorsport Company (SMC) zondag bekendgemaakt in een verklaring op de site van de auto- en motorrally. Die beslissing hebben de organisatoren genomen wegens "recente ontwikkelingen in de regio". Het evenement zou van 1 tot en met 15 januari 2027 in Saudi-Arabië plaatsvinden. De ASO zegt in de komende dagen de nieuwe locatie bekend te zullen maken.

16 uur geleden