Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam net naast podium op 1000 meter in Stavanger

Schaatsster Leerdam net naast podium op 1000 meter in Stavanger

STAVANGER (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is bij de wereldbekerwedstrijd in Stavanger als vierde geëindigd op de 1000 meter. De 22-jarige Zuid-Hollandse kwam tot 1.15,22 minuut. De zege ging net als vorige week in Polen naar de Amerikaanse Brittany Bowe, die kwam tot 1.14,16.

Leerdam verbeterde zich wel ten opzichte van haar vijfde plaats een week eerder. Ireen Wüst eindigde als negende met 1.16,14. Femke Kok werd zeventiende met 1.17,57.

Bowe bleef net als een week eerder de twee Japanse schaatssters Miho Takagi en Nao Kodaira voor. De Amerikaanse was met haar nieuwe baanrecord duidelijk sneller dan de 1.15,01 van Takagi, die met een snelle slotronde Leerdam nog versloeg. Kodaira reed de derde tijd met 1.15,16.

Positieve punten

Leerdam greep naast de medailles, maar kon wel positieve punten uit haar race halen. "Ik voelde meer potentie, de eerste 600 meter ging heel erg goed", zei Leerdam bij de NOS. "Dat geeft wel een bepaalde rust. Die voelde ik ook in mijn slag. Ik baalde wel een beetje van mijn laatste rondje, ik wilde te graag naar de finish."

Het gat met winnares Bowe was wel een stuk kleiner dan een week eerder bij de wereldbekerwedstrijd in Polen, maar Leerdam zei vooral naar haar eigen rit te kijken. "Daar zit nog veel meer rek in."

Kok

Femke Kok kon net als een week eerder niet meedoen om de medailles. "Het was weer slecht. De opening en het eerste rondje gingen nog wel, maar de slotronde was een drama. Ik ben nog steeds niet fit, balen dat dat nu gebeurt" zei Kok, die aangaf na de rit ook duizelig te zijn geweest. "Aan de andere kant weet ik ook dat ik snel van diepe dalen naar hoge pieken kan gaan."

Eerder op de dag had Lotte van Beek de B-divisie gewonnen op de 1000 meter. De 29-jarige schaatsster mocht starten wegens de afmelding van Antoinette de Jong, die later nog start gaat op de 5000 meter. Ze kwam tot 1.16,65.

Meer uit Sport

Schaatsster Rijpma-De Jong had graag WK baanwielrennen gereden

RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

7 minuten geleden
Schaatsster Kok gaat rivale Leerdam enorm missen dit seizoen

RIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.

41 minuten geleden
De Boo denkt aan wereldrecord 500 meter ondanks krappe kalender

RIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.

45 minuten geleden
Maarten van der Weijden stopt met zwemmen, zijn stichting blijft

VUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.

5 uur geleden
Verstappen mikt in jubileumrace op eerste zege ooit in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.

7 uur geleden
Afzwaaiende Izagirre met polsbreuk in Ronde van Lombardije

BERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.

8 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp moeizaam door in masters Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met enige moeite de tweede ronde bereikt in het masterstoernooi van Shanghai. De 31-jarige tennisser won van de Spanjaard Daniel Merida in drie sets: 1-6 6-3 6-4.

8 uur geleden