Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam mist podium 500 meter, Kodaira klopt Jackson

Schaatsster Leerdam mist podium 500 meter, Kodaira klopt Jackson

STAVANGER (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is bij de wereldbeker schaatsen in Stavanger met 37,94 seconden net naast het podium geëindigd op de tweede 500 meter. Met de vierde plaats was ze opnieuw de beste Nederlandse. De zege ging naar de Japanse Nao Kodaira, die de Amerikaanse Erin Jackson klopte met 37,52.

Leerdam verbeterde zich duidelijk ten opzichte van een dag eerder toen ze zevende werd in 38,06. Met een snelle ronde kwam de 22-jarige Zuid-Hollandse tot 37,94 en ze zag daarmee haar achterstand op de podiumplaatsen opnieuw kleiner worden.

Kodaira was nipt sneller dan Jackson, die tweede werd met 37,67. De Amerikaanse had de vorige drie wereldbekerwedstrijden op de 500 meter op haar naam geschreven. Het brons was voor de regerend wereldkampioene Angelina Golikova in 37,71.

Beter dan zaterdag

Michelle de Jong reed met 38,07 haar beste 500 meter van dit seizoen in de wereldbeker. Ze eindigde daarmee als achtste en bleef ploeggenote Femke Kok nipt voor. Die werd met 38,12 negende. Dione Voskamp werd met 38,58 achttiende.

Leerdam zag zichzelf weer op een betere eindklassering terug dan in de voorgaande wedstrijden. "Ik ga steeds beter schaatsen en het gaat steeds harder", zei ze over haar race bij de NOS. "Ik ga nu weer beter dan gisteren."

Ze zei niet bezig te zijn met wie er wint, maar zich te focussen op haar eigen proces. Dat Kodaira Jackson afhield van een vierde overwinning op de 500 meter vond ze daarom niet opvallend. "Het is moeilijk om de 500 altijd te winnen. Er zijn meerdere meiden die hard rijden."

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

7 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

9 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

10 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

10 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

11 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

12 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

14 uur geleden