Schaatsster Leerdam mist podium 500 meter, Kodaira klopt Jackson
STAVANGER (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is bij de wereldbeker schaatsen in Stavanger met 37,94 seconden net naast het podium geëindigd op de tweede 500 meter. Met de vierde plaats was ze opnieuw de beste Nederlandse. De zege ging naar de Japanse Nao Kodaira, die de Amerikaanse Erin Jackson klopte met 37,52.
Leerdam verbeterde zich duidelijk ten opzichte van een dag eerder toen ze zevende werd in 38,06. Met een snelle ronde kwam de 22-jarige Zuid-Hollandse tot 37,94 en ze zag daarmee haar achterstand op de podiumplaatsen opnieuw kleiner worden.
Kodaira was nipt sneller dan Jackson, die tweede werd met 37,67. De Amerikaanse had de vorige drie wereldbekerwedstrijden op de 500 meter op haar naam geschreven. Het brons was voor de regerend wereldkampioene Angelina Golikova in 37,71.
Beter dan zaterdag
Michelle de Jong reed met 38,07 haar beste 500 meter van dit seizoen in de wereldbeker. Ze eindigde daarmee als achtste en bleef ploeggenote Femke Kok nipt voor. Die werd met 38,12 negende. Dione Voskamp werd met 38,58 achttiende.
Leerdam zag zichzelf weer op een betere eindklassering terug dan in de voorgaande wedstrijden. "Ik ga steeds beter schaatsen en het gaat steeds harder", zei ze over haar race bij de NOS. "Ik ga nu weer beter dan gisteren."
Ze zei niet bezig te zijn met wie er wint, maar zich te focussen op haar eigen proces. Dat Kodaira Jackson afhield van een vierde overwinning op de 500 meter vond ze daarom niet opvallend. "Het is moeilijk om de 500 altijd te winnen. Er zijn meerdere meiden die hard rijden."
Meer uit Sport
CHAAM (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de 86e editie van de Acht van Chaam gewonnen. De 33-jarige sprinter van Soudal Quick-Step hield in het criterium in Brabant de Nederlanders Olav Kooij en Huub Artz achter zich.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Marianne Vos start in haar vijfde Ronde van Frankrijk als wegkapitein van haar ploeg Visma - Lease a Bike, die net als vorig jaar met Pauline Ferrand-Prévot de Tour wil winnen. De 39-jarige wielrenster zal echter niet aarzelen om voor een ritzege te gaan als de kans zich voordoet, vertelde ze in een online persgesprek in de aanloop naar de start zaterdag in het Zwitserse Lausanne.
5 uur geledenAALBORG (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed meteen de eerste etappe van de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na een rit over een kleine 198 kilometer met start en finish in Aalborg de snelste van een kleine groep.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot krijgt een Nederlands getinte ploeg mee in haar poging om voor het tweede jaar op rij namens Visma-Lease a Bike de Tour de France Femmes te winnen. De Française heeft behalve landgenote Marion Bunel vijf Nederlandse ploeggenoten naast zich bij de Tourstart in het Zwitserse Lausanne zaterdag. Dat zijn Marianne Vos, Lieke Nooijen, Daniek Hengeveld, Femke de Vries en Sarah van Dam.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Schaatsteam X²O Badkamers heeft Bart Swings een contract tot het einde van zijn carrière gegeven. De ploeg zegt met de verlenging het vertrouwen uit te spreken in de 35-jarige Belgische schaatser. Swings won als lid van de ploeg van de broers Martin en Erwin ten Hove goud op de massastart op de Olympische Spelen van Beijing 2022, twee wereldtitels op de massastart en vier Europese titels op dit onderdeel.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeysters heeft vier speelsters in zijn WK-selectie opgenomen die nog niet eerder een eindtoernooi speelden. Het gaat om Rosa Fernig (Den Bosch), Daantje de Kruijff (Amsterdam), Guusje Moes en Eline Jansen (beiden Kampong).
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wimbledon heeft dit jaar een recordaantal bezoekers getrokken ondanks de overlap met het WK voetbal. Organisator The All England Club meldt dat 550.151 toeschouwers het grandslamtoernooi bezochten, iets meer dan in 2025.
12 uur geleden