Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam mist podium 500 meter, Kodaira klopt Jackson

Schaatsster Leerdam mist podium 500 meter, Kodaira klopt Jackson

STAVANGER (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is bij de wereldbeker schaatsen in Stavanger met 37,94 seconden net naast het podium geëindigd op de tweede 500 meter. Met de vierde plaats was ze opnieuw de beste Nederlandse. De zege ging naar de Japanse Nao Kodaira, die de Amerikaanse Erin Jackson klopte met 37,52.

Leerdam verbeterde zich duidelijk ten opzichte van een dag eerder toen ze zevende werd in 38,06. Met een snelle ronde kwam de 22-jarige Zuid-Hollandse tot 37,94 en ze zag daarmee haar achterstand op de podiumplaatsen opnieuw kleiner worden.

Kodaira was nipt sneller dan Jackson, die tweede werd met 37,67. De Amerikaanse had de vorige drie wereldbekerwedstrijden op de 500 meter op haar naam geschreven. Het brons was voor de regerend wereldkampioene Angelina Golikova in 37,71.

Beter dan zaterdag

Michelle de Jong reed met 38,07 haar beste 500 meter van dit seizoen in de wereldbeker. Ze eindigde daarmee als achtste en bleef ploeggenote Femke Kok nipt voor. Die werd met 38,12 negende. Dione Voskamp werd met 38,58 achttiende.

Leerdam zag zichzelf weer op een betere eindklassering terug dan in de voorgaande wedstrijden. "Ik ga steeds beter schaatsen en het gaat steeds harder", zei ze over haar race bij de NOS. "Ik ga nu weer beter dan gisteren."

Ze zei niet bezig te zijn met wie er wint, maar zich te focussen op haar eigen proces. Dat Kodaira Jackson afhield van een vierde overwinning op de 500 meter vond ze daarom niet opvallend. "Het is moeilijk om de 500 altijd te winnen. Er zijn meerdere meiden die hard rijden."

Meer uit Sport

Tennisster Lamens uitgeschakeld in kwartfinale São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is in de nacht van vrijdag op zaterdag uitgeschakeld op het WTA-toernooi van São Paulo. In de kwartfinales was de Argentijnse Nadia Podoroska in drie sets te sterk voor de Nederlandse: 7-6 (5) 3-6 6-3.

5 uur geleden
Darter Nijman ronde verder bij World Series Finals

AMSTERDAM (ANP) - Wessel Nijman heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de World Series of Darts Finals. De 26-jarige Noord-Hollander versloeg in de AFAS Live in Amsterdam de 57-jarige Australiër Simon Whitlock met 6-4.

17 uur geleden
Reinderink volgende Nederlandse ritwinnaar in Ronde van Luxemburg

DIEKIRCH (ANP/BELGA) - Pepijn Reinderink heeft voor het volgende Nederlandse dagsucces gezorgd in de Ronde van Luxemburg. De 24-jarige Nederlander van Soudal Quick-Step was de snelste in de derde etappe, een rit over 179,6 kilometer van Wiltz naar Diekirch. Reinderink won na een solo van 7 kilometer.

19 uur geleden
Griekspoor overtuigt tegen Mejía en zet tennissers op 2-0

DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn in de Davis Cup dicht bij een plek in de eerste ronde van de Qualifiers van volgend jaar. Tallon Griekspoor won in de Maaspoort van Den Bosch overtuigend van de Colombiaan Nicolás Mejía in twee sets (6-2 6-4) en zette het team van captain Paul Haarhuis op een voorsprong van 2-0.

19 uur geleden
UEFA en CONCACAF eisen onderzoek naar reserves FIFA

NYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Čeferin en CONCACAF-voorzitter Victor Montagliani eisen een onafhankelijk onderzoek naar de financiële reserves van wereldvoetbalbond FIFA. Ook doen ze een voorstel om in de periode van 2027 tot en met 2030 minstens 10 miljoen dollar (ruim 8,7 miljoen euro) beschikbaar te stellen aan elk van de 211 aangesloten nationale voetbalbonden. Dat schrijven ze vrijdag in een brief aan FIFA-voorzitter Gianni Infantino.

19 uur geleden
Van de Zandschulp zet Davis Cup-team moeizaam op 1-0

DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft het Nederlandse tennisteam op voorsprong gezet tegen Colombia in de Davis Cup. Hij won in de Maaspoort van Den Bosch met de nodige moeite de eerste partij van de landenstrijd in drie sets van Johan Alexander Rodriguez: 4-6 6-1 7-5.

21 uur geleden
Motorcoureur Veijer breekt sleutelbeen bij training GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer mist de Moto2-race bij de Grote Prijs van Oostenrijk dit weekend. De 21-jarige Nederlander heeft bij een crash tijdens de eerste vrije training een gebroken sleutelbeen opgelopen. Dat maakte zijn team Red Bull KTM Ajo bekend op X.

1 dag geleden