Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam haalt doel met winst op 1000 meter

Schaatsster Leerdam haalt doel met winst op 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam sloot de NK afstanden in Heerenveen tevreden af met twee titels en een bronzen medaille. Dat brons op de 1500 meter, daar was ze nog het meest verrast over. "Maar de 1000 meter winnen was ook heel belangrijk. Als ik daar niet win ben ik niet blij", zei de de 22-jarige schaatsster van Team Worldstream.

Leerdam won de 1000 meter met 1.13,15 in een baanrecord, haar eerste in Thialf. "Vorig seizoen ging ik daar al elke keer voor, maar lukte het maar niet. Nu hadden we meer de instelling dat het wel komt als het komt." Daar slaagde ze al in in het eerste wedstrijdweekend van het seizoen. "Maar het kan sowieso harder."

Volgens de Zuid-Hollandse is ze fysiek beter en krachtiger. "Ik kan het gewoon makkelijker volhouden", zei ze en voegde daaraan toe dat de rit helemaal niet zo goed ging. "Ik was te gewillig en dus in het begin te gehaast. Maar ik zag dat het baanrecord met een goede slotronde toch zou kunnen lukken. Toen ik over de finish kwam en de tijd hoorde was ik heel blij."

Er wachten Leerdam vier drukke weekenden in de wereldbeker, waar ze zich plaatste op de 500, 1000 en 1500 meter. "We gaan met de coaches overleggen wat past. Ik zal zeker niet alles starten, maar wil wel graag ook op de 1500 meter rijden, bijvoorbeeld in Salt Lake City."

Meer uit Sport

Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

4 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

8 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

8 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

9 uur geleden
Álex Márquez wint sprintrace bij Grote Prijs van Catalonië

MONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.

9 uur geleden
Team Verstappen is begonnen aan de 24 uur van de Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.

11 uur geleden
Schilder werpt kogel over magische grens van 21 meter

SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.

12 uur geleden