Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam haalt doel met winst op 1000 meter

Schaatsster Leerdam haalt doel met winst op 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam sloot de NK afstanden in Heerenveen tevreden af met twee titels en een bronzen medaille. Dat brons op de 1500 meter, daar was ze nog het meest verrast over. "Maar de 1000 meter winnen was ook heel belangrijk. Als ik daar niet win ben ik niet blij", zei de de 22-jarige schaatsster van Team Worldstream.

Leerdam won de 1000 meter met 1.13,15 in een baanrecord, haar eerste in Thialf. "Vorig seizoen ging ik daar al elke keer voor, maar lukte het maar niet. Nu hadden we meer de instelling dat het wel komt als het komt." Daar slaagde ze al in in het eerste wedstrijdweekend van het seizoen. "Maar het kan sowieso harder."

Volgens de Zuid-Hollandse is ze fysiek beter en krachtiger. "Ik kan het gewoon makkelijker volhouden", zei ze en voegde daaraan toe dat de rit helemaal niet zo goed ging. "Ik was te gewillig en dus in het begin te gehaast. Maar ik zag dat het baanrecord met een goede slotronde toch zou kunnen lukken. Toen ik over de finish kwam en de tijd hoorde was ik heel blij."

Er wachten Leerdam vier drukke weekenden in de wereldbeker, waar ze zich plaatste op de 500, 1000 en 1500 meter. "We gaan met de coaches overleggen wat past. Ik zal zeker niet alles starten, maar wil wel graag ook op de 1500 meter rijden, bijvoorbeeld in Salt Lake City."

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

3 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

5 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

7 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

8 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

8 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden