Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam haalt doel met winst op 1000 meter

Schaatsster Leerdam haalt doel met winst op 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam sloot de NK afstanden in Heerenveen tevreden af met twee titels en een bronzen medaille. Dat brons op de 1500 meter, daar was ze nog het meest verrast over. "Maar de 1000 meter winnen was ook heel belangrijk. Als ik daar niet win ben ik niet blij", zei de de 22-jarige schaatsster van Team Worldstream.

Leerdam won de 1000 meter met 1.13,15 in een baanrecord, haar eerste in Thialf. "Vorig seizoen ging ik daar al elke keer voor, maar lukte het maar niet. Nu hadden we meer de instelling dat het wel komt als het komt." Daar slaagde ze al in in het eerste wedstrijdweekend van het seizoen. "Maar het kan sowieso harder."

Volgens de Zuid-Hollandse is ze fysiek beter en krachtiger. "Ik kan het gewoon makkelijker volhouden", zei ze en voegde daaraan toe dat de rit helemaal niet zo goed ging. "Ik was te gewillig en dus in het begin te gehaast. Maar ik zag dat het baanrecord met een goede slotronde toch zou kunnen lukken. Toen ik over de finish kwam en de tijd hoorde was ik heel blij."

Er wachten Leerdam vier drukke weekenden in de wereldbeker, waar ze zich plaatste op de 500, 1000 en 1500 meter. "We gaan met de coaches overleggen wat past. Ik zal zeker niet alles starten, maar wil wel graag ook op de 1500 meter rijden, bijvoorbeeld in Salt Lake City."

Meer uit Sport

IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

25 minuten geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

2 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

4 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

6 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

16 uur geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

23 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

1 dag geleden