Schaatsster Leerdam grijpt net naast zege op 1000 meter
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is bij de wereldbeker in Salt Lake City als tweede geëindigd op de 1000 meter. De 22-jarige Zuid-Hollandse van Worldstream moest met 1.12,25 alleen de Japanse Miho Takagi voor zich dulden. Die was de beste in 1.11,83.
Leerdam was gebrand op sportieve revanche na haar mislukte 500 meter eerder op de dag. In de rit tegen landgenote Femke Kok reageerde ze niet goed op de start en was meteen kansloos. Op de 1000 meter opende ze fel en nam na een rondje afstand van haar tegenstander Brittany Bowe. Met 1.12,25 was ze langzamer dan haar nationale record van 1.11,84. Ze bleef de Amerikaanse voor die met 1.12,60 als derde eindigde.
Kok kwam tot 1.12,87 en reed daarmee de vijfde tijd. Ze dook ruim onder haar eigen toptijd van 1.14,17. Ireen Wüst kwam tot 1.13,39 en werd daarmee negende. Lotte van Beek kwam tot 1.13,93, goed voor de veertiende plaats.
Mislukte race
Leerdam moest haar mislukte race van eerder op de dag even vergeten om zich te kunnen focussen op de 1000 meter. "Ik ben blij dat ik lekker schaatste. Ik wil altijd keihard beginnen en zie wel waar het eindigt. Het laatste rondje ging eigenlijk ook best goed, maar kon nog beter", zei ze bij de NOS. "Ik ben best bij met de zilveren plek, voor nu is het genoeg."
Wat er precies misging in de race eerder, daar kon Leerdam ook geen echte verklaring voor geven. "Ik bewoog en kon niet meer terug. Ik moest omhoog komen en toen schoot de starter af. Ik kon er vrij weinig meer van maken." Leerdam stond echter rechtop, waar tegenstandster Kok al ver vertrokken was. Voor de resterende punten in het klassement reed ze de rit maar uit en werd laatste.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
1 dag geleden