Schaatsster Leerdam Europees kampioen op 1000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft bij de EK afstanden in Heerenveen verrassend goud gewonnen op de 1000 meter. De 21-jarige sprintster van Team Reggeborgh zegevierde met een persoonlijke recordtijd van 1.13,67. De Russin Daria Katsjanova pakte zilver met 1.13,90, eveneens een persoonlijke toptijd. Haar landgenote Jekaterina Sjichova, de titelhoudster op dit onderdeel, behaalde brons (1.14,48).
Leerdam meldde zich eerder bij de EK af voor de teamsprint en de 500 meter vanwege een lichte liesblessure. Ze zegevierde twee weken geleden bij de NK in Heerenveen met een tijd van 1.14,24.
Letitia de Jong reed met 1.14,64 de vierde tijd. Ireen Wüst eindigde als vijfde (1.14,81).
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse politie heeft elf personen opgepakt bij een poging een spandoek van Greenpeace op te hangen aan een kraan bij het Formule 1-circuit in Madrid. Dat melden lokale Madrileense media via X. De Madring staat dit jaar voor het eerst op de kalender van de Formule 1. De komende tien jaar wordt de Grote Prijs van Spanje er verreden. De race begint zondag om 15.00 uur.
5 minuten geledenSHANGHAI (ANP/BELGA) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft in de MXGP zijn zevende achtereenvolgende zege geboekt. De 32-jarige Nederlander, die zich een week geleden verzekerde van zijn derde wereldtitel, deed dat bij de Grote Prijs van China in Shanghai.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Elena Rybakina had van tevoren niet verwacht de US Open te winnen. De tennisster uit Kazachstan vertelde na haar overwinning op Aryna Sabalenka (6-4 5-7 6-2) in de finale van het toernooi dat ze aan de start van de US Open twijfels had over haar fitheid.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de US Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg titelverdedigster Aryna Sabalenka in drie sets (6-4 5-7 6-2) en voorkwam daarmee dat de speelster uit Belarus het grandslamtoernooi van New York voor de derde keer op rij won.
11 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.
15 uur geledenCROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.
16 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.
17 uur geleden