Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Leerdam blijft ongeslagen op 1000 meter

Schaatsster Leerdam blijft ongeslagen op 1000 meter

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft haar ongeslagen status dit seizoen op de 1000 meter behouden. De 24-jarige rijdster van Jumbo-Visma won de laatste wereldbekerwedstrijd in het Poolse Tomaszów Mazowiecki. Met een tijd van 1.14,94 bleef ze de Amerikaanse Kimi Goetz en Miho Takagi uit Japan ruim voor.

Takagi veroverde door haar derde plaats van 1.15,67 het wereldbekerklassement. Leerdam sloeg de vijfde wereldbekerwedstrijd vorige week in Polen over en liep zo een grote achterstand op Takagi op. Die won uiteindelijk met 301 punten de wereldbeker, met 1 punt voorsprong op Leerdam.

Antoinette Rijpma-de Jong kwam tot een tijd van 1.16,55 en werd daarmee zevende. Isabel Grevelt werd met 1.17,26 negende. Naomi Verkerk zette 1.17,76 neer. Dat was goed voor de twaalfde tijd.

Leerdam won dit seizoen alle wedstrijden op 1000 meter waar ze aan de start verscheen. Dat waren in totaal elf races. Voor de 1000 meter op de WK afstanden, die van 2 tot en met 5 maart worden gehouden in Heerenveen, is Leerdam ook de topfavoriete.

Meer uit Sport

Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

3 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

6 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

6 uur geleden
Skiester Vonn na valpartij geopereerd in Treviso

TREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.

6 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem voelde druk na wereldrecord op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."

6 uur geleden
Leerdam op 1000 meter in slotrit tegen titelverdedigster Takagi

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.

6 uur geleden
Realistische Huizinga: buitenlanders hebben stap gezet, wij niet

MILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.

6 uur geleden