Schaatsster Kok wint ook tweede 500 meter in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbeker in Heerenveen ook de tweede 500 meter op haar naam geschreven. De Nederlands kampioene op deze afstand won met een tijd van 37,27 seconden. De 20-jarige Friezin kon zich niet optrekken aan een tegenstander. Haar Oostenrijkse opponente Vanessa Herzog ging al bij de start onderuit.
Kok zegevierde zaterdag met een tijd van 37,08. Daarmee behaalde ze haar eerste wereldbekerzege in haar loopbaan.
De Russin Angelina Golikova pakte opnieuw zilver met een tijd van 37,30. Haar landgenote Olga Fatkoelina eindigde als derde (37,40).
Michelle de Jong reed met 37,76 weer een persoonlijk record, goed voor de vijfde plaats. Marrit Fledderus (elfde in 38,19), Isabelle van Elst (vijftiende in 38,56) en Dione Voskamp (25e in 41,94 na een val) vervulden een bijrol.
Meer uit Sport
SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
8 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
9 uur geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
14 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
19 uur geleden