Schaatsster Kok wint ook in Milwaukee 500 meter
MILWAUKEE (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Milwaukee de eerste 500 meter op haar naam geschreven. De 24-jarige regerend wereldkampioene was met 37,11 duidelijk sneller dan de concurrentie. Olympisch kampioene Erin Jackson uit de Verenigde Staten werd met 37,39 tweede, Kurumi Inagawa uit Japan werd met 37,54 derde.
Kok won een week eerder in Calgary bij haar rentree in de wereldbeker ook. Toen kwam de Friezin tot 37,01.
Dione Voskamp werd met 37,71 zesde. Jutta Leerdam werd met een tijd van 37,82 achtste. Ze werd in haar rit nipt verslagen door de Amerikaanse Brittany Bowe (37,81). Suzanne Schulting reed met 37,91 de tiende tijd. Naomi Verkerk werd met 38,06 dertiende.
De schaatssters rijden zondag een tweede 500 meter.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
3 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
5 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
8 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
9 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
9 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
13 uur geleden