Schaatsster Kok wint ook in Milwaukee 500 meter
MILWAUKEE (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Milwaukee de eerste 500 meter op haar naam geschreven. De 24-jarige regerend wereldkampioene was met 37,11 duidelijk sneller dan de concurrentie. Olympisch kampioene Erin Jackson uit de Verenigde Staten werd met 37,39 tweede, Kurumi Inagawa uit Japan werd met 37,54 derde.
Kok won een week eerder in Calgary bij haar rentree in de wereldbeker ook. Toen kwam de Friezin tot 37,01.
Dione Voskamp werd met 37,71 zesde. Jutta Leerdam werd met een tijd van 37,82 achtste. Ze werd in haar rit nipt verslagen door de Amerikaanse Brittany Bowe (37,81). Suzanne Schulting reed met 37,91 de tiende tijd. Naomi Verkerk werd met 38,06 dertiende.
De schaatssters rijden zondag een tweede 500 meter.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Voetbalclub Ajax krijgt de Meester Kackadorisprijs 2026, heeft de Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) vrijdag bekendgemaakt. De vereniging kent de prijs jaarlijks toe aan een persoon of organisatie die "kwakzalverij bevordert, zonder die zelf te bedrijven". Ajax krijgt de prijs vanwege de sponsorovereenkomst van de voetbalclub met supplementenbedrijf Vitakruid.
10 uur geledenMENTOUGOU (ANP) - BMX'ster Laura Smulders heeft de vijfde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Europees kampioene was in het Chinese Mentougou de beste in de finale. Het is de dertigste wereldbekerzege van de 32-jarige Nijmeegse.
13 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.
17 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.
21 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
1 dag geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
1 dag geleden