Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Kok wint ook de tweede 500 meter bij NK sprint

Schaatsster Kok wint ook de tweede 500 meter bij NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK sprint in Heerenveen ook de tweede manche over 500 meter gewonnen. De 20-jarige Friezin versloeg in de laatste rit haar grote rivale Jutta Leerdam met gering verschil: 37,52 seconden tegen 37,60. Een dag eerder was de marge nog iets kleiner: 37,51 tegen 37,53.

Op de afsluitende 1000 meter verdedigt Kok een voorsprong van 0,31 seconde op Leerdam. Suzanne Schulting staat in het klassement op de derde plek, op 4,44 seconden van de leidster. De olympisch shorttrackkampioene verbeterde voor de derde keer bij deze NK een persoonlijk record. Ze reed zondag met 38,35 de vierde tijd. Michelle de Jong finishte als derde in 38,19.

Leerdam kon zaterdag op de 1000 meter, de afstand waarop ze wereldkampioene en Europees kampioene is, het verschil nog niet maken. Ze moest achter Kok (1.14,23) genoegen nemen met de tweede tijd (1.14,34). Leerdam liet na haar race weten dat één van haar schaatsen niet goed was afgesteld. Daardoor kon ze geen toptijd neerzetten. Bij de NK afstanden begin deze maand in Thialf zegevierde de 22-jarige Westlandse met een tijd van 1.13,86.

Titelverdedigster Letitia de Jong ging zondag niet meer van start. Ze stond na de eerste dag op de achttiende plek. Door een heupblessure stond De Jong in het voorseizoen geruime tijd aan de kant.

Meer uit Sport

Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

56 minuten geleden
Van de Zandschulp onderuit in Boekarest na gemiste matchpoints

BOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.

1 uur geleden
Basketballer Doncic mist slot reguliere competitie met blessure

LOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.

7 uur geleden
Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

1 dag geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

1 dag geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

1 dag geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

2 dagen geleden