Schaatsster Kok wint ook de tweede 500 meter bij NK sprint
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK sprint in Heerenveen ook de tweede manche over 500 meter gewonnen. De 20-jarige Friezin versloeg in de laatste rit haar grote rivale Jutta Leerdam met gering verschil: 37,52 seconden tegen 37,60. Een dag eerder was de marge nog iets kleiner: 37,51 tegen 37,53.
Op de afsluitende 1000 meter verdedigt Kok een voorsprong van 0,31 seconde op Leerdam. Suzanne Schulting staat in het klassement op de derde plek, op 4,44 seconden van de leidster. De olympisch shorttrackkampioene verbeterde voor de derde keer bij deze NK een persoonlijk record. Ze reed zondag met 38,35 de vierde tijd. Michelle de Jong finishte als derde in 38,19.
Leerdam kon zaterdag op de 1000 meter, de afstand waarop ze wereldkampioene en Europees kampioene is, het verschil nog niet maken. Ze moest achter Kok (1.14,23) genoegen nemen met de tweede tijd (1.14,34). Leerdam liet na haar race weten dat één van haar schaatsen niet goed was afgesteld. Daardoor kon ze geen toptijd neerzetten. Bij de NK afstanden begin deze maand in Thialf zegevierde de 22-jarige Westlandse met een tijd van 1.13,86.
Titelverdedigster Letitia de Jong ging zondag niet meer van start. Ze stond na de eerste dag op de achttiende plek. Door een heupblessure stond De Jong in het voorseizoen geruime tijd aan de kant.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
11 uur geleden