Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Kok wint ook de tweede 500 meter bij NK sprint

Schaatsster Kok wint ook de tweede 500 meter bij NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK sprint in Heerenveen ook de tweede manche over 500 meter gewonnen. De 20-jarige Friezin versloeg in de laatste rit haar grote rivale Jutta Leerdam met gering verschil: 37,52 seconden tegen 37,60. Een dag eerder was de marge nog iets kleiner: 37,51 tegen 37,53.

Op de afsluitende 1000 meter verdedigt Kok een voorsprong van 0,31 seconde op Leerdam. Suzanne Schulting staat in het klassement op de derde plek, op 4,44 seconden van de leidster. De olympisch shorttrackkampioene verbeterde voor de derde keer bij deze NK een persoonlijk record. Ze reed zondag met 38,35 de vierde tijd. Michelle de Jong finishte als derde in 38,19.

Leerdam kon zaterdag op de 1000 meter, de afstand waarop ze wereldkampioene en Europees kampioene is, het verschil nog niet maken. Ze moest achter Kok (1.14,23) genoegen nemen met de tweede tijd (1.14,34). Leerdam liet na haar race weten dat één van haar schaatsen niet goed was afgesteld. Daardoor kon ze geen toptijd neerzetten. Bij de NK afstanden begin deze maand in Thialf zegevierde de 22-jarige Westlandse met een tijd van 1.13,86.

Titelverdedigster Letitia de Jong ging zondag niet meer van start. Ze stond na de eerste dag op de achttiende plek. Door een heupblessure stond De Jong in het voorseizoen geruime tijd aan de kant.

Meer uit Sport

Verstappen vindt dat hij in Las Vegas 'niets te verliezen heeft'

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.

12 uur geleden
Wielrenster Wiebes boos maar ongedeerd na aanrijding met auto

HEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.

15 uur geleden
Federer in 2026 opgenomen in Tennis Hall of Fame

NEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.

17 uur geleden
Beachvolleybalsters Stam en Schoon naar achtste finales op WK

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.

18 uur geleden
Basketballer James begint 23e seizoen met zege

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).

19 uur geleden
Boermans/De Groot uitgeschakeld op WK beachvolleybal

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.

20 uur geleden
NBA-vedette James doet niet mee aan Spelen in LA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.

1 dag geleden