Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Kok wint ook de tweede 500 meter bij NK sprint

Schaatsster Kok wint ook de tweede 500 meter bij NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK sprint in Heerenveen ook de tweede manche over 500 meter gewonnen. De 20-jarige Friezin versloeg in de laatste rit haar grote rivale Jutta Leerdam met gering verschil: 37,52 seconden tegen 37,60. Een dag eerder was de marge nog iets kleiner: 37,51 tegen 37,53.

Op de afsluitende 1000 meter verdedigt Kok een voorsprong van 0,31 seconde op Leerdam. Suzanne Schulting staat in het klassement op de derde plek, op 4,44 seconden van de leidster. De olympisch shorttrackkampioene verbeterde voor de derde keer bij deze NK een persoonlijk record. Ze reed zondag met 38,35 de vierde tijd. Michelle de Jong finishte als derde in 38,19.

Leerdam kon zaterdag op de 1000 meter, de afstand waarop ze wereldkampioene en Europees kampioene is, het verschil nog niet maken. Ze moest achter Kok (1.14,23) genoegen nemen met de tweede tijd (1.14,34). Leerdam liet na haar race weten dat één van haar schaatsen niet goed was afgesteld. Daardoor kon ze geen toptijd neerzetten. Bij de NK afstanden begin deze maand in Thialf zegevierde de 22-jarige Westlandse met een tijd van 1.13,86.

Titelverdedigster Letitia de Jong ging zondag niet meer van start. Ze stond na de eerste dag op de achttiende plek. Door een heupblessure stond De Jong in het voorseizoen geruime tijd aan de kant.

Meer uit Sport

Tennisser Ruud verslaat Darderi en is finalist in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.

34 minuten geleden
Voormalig Belgische wielerkampioene (19) overleden aan botkanker

DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.

1 uur geleden
Vingegaard maakt favorietenrol waar en wint in Giro op Blockhaus

BLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.

2 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint opnieuw openingsetappe in Baskenland

ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).

4 uur geleden
Team Verstappen start 24 uur van Nürburgring vanaf vierde plek

NÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.

5 uur geleden
Verstappen zesde in tweede kwalificatie op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.

8 uur geleden
Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

1 dag geleden