Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Kok wint in wereldbeker ook vierde 500 meter

Schaatsster Kok wint in wereldbeker ook vierde 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft met een zeldzame score van 100 procent de wereldbeker op de 500 meter gewonnen. De 20-jarige Friezin schreef in het lege Thialf ook de vierde en laatste race op haar naam. De getalenteerde sprintster van Team Reggeborgh zegevierde in een tijd van 37,33 seconden. Daarmee was ze iets minder snel dan op zaterdag toen ze won in 37,23.

Kok moest zondag alleen rijden, omdat haar Canadese tegenstandster Heather McLean zich vlak voor het begin terugtrok. Dat weerhield haar er niet van opnieuw een vrijwel vlekkeloze rit te rijden. Ze won vorig weekeinde in Heerenveen ook de eerste twee wereldbekerraces op de 500 meter.

De Russin Angelina Golikova moest voor de vierde keer op rij genoegen nemen met de tweede tijd: 37,37. Haar landgenote Daria Katsjanova pakte brons met 37,63.

Thuis gebleven

Michelle de Jong belandde met een tijd van 37,87 op de zevende plaats. Dione Voskamp eindigde met 38,11 op de twaalfde plek. Isabelle van Elst kwam uit op de negentiende plaats (38,98).

De Japanse toppers Nao Kodaira, olympisch en wereldkampioene op de 500 meter, en Miho Takagi, wereldkampioene op de sprintvierkamp, ontbreken in de Friese schaatsbubbel. De Japanse schaatsbond vond het geen goed idee om in de aanhoudende coronapandemie naar Nederland te reizen. De langebaanschaatsers uit China en Zuid-Korea zijn om dezelfde reden thuis gebleven.

Meer uit Sport

Elf personen vast na poging doek op te hangen bij circuit Madring

MADRID (ANP) - De Spaanse politie heeft elf personen opgepakt bij een poging een spandoek van Greenpeace op te hangen aan een kraan bij het Formule 1-circuit in Madrid. Dat melden lokale Madrileense media via X. De Madring staat dit jaar voor het eerst op de kalender van de Formule 1. De komende tien jaar wordt de Grote Prijs van Spanje er verreden. De race begint zondag om 15.00 uur.

11 minuten geleden
Wereldkampioen Herlings boekt zevende zege op rij in MXGP

SHANGHAI (ANP/BELGA) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft in de MXGP zijn zevende achtereenvolgende zege geboekt. De 32-jarige Nederlander, die zich een week geleden verzekerde van zijn derde wereldtitel, deed dat bij de Grote Prijs van China in Shanghai.

1 uur geleden
Winnares Rybakina kampte met twijfels voor US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Elena Rybakina had van tevoren niet verwacht de US Open te winnen. De tennisster uit Kazachstan vertelde na haar overwinning op Aryna Sabalenka (6-4 5-7 6-2) in de finale van het toernooi dat ze aan de start van de US Open twijfels had over haar fitheid.

5 uur geleden
Rybakina verslaat titelverdedigster Sabalenka en wint US Open

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de US Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg titelverdedigster Aryna Sabalenka in drie sets (6-4 5-7 6-2) en voorkwam daarmee dat de speelster uit Belarus het grandslamtoernooi van New York voor de derde keer op rij won.

11 uur geleden
Broeders-Bol derde op 800 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.

15 uur geleden
Europa en Amerika met gelijke stand slotdag Solheim Cup in

CROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.

16 uur geleden
Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

17 uur geleden