Schaatsster Kok wint eerste 500 meter op WK sprint, Leerdam 5e
HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft de eerste 500 meter op de WK sprint in de Noorse plaats Hamar op haar naam geschreven. De 21-jarige Friezin bleef met een tijd van 37,78 onder anderen haar landgenote Jutta Leerdam voor. Leerdam werd vijfde met 38,11. Ook de Oostenrijkse Vanessa Herzog (37,93) en de Poolse schaatssters Kaja Ziomek en Andzelika Wojcik (beiden 37,94) waren sneller.
Kok had voor haar doen geen snelle opening met 10,64, maar reed met 27,1 wel het snelste rondje. Leerdam had ongeveer dezelfde opening, maar was langzamer in de ronde. Michelle de Jong kwam in haar rit tegen Herzog tot 38,27. Dat was goed voor de zesde tijd.
Titelverdedigster Miho Takagi ontbreekt op het sprinttoernooi. De Japanse olympisch kampioene op de 1000 meter gaf er de voorkeur aan het WK allround te rijden, dat zaterdag van start gaat. Ook de Amerikaanse Erin Jackson, de olympisch kampioene op de 500 meter van de Spelen van Beijing en haar landgenote Brittany Bowe ontbreken. De Russische schaatssters mogen net als die uit Belarus niet deelnemen van de Internationale Schaats Unie (ISU) vanwege de inval in Oekraïne.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
19 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
1 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
14 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
17 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
17 uur geleden