Schaatsster Kok wint bij WK sprint ook tweede 500 meter
INZELL (ANP) - Femke Kok heeft bij het WK sprint in Inzell ook de tweede 500 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige wereldkampioene op de 500 meter was met 37,07 sneller dan Kim Min-sun uit Zuid-Korea (37,11) en Erin Jackson (37,13).
Kok staat met alleen nog de afsluitende 1000 meter te gaan tweede achter de Japanse Miho Takagi, die tot de vierde tijd van 37,19 kwam. Takagi moest in de binnenbocht met een hand naar het ijs om haar balans te houden.
Jutta Leerdam eindigde met 37,57 als zesde. Ze neemt in het klassement de derde plaats in na drie afstanden.
Grevelt
Isabel Grevelt zette met 38,05 de tiende tijd neer. Zij staat negende in het klassement.
Kok moet op de afsluitende 1000 meter later op vrijdag 0,67 seconde goedmaken om Takagi te kunnen passeren in het klassement. Leerdam heeft op de 1000 meter een achterstand van 1,71 seconde op de Japanse en iets meer dan een seconde op Kok.
Grevelt kan nog stijgen naar de zevende positie. Dan moet ze tijd pakken op Ruining Tian uit China en de Zuid-Koreaanse Kim.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
41 minuten geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
2 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
5 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
7 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
1 dag geleden