Schaatsster Kok wint 500 m, Ter Mors neemt optie op WK-ticket
HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij de NK sprint in Heerenveen de tweede 500 meter gewonnen. Het 19-jarige schaatstalent van Gewest Friesland zegevierde in een tijd van 37,94 seconden. Klassementsleidster Letitia de Jong, winnares op zaterdag van de 500 en 1000 meter, eindigde als tweede (37,99). Jorien ter Mors reed de derde tijd (38,20).
In de algemene rangschikking van drie afstanden verdedigt De Jong op de afsluitende 1000 meter een royale voorsprong van 1,76 seconden op Ter Mors. Kok klom naar de derde plaats, op 1,78 van De Jong. Sanneke de Neeling, op 2,90 van de eerste plaats, lijkt als nummer vier kansloos voor een medaille in de eindstand.
Titelhoudster Jutta Leerdam ontbreekt bij de NK sprint. Ze is met Letitia de Jong al zeker van deelname aan de WK sprint eind februari in Hamar. In Thialf staat het derde WK-ticket nog op het spel. Indien De Jong in Thialf de Nederlandse titel verovert, is de tweede plek voldoende voor deelname aan de wereldtitelstrijd in Noorwegen.
Ter Mors was zaterdag op de 1000 meter ruim een seconde sneller dan Kok: 1.15,07 om 1.16,21.
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
54 minuten geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
57 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
4 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
5 uur geleden