Schaatsster Kok wint 500 m, Ter Mors neemt optie op WK-ticket
HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij de NK sprint in Heerenveen de tweede 500 meter gewonnen. Het 19-jarige schaatstalent van Gewest Friesland zegevierde in een tijd van 37,94 seconden. Klassementsleidster Letitia de Jong, winnares op zaterdag van de 500 en 1000 meter, eindigde als tweede (37,99). Jorien ter Mors reed de derde tijd (38,20).
In de algemene rangschikking van drie afstanden verdedigt De Jong op de afsluitende 1000 meter een royale voorsprong van 1,76 seconden op Ter Mors. Kok klom naar de derde plaats, op 1,78 van De Jong. Sanneke de Neeling, op 2,90 van de eerste plaats, lijkt als nummer vier kansloos voor een medaille in de eindstand.
Titelhoudster Jutta Leerdam ontbreekt bij de NK sprint. Ze is met Letitia de Jong al zeker van deelname aan de WK sprint eind februari in Hamar. In Thialf staat het derde WK-ticket nog op het spel. Indien De Jong in Thialf de Nederlandse titel verovert, is de tweede plek voldoende voor deelname aan de wereldtitelstrijd in Noorwegen.
Ter Mors was zaterdag op de 1000 meter ruim een seconde sneller dan Kok: 1.15,07 om 1.16,21.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Linda Nosková is blij dat ze haar eerste grandslamfinale tegen haar landgenote Karolína Muchová mocht spelen. Dat zei de 21-jarige Wimbledon-winnares na de finale tegen het publiek in het centre court. "Ik denk dat we vandaag geschiedenis hebben geschreven", zei Nosková. Het was de eerste volledig Tsjechische finale in de geschiedenis van het tennistoernooi.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Linda Nosková heeft op Wimbledon haar eerste grandslamtitel in het enkelspel veroverd. De 21-jarige Tsjechische tennisster won de finale op het gras van Londen in drie sets van haar landgenote Karolína Muchová: 6-2 5-7 6-3.
6 uur geledenUSSEL (ANP) - De negende etappe van de Tour de France, die zondag wordt verreden, is met 30 kilometer ingekort vanwege de extreme hitte. Dat meldt de Tourorganisator ASO zaterdag.
7 uur geledenBERGERAC (ANP) - Tim Merlier dacht tijdens de laatste kilometer dat hij geen kans meer maakte op de ritzege in de achtste etappe van de Tour de France. Dat zei de Belg van Soudal Quick-Step in het flashinterview na de finish. Merlier sprintte in de laatste 500 meter van de tiende positie naar zijn tweede ritzege deze Tour, zijn vijfde in totaal.
8 uur geledenBERGERAC (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de achtste etappe van de Tour de France gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step won de massasprint in de etappe van Périgueux naar Bergerac over 180 kilometer. Biniam Girmay uit Eritrea werd tweede, voor de Nederlander Olav Kooij.
8 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez heeft de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Duitsland. De zevenvoudig wereldkampioen in de koningsklasse reed op zijn Ducati van start tot finish aan de leiding op de Sachsenring.
10 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Italiaanse MotoGP-rijder Marco Bezzecchi komt dit weekend niet meer in actie in de Grote Prijs van Duitsland op de Sachsenring. De coureur van Aprilia heeft bij een val in de kwalificatie zijn linkersleutelbeen gebroken, meldt de MotoGP.
11 uur geleden