Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Kok verslaat Leerdam met miniem verschil op 500 m

Schaatsster Kok verslaat Leerdam met miniem verschil op 500 m

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK sprint in Thialf de eerste 500 meter op haar naam gebracht. De Nederlands kampioene op deze afstand wist haar grote rivale Jutta Leerdam echter niet op fikse afstand te zetten. Kok zegevierde in een tijd van 37,51 seconden. Daarmee was de 20-jarige Friezin welgeteld 0,02 seconden sneller dan Leerdam, die in 37,53 als tweede eindigde. Michelle de Jong reed met een persoonlijk record van 38,04 de derde tijd.

Later op zaterdag rijden de vrouwen de eerste 1000 meter. Op deze afstand wil Leerdam als wereldkampioene haar slag slaan.

Olympisch shorttrackkampioene Suzanne Schulting belandde met een persoonlijk record van 38,57 op de vijfde plaats. Ireen Wüst, net hersteld van een blaasontsteking, kwam niet verder dan de twaalfde plek (39,10). Titelhoudster Letitia de Jong, die vier weken geleden door een heupblessure de NK afstanden miste, belandde met 39,75 op de negentiende plaats.

Jorien ter Mors, vorig seizoen de nummer 2 bij de NK sprint, meldde zich zaterdagochtend af wegens een enkelblessure.

Meer uit Sport

Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 uur geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

5 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

11 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

13 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

1 dag geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 dag geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden