Schaatsster Kok verslaat Leerdam met miniem verschil op 500 m
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK sprint in Thialf de eerste 500 meter op haar naam gebracht. De Nederlands kampioene op deze afstand wist haar grote rivale Jutta Leerdam echter niet op fikse afstand te zetten. Kok zegevierde in een tijd van 37,51 seconden. Daarmee was de 20-jarige Friezin welgeteld 0,02 seconden sneller dan Leerdam, die in 37,53 als tweede eindigde. Michelle de Jong reed met een persoonlijk record van 38,04 de derde tijd.
Later op zaterdag rijden de vrouwen de eerste 1000 meter. Op deze afstand wil Leerdam als wereldkampioene haar slag slaan.
Olympisch shorttrackkampioene Suzanne Schulting belandde met een persoonlijk record van 38,57 op de vijfde plaats. Ireen Wüst, net hersteld van een blaasontsteking, kwam niet verder dan de twaalfde plek (39,10). Titelhoudster Letitia de Jong, die vier weken geleden door een heupblessure de NK afstanden miste, belandde met 39,75 op de negentiende plaats.
Jorien ter Mors, vorig seizoen de nummer 2 bij de NK sprint, meldde zich zaterdagochtend af wegens een enkelblessure.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won dinsdag in twee sets van de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard: 6-4 6-4. Griekspoor speelt in de tweede ronde tegen de Fransman Quentin Halys, die won van Mees Röttgering.
3 minuten geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft in de sprint zijn tweede gouden medaille van de Olympische Winterspelen in Milaan gewonnen. Het is voor de 29-jarige Noor al het zevende goud van zijn carrière. Op de ranglijst van meest succesvolle olympiërs op de Winterspelen gaat hij Ireen Wüst voorbij, op basis van het aantal gouden medailles, en is hij nu de op drie na meest succesvolle winterolympiër aller tijden.
16 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers zijn diep ontgoocheld na de mislukte medaillejacht op de gemengde aflossing bij de Olympische Spelen van Milaan. Xandra Velzeboer ging in de halve finale onderuit, waardoor Nederland was veroordeeld tot het rijden van de B-finale, die de shorttrackers vervolgens wonnen in een olympisch record. "Superklote, we zijn het sterkste team en hadden heel veel vertrouwen dat we het heel goed zouden doen", zei een huilende Xandra Velzeboer bij de NOS.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mees Röttgering heeft niet kunnen verrassen in de eerste ronde van het ABN AMRO Open. Het 18-jarige tennistalent ging dinsdag in drie sets ten onder tegen de 29-jarige Fransman Quentin Halys: 6-3 1-6 1-6. Halys speelt in de tweede ronde tegen de winnaar van de partij tussen Tallon Griekspoor en de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Olympische Spelen de B-finale op de gemengde aflossing gewonnen. Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Teun Boer en Jens van 't Wout noteerden in de Milano Ice Skating Arena met 2.35,537 een olympisch record.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale op de gemengde aflossing. In de halve eindstrijd gleed Xandra Velzeboer onderuit, waardoor het team van bondscoach Niels Kerstholt een plaats bij de eerste twee landen kon vergeten.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag op de Winterspelen een rouwband dragen om slachtoffers van de oorlog met Rusland te herdenken. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) kwam met dit 'compromis' naar buiten nadat de instantie een officieel verzoek van het Oekraïense olympisch comité om een 'herdenkingshelm' te mogen dragen had afgewezen.
3 uur geleden