Schaatsster Kok verbaasd dat ze werd gepasseerd voor teamsprint
HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok was onaangenaam verrast dat ze niet is geselecteerd voor de wereldtitelstrijd op de teamsprint die zaterdag wordt verreden. "Toen ik hoorde dat ik niet was opgesteld voelde ik me wel gepasseerd", zei de sprintster bij de NOS. "Daar schrok ik wel van, want ik weet niet aan wat voor eisen ik zou moeten voldoen, als dit niet genoeg is."
Kok wees er nog op dat zij met Michelle de Jong en Marrit Fledderus de startplek op de teamsprint voor de WK had "binnengeharkt" bij de wereldbekerwedstrijd in Stavanger, "toen niemand anders wilde rijden". De bondscoach koos echter naast Jutta Leerdam voor Marrit Fledderus en Isabelle van Elst. "De bondscoach gaf een aantal redenen en was het niet met me eens. Ik ben het hele jaar de snelste en word niet opgesteld", uitte Kok haar onbegrip. "Jammer dat ik mijn titel niet kan verdedigen die ik twee jaar geleden met Jutta en Letitia de Jong heb veroverd in een wereldrecord."
De sprintster staat na de eerste dag van de WK sprint tweede achter Leerdam. Kok had vooral gehoopt dat ze meer tijd op haar concurrente zou pakken op de 500 meter, waarin ze met 37,78 de snelste was. "Mijn start ging met haperingen. Daar verloor ik veel snelheid, maar ik reed wel een goed rondje. Dat is wel jammer, want anders had ik een grotere voorsprong gepakt."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
5 minuten geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
12 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
19 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
22 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
1 dag geleden