Schaatsster Kok verbaasd dat ze werd gepasseerd voor teamsprint
HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok was onaangenaam verrast dat ze niet is geselecteerd voor de wereldtitelstrijd op de teamsprint die zaterdag wordt verreden. "Toen ik hoorde dat ik niet was opgesteld voelde ik me wel gepasseerd", zei de sprintster bij de NOS. "Daar schrok ik wel van, want ik weet niet aan wat voor eisen ik zou moeten voldoen, als dit niet genoeg is."
Kok wees er nog op dat zij met Michelle de Jong en Marrit Fledderus de startplek op de teamsprint voor de WK had "binnengeharkt" bij de wereldbekerwedstrijd in Stavanger, "toen niemand anders wilde rijden". De bondscoach koos echter naast Jutta Leerdam voor Marrit Fledderus en Isabelle van Elst. "De bondscoach gaf een aantal redenen en was het niet met me eens. Ik ben het hele jaar de snelste en word niet opgesteld", uitte Kok haar onbegrip. "Jammer dat ik mijn titel niet kan verdedigen die ik twee jaar geleden met Jutta en Letitia de Jong heb veroverd in een wereldrecord."
De sprintster staat na de eerste dag van de WK sprint tweede achter Leerdam. Kok had vooral gehoopt dat ze meer tijd op haar concurrente zou pakken op de 500 meter, waarin ze met 37,78 de snelste was. "Mijn start ging met haperingen. Daar verloor ik veel snelheid, maar ik reed wel een goed rondje. Dat is wel jammer, want anders had ik een grotere voorsprong gepakt."
Meer uit Sport
BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
10 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
11 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
12 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
15 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
16 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
17 uur geleden