Schaatsster Kok tot en met de Spelen van 2026 bij Team Reggeborgh
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft haar contract bij Team Reggeborgh verlengd. De tweevoudig wereldkampioene op de 500 meter is nu tot en met de Olympische Spelen van 2026 in Milaan aan haar huidige ploeg verbonden. "Ik ben trots dat ik nog twee jaar onderdeel kan uitmaken van dit mooie team", laat ze weten.
De 23-jarige Kok schaatst sinds het seizoen 2020-2021 voor Team Reggeborgh. Ze werd de afgelopen vier jaar ook driemaal Nederlands kampioen en twee keer Europees kampioen op de 500 meter. Vorig jaar veroverde ze als eerste Nederlandse vrouw de wereldtitel op de 500 meter. En met haar laatste overwinning op de WK afstanden in Calgary pakte ze voor de tweede keer het goud op de kortste afstand.
"Ik heb ieder jaar een stap kunnen maken en boek nog altijd progressie", weet Kok. "Ik heb veel vertrouwen in de aanpak van de trainers en de rest van de staf. De samenwerking is erg goed, net als de sfeer in de ploeg. We hebben een heel leuk team, waar ik goed op mijn plek zit."
Later deze week staat Kok aan de start bij het WK sprint in Inzell. "Ik hoop daar mee te kunnen strijden om de overwinning. Ik wil dit seizoen mooi afsluiten", stelt ze.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
13 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
18 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
20 uur geleden