Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Kok sprint naar Europese titel op 500 meter

Schaatsster Kok sprint naar Europese titel op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de EK afstanden in Heerenveen goud veroverd op de 500 meter. De 21-jarige sprintster reed 37,32 en bleef daarmee wereldkampioene Angelina Golikova (37,43) en Daria Katsjanova (37,58) uit Rusland voor.

Kok eindigde in 2020 als vierde op de EK afstanden op de 500 meter. Vorig jaar pakte ze op die afstand achter Angelina Golikova zilver op de WK afstanden in Heerenveen. Een dag eerder had Kok zich nog met spierklachten afgemeld voor de teamsprint.

Kok was heel blij met haar eerste internationale titel. Ze is daarmee de eerste Nederlandse schaatsster die goud wint op de 500 meter op een groot toernooi. "Ik was al eens Nederlands kampioen, maar dan is Europees kampioen toch nog wat mooier", zei Kok, die het mooi vond dat ze het tegen de Russinnen had kunnen opnemen. "Je wil rijden tegen de beste. Ik had het heel jammer gevonden als ze niet mee hadden kunnen doen."

Opgelucht

De Friezin was vooral ook opgelucht dat ze geen last had gehad van haar liesblessure van een dag eerder. "Het was dezelfde lies als voor het NK en toen moest ik daar twee weken van herstellen. Ik schrok wel even, omdat we nog een valse start hadden, maar gelukkig viel het mee. Ik ben wel vol van start gegaan."

Titelverdedigster Olga Fatkoelina ontbrak in Thialf. Het Russische team meldde kort na aankomst in Nederland dat een deel van de ploeg positief had getest op het coronavirus. De hele equipe ging daarop in quarantaine. De meeste Russische schaatsers konden op de tweede dag van de EK weer van start gaan, maar Fatkoelina was daar niet bij.

Michelle de Jong kwam tot 37,85 en werd daarmee vijfde. Ze bleef landgenote Dione Voskamp nipt voor. Die eindigde met 37,87 als zesde.

Meer uit Sport

Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

13 uur geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

23 uur geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

1 dag geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

1 dag geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

1 dag geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

1 dag geleden