Schaatsster Kok sprint naar Europese titel op 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de EK afstanden in Heerenveen goud veroverd op de 500 meter. De 21-jarige sprintster reed 37,32 en bleef daarmee wereldkampioene Angelina Golikova (37,43) en Daria Katsjanova (37,58) uit Rusland voor.
Kok eindigde in 2020 als vierde op de EK afstanden op de 500 meter. Vorig jaar pakte ze op die afstand achter Angelina Golikova zilver op de WK afstanden in Heerenveen. Een dag eerder had Kok zich nog met spierklachten afgemeld voor de teamsprint.
Kok was heel blij met haar eerste internationale titel. Ze is daarmee de eerste Nederlandse schaatsster die goud wint op de 500 meter op een groot toernooi. "Ik was al eens Nederlands kampioen, maar dan is Europees kampioen toch nog wat mooier", zei Kok, die het mooi vond dat ze het tegen de Russinnen had kunnen opnemen. "Je wil rijden tegen de beste. Ik had het heel jammer gevonden als ze niet mee hadden kunnen doen."
Opgelucht
De Friezin was vooral ook opgelucht dat ze geen last had gehad van haar liesblessure van een dag eerder. "Het was dezelfde lies als voor het NK en toen moest ik daar twee weken van herstellen. Ik schrok wel even, omdat we nog een valse start hadden, maar gelukkig viel het mee. Ik ben wel vol van start gegaan."
Titelverdedigster Olga Fatkoelina ontbrak in Thialf. Het Russische team meldde kort na aankomst in Nederland dat een deel van de ploeg positief had getest op het coronavirus. De hele equipe ging daarop in quarantaine. De meeste Russische schaatsers konden op de tweede dag van de EK weer van start gaan, maar Fatkoelina was daar niet bij.
Michelle de Jong kwam tot 37,85 en werd daarmee vijfde. Ze bleef landgenote Dione Voskamp nipt voor. Die eindigde met 37,87 als zesde.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zich bij de start van de Olympische Spelen overtuigend geplaatst voor de kwartfinale van de 500 meter. De 24-jarige kopvrouw van de Nederlandse ploeg eindigde in de voorrondes als eerste in haar heat. Velzeboer reed in de Milano Ice Skating Arena vanaf de start weg bij de andere drie deelneemsters en was niet meer te achterhalen.
9 minuten geledenCORTINA (ANP) - Een olympische skeletonner uit Oekraïne heeft van het Internationaal Olympisch Comité te horen gekregen dat hij op de Winterspelen geen helm mag dragen met daarop afbeeldingen van omgekomen Oekraïense sporters in de oorlog met Rusland. "Het is een beslissing die me diep raakt", meldde Vladyslav Jeraskevitsj, die ook de vlag droeg van Oekraïne tijdens de openingsceremonie, op Instagram.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
16 uur geleden