Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Kok prolongeert wereldtitel op 500 meter

Schaatsster Kok prolongeert wereldtitel op 500 meter

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldkampioenschappen afstanden in Calgary haar wereldtitel op de 500 meter geprolongeerd. De 23-jarige Friezin troefde in de Olympic Oval met een Nederlands record van 36,83 Kim Min-sun uit Zuid-Korea en de Amerikaanse Kimi Goetz af.

Kok werd vorig jaar bij de WK in Heerenveen voor het eerst wereldkampioen op het kortste nummer van het langebaanschaatsen en deed dat als eerste Nederlandse. Ze werd in 2021 als tweede op de WK. Kok won eerder dit jaar de Europese titel op de 500 meter.

Jutta Leerdam werd met 37,42 zesde. Marrit Fledderus reed 37,61 en werd bij haar WK-debuut achtste.

Piek op juiste moment

Voor Kok kwam de piek net als vorig jaar opnieuw op het juiste moment. Toen greep ze in Thialf verrassend de wereldtitel na een jaar waarin ze weinig indruk had gemaakt. Dit seizoen won ze de tweede wereldbekerwedstrijd in Japan en ook de laatste in Quebec en deed het hele seizoen goed mee.

Leerdam kwam als eerste Nederlandse in actie. De 25-jarige schaatsster, vorig jaar goed voor WK-brons op de 500 meter, werd de afgelopen weken gehinderd door enkelproblemen, maar met 37,42 zette ze de tot dan toe verreweg snelste tijd neer. Ook Vanessa Herzog, die haar vorig jaar met zilver voor bleef op de WK, kwam daar niet aan. De Chinese Ruining Tian deed dat met 37,24 wel.

Fledderus

Fledderus kwam in de rit tegen olympisch kampioene Jackson op grote achterstand na de opening. Dat kon ze niet meer goedmaken in het volle rondje. Ze bleef achter de Amerikaanse, maar die was met 37,25 ook langzamer dan Tian.

De Zuid-Koreaanse Kim was wel sneller dan Tian met 37,19, maar Kok was daarna veel beter met 36,83. Haar opening van 10,31 was de beste van het hele veld en haar volle rondje ook, waardoor het verschil van 0,36 seconden met de nummer 2 heel groot is. Goetz werd derde met 37,21.

Meer uit Sport

Hockeyers benaderden duel met Engeland als echte kwartfinale

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben voor de laatste groepswedstrijd niet gerekend en naar mogelijke scenario's gekeken waarop ze door konden gaan, zegt Jip Janssen. Volgens de strafcornerspecialist benaderden ze de wedstrijd tegen Engeland als een kwartfinale. Het enige verschil was dat na de 2-2-uitslag er nu geen shoot-outs nodig waren. "Dat is het format, maar voor ons was het een kwartfinale", zei Janssen, die zelf voor de 1-1 zorgde.

29 minuten geleden
Hockeyers naar halve finale op WK na gelijkspel tegen Engeland

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de halve finale op het wereldkampioenschap in eigen land bereikt. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde in het Amstelveense Wagener Stadion in de winnaarspoule met 2-2 gelijk tegen Engeland en is de groepswinnaar met 7 punten.

3 uur geleden
Roeiers probleemloos door op eerste dag WK in Amsterdamse Bos

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers zijn probleemloos door de eerste dag van de wereldkampioenschappen in eigen land gekomen. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos kwamen namens Nederland de vrouwen en de mannen in de dubbeltwee in actie in de heats. De vrouwen zijn door naar de halve finales, de mannen naar de kwartfinales.

4 uur geleden
Peloton in Vuelta stopt vanwege noodweer in derde etappe

FONT-ROMEU (ANP) - De wielrenners in de Vuelta zijn maandag in de slotfase van de derde etappe gestopt vanwege noodweer. In de hagel nam rodetruidrager en wereldkampioen Tadej Pogačar het initiatief door het peloton van de weg te dirigeren.

4 uur geleden
Oud-wereldkampioen snooker Dott (49) schuldig aan kindermisbruik

GLASGOW (ANP/AFP) - Voormalig wereldkampioen snooker Graeme Dott is door een rechtbank in Glasgow schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel misbruik van kinderen. De 49-jarige Schot zou een meisje en een jongen meerdere malen hebben misbruikt. Het meisje werd misbruikt tussen 1993 en 1996 en de jongen tussen 2006 en 2010.

5 uur geleden
Hockeyers Argentinië houden na zege op India kans op halve finale

AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Argentinië maken door de zege op India in de winnaarspoule met Nederland goede kans om de halve finales van het WK te halen. Argentinië versloeg India in het Wagener Stadion in Amstelveen met 5-3.

6 uur geleden
Franse tennisser Fils wint in Cincinnati eerste masterstoernooi

CINCINNATI (ANP/RTR) - De Franse tennisser Arthur Fils heeft in Cincinnati zijn eerste masterstoernooi gewonnen. De nummer 21 van de wereldranglijst versloeg in Ohio de Amerikaan Frances Tiafoe met 6-3 1-6 6-0.

14 uur geleden