Schaatsster Kok prolongeert wereldtitel op 500 meter
CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldkampioenschappen afstanden in Calgary haar wereldtitel op de 500 meter geprolongeerd. De 23-jarige Friezin troefde in de Olympic Oval met een Nederlands record van 36,83 Kim Min-sun uit Zuid-Korea en de Amerikaanse Kimi Goetz af.
Kok werd vorig jaar bij de WK in Heerenveen voor het eerst wereldkampioen op het kortste nummer van het langebaanschaatsen en deed dat als eerste Nederlandse. Ze werd in 2021 als tweede op de WK. Kok won eerder dit jaar de Europese titel op de 500 meter.
Jutta Leerdam werd met 37,42 zesde. Marrit Fledderus reed 37,61 en werd bij haar WK-debuut achtste.
Piek op juiste moment
Voor Kok kwam de piek net als vorig jaar opnieuw op het juiste moment. Toen greep ze in Thialf verrassend de wereldtitel na een jaar waarin ze weinig indruk had gemaakt. Dit seizoen won ze de tweede wereldbekerwedstrijd in Japan en ook de laatste in Quebec en deed het hele seizoen goed mee.
Leerdam kwam als eerste Nederlandse in actie. De 25-jarige schaatsster, vorig jaar goed voor WK-brons op de 500 meter, werd de afgelopen weken gehinderd door enkelproblemen, maar met 37,42 zette ze de tot dan toe verreweg snelste tijd neer. Ook Vanessa Herzog, die haar vorig jaar met zilver voor bleef op de WK, kwam daar niet aan. De Chinese Ruining Tian deed dat met 37,24 wel.
Fledderus
Fledderus kwam in de rit tegen olympisch kampioene Jackson op grote achterstand na de opening. Dat kon ze niet meer goedmaken in het volle rondje. Ze bleef achter de Amerikaanse, maar die was met 37,25 ook langzamer dan Tian.
De Zuid-Koreaanse Kim was wel sneller dan Tian met 37,19, maar Kok was daarna veel beter met 36,83. Haar opening van 10,31 was de beste van het hele veld en haar volle rondje ook, waardoor het verschil van 0,36 seconden met de nummer 2 heel groot is. Goetz werd derde met 37,21.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
33 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
4 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
5 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
14 uur geleden