Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Kok prolongeert wereldtitel op 500 meter

Schaatsster Kok prolongeert wereldtitel op 500 meter

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldkampioenschappen afstanden in Calgary haar wereldtitel op de 500 meter geprolongeerd. De 23-jarige Friezin troefde in de Olympic Oval met een Nederlands record van 36,83 Kim Min-sun uit Zuid-Korea en de Amerikaanse Kimi Goetz af.

Kok werd vorig jaar bij de WK in Heerenveen voor het eerst wereldkampioen op het kortste nummer van het langebaanschaatsen en deed dat als eerste Nederlandse. Ze werd in 2021 als tweede op de WK. Kok won eerder dit jaar de Europese titel op de 500 meter.

Jutta Leerdam werd met 37,42 zesde. Marrit Fledderus reed 37,61 en werd bij haar WK-debuut achtste.

Piek op juiste moment

Voor Kok kwam de piek net als vorig jaar opnieuw op het juiste moment. Toen greep ze in Thialf verrassend de wereldtitel na een jaar waarin ze weinig indruk had gemaakt. Dit seizoen won ze de tweede wereldbekerwedstrijd in Japan en ook de laatste in Quebec en deed het hele seizoen goed mee.

Leerdam kwam als eerste Nederlandse in actie. De 25-jarige schaatsster, vorig jaar goed voor WK-brons op de 500 meter, werd de afgelopen weken gehinderd door enkelproblemen, maar met 37,42 zette ze de tot dan toe verreweg snelste tijd neer. Ook Vanessa Herzog, die haar vorig jaar met zilver voor bleef op de WK, kwam daar niet aan. De Chinese Ruining Tian deed dat met 37,24 wel.

Fledderus

Fledderus kwam in de rit tegen olympisch kampioene Jackson op grote achterstand na de opening. Dat kon ze niet meer goedmaken in het volle rondje. Ze bleef achter de Amerikaanse, maar die was met 37,25 ook langzamer dan Tian.

De Zuid-Koreaanse Kim was wel sneller dan Tian met 37,19, maar Kok was daarna veel beter met 36,83. Haar opening van 10,31 was de beste van het hele veld en haar volle rondje ook, waardoor het verschil van 0,36 seconden met de nummer 2 heel groot is. Goetz werd derde met 37,21.

Meer uit Sport

Borghesi wint vierde etappe Eneco Tour, Nooijen behoudt leiding

WIJSTER (ANP) - Wielrenster Letizia Borghesi heeft de vierde etappe van de Eneco Tour op haar naam geschreven. De Italiaanse van AG Insurance - Soudal was op de keien naar de top van de VAM-berg de sterkste en bleef Pfeiffer Georgi (Team Picnic PostNL) voor. Lieke Nooijen werd derde en gaat zondag als klassementsleidster de slotetappe in.

19 minuten geleden
Van Empel viert rentree met vierde plaats in veldrit Meulebeke

MEULEBEKE (ANP) - Fem van Empel heeft haar rentree in het veldrijden gevierd met de vierde plaats in de Berencross in het Belgische Meulebeke. De 24-jarige drievoudig wereldkampioene was er bijna een jaar lang uit door mentale problemen.

26 minuten geleden
Russische turners voorlopig aan de leiding bij WK in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Russische turnmannen, uitkomend als World Gymnastics 2, hebben na de tweede van in totaal zes startgroepen (subdivisies) de leiding gepakt in het landenklassement bij de WK turnen in Rotterdam.

1 uur geleden
Lavreysen in Shanghai op koers voor achtste wereldtitel sprint

SHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen kan zondag op de WK baanwielrennen in Shanghai op jacht naar zijn achtste wereldtitel op de sprint en de 23e in totaal. De vijfvoudig olympisch kampioen bereikte zaterdag de halve finales door in de kwartfinale de Australiër Daniel Barber te verslaan.

1 uur geleden
Tennisser Zverev mist finale in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is in de halve finales van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld. De als eerste geplaatste Duitser ging in drie sets onderuit tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, de nummer 25 van de plaatsingslijst: 7-5 4-6 3-6.

2 uur geleden
Van de Wouw staat wereldtitel tijdrit af, pakt zilver in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Hetty van de Wouw heeft op de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Shanghai haar titel op de kilometer tijdrit moeten afstaan. De renster uit Kaatsheuvel reed op de Chinese piste naar het zilver in 1.05,223.

3 uur geleden
Lavreysen naar kwartfinales sprint op WK baan, Hoogland eruit

SHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen ligt vooralsnog op koers voor zijn 23e wereldtitel bij het baanwielrennen. De vijfvoudig olympisch kampioen plaatste zich op de wereldkampioenschappen in Shanghai (China) voor de kwartfinales door de Japanner Shinji Nakano te verslaan. De kwartfinales zijn later zaterdag, de halve finales en finale staan voor zondag op het programma.

6 uur geleden