
Schaatsster Kok pakt eerste wereldbekerzege op 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de eerste keer in haar loopbaan een wereldbekerrace gewonnen. De 20-jarige Friezin zegevierde achter gesloten deuren in Thialf op de 500 meter. Dat deed ze in een tijd van 37,08 seconden. Daarmee evenaarde Kok haar persoonlijke record en bleef ze opnieuw een fractie boven het Nederlands record van 37,06, dat sinds januari 2013 op naam staat van Thijsje Oenema.
De Russin Angelina Golikova pakte zilver met 37,30. Het brons ging naar de Canadese Heather McLean. Jutta Leerdam, die vorig weekeinde de Europese sprinttitel veroverde, reed de zesde tijd (37,50), op de zevende plaats gevolgd door Michelle de Jong, die zichzelf met 37,79 verbeterde. Dione Voskamp (tiende in 37,94) en Jorien ter Mors (dertiende in 38,01) belandden in de middenmoot.
Kok eindigde vorig weekeinde bij de NK sprint op de derde plek. Ze reed toen in beide manches op de 500 meter iets minder snel: 37,52 en 37,48. Kok profiteerde optimaal van de goede omstandigheden in Thialf, met snel ijs en een relatief lage luchtdruk. Ook had de Nederlands kampioene niets te duchten van de sprintsters uit Azië, onder wie de Japanse toppers Nao Kodaira en Miho Takagi. Zij bleven vanwege de coronapandemie in eigen land.
"Mijn start ging nog niet zo goed, die viel wat tegen", blikte Kok bij de NOS terug op haar winnende race. "Maar ik reed daarna een heel goed rondje en ook de bochten en de kruising verliepen naar wens. Ik was heel blij met mijn tijd, maar toch wel weer jammer dat ik net niet ietsje sneller was. Weer 37,08, weer net niet. Met een betere start had ik het record nu zeker gered. Ik hoop echter ooit een 36-er hier in Thialf te rijden. Hopelijk komende maand al bij de WK afstanden."
Meer uit Sport
KEGUMS (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings (KTM) heeft voor het derde jaar op rij de Grote Prijs van Letland in de MXGP gewonnen. De 30-jarige Brabander won op het circuit van Kegums beide manches. De vijfvoudig wereldkampioen maakte begin april zijn rentree, nadat hij in oktober vorig jaar in Valkenswaard een kruisband in zijn rechterknie had afgescheurd. Vorige week won hij met de GP van Duitsland voor het eerst weer een wedstrijd in de MXGP.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft met overmacht de Brussels Cycling Classic gewonnen. De sprinter van Soudal Quick-Step was in de massasprint door niemand te volgen. Het was de 58e overwinning voor de 32-jarige renner, die de regerend Europees kampioen is.
2 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Connor Syme heeft met het winnen van het KLM Open in Badhoevedorp een van zijn grote doelen bereikt. Voor de 29-jarige Schot, die sinds 2017 prof is, was het de eerste toernooizege op de DP World Tour. "Het is altijd een droom van mij geweest om een winnaar op de Tour te zijn", vertelde hij tijdens de persconferentie op The International.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook de tweede wedstrijd tegen Australië in de Pro League eenvoudig gewonnen. Na de 8-1 van zaterdag werd het een dag later 5-1 voor de formatie van bondscoach Raoul Ehren.
3 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Daan Huizing kijkt met een trots gevoel terug op zijn prestaties op het KLM Open in Badhoevedorp, waar hij met de negentiende plaats de beste Nederlander werd. "Dat zat de laatste tijd ook in mijn hoofd. Als je dan niet wint, dan wil je dat op zijn minst een keer worden", zei de 34-jarige golfer op The International.
4 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Daan Huizing heeft het KLM Open in Badhoevedorp afgesloten op de gedeelde negentiende plaats. De 34-jarige golfer uit Soest was daarmee de beste Nederlander op The International, waar de Schot Connor Syme de winnaar werd. Huizing noteerde een slotronde van 73 slagen, 2 boven het baangemiddelde, waarmee hij het toernooi par speelde.
4 uur geledenMONTLUÇON (ANP) - In de eerste etappe van het Critérium du Dauphiné heeft Tadej Pogacar de zege behaald. De Sloveen bleef in Montluçon in een lastige finale de Deen Jonas Vingegaard, Mathieu van der Poel en de Belg Remco Evenepoel voor.
5 uur geleden