Schaatsster Kok pakt brons op 500 meter in Stavanger
STAVANGER (ANP) - Femke Kok is bij de wereldbekerwedstrijden in Stavanger als derde geëindigd op de 500 meter. De 23-jarige wereldkampioene reed 38,01 en was daarmee langzamer dan de Zuid-Koreaanse Kim Min-sun, die won in 37,73. Olympisch kampioene Erin Jackson zat daar met 37,75 vlak achter en werd tweede.
Kok won eerder de tweede 500 meter in de wereldbeker in het Japanse Obihiro. In Beijing meldde ze zich voor de eerste race over 500 meter af wegens ziekte, maar wist ze de tweede 500 meter toch als negende af te sluiten.
In haar rit in Stavanger tegen de Chinese Ruining Tian kwam Kok na een sterk laatste rechte stuk tot 38,01. Jackson was daarna door een fors betere opening 0,26 seconde sneller.
Andere Nederlanders
Marrit Fledderus zag na een valse start tegenstandster Kim veel sneller openen. De Zuid-Koreaanse profiteerde van een goede kruising en dook nipt onder de tijd van Jackson. Fledderus bleef met 38,53 steken op de negende plaats.
Jutta Leerdam kon in de slotrit na een matige opening haar achterstand niet meer goedmaken. Met 38,64 werd de winnares van de 1000 meter van vrijdag slechts twaalfde.
Naomi Verkerk reed 38,47 en dat was goed voor de zevende tijd. Dione Voskamp was iets langzamer. Met 38,79 werd ze zestiende.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
10 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
2 dagen geleden