Schaatsster Kok in Nederlands record derde op 500 meter
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbeker in Salt Lake City het Nederlands record op de 500 meter verbeterd tot 37,01 seconden. Met die tijd eindigde de 21-jarige Friezin als derde. De zege ging naar de Amerikaanse Erin Jackson, die won in 36,80 en wereldkampioene Angelina Golikova (36,93) voorbleef.
Kok dook met 37,01 net onder het record dat Thijsje Oenema in 2013 op dezelfde baan had gezet op 37,06. De schaatsster van Reggeborgh had vorig jaar haar eigen persoonlijke toptijd op 37,08 gebracht in Heerenveen.
Jutta Leerdam kwam tot 37,22 en dook daarmee net onder haar eigen persoonlijke record. Daarmee werd ze zevende. Michelle de Jong verbeterde zichzelf met 37,55 en eindigde als dertiende.
Voskamp en Fledderus
Dione Voskamp had eerder op de dag de B-divisie gewonnen in 37,65. Marrit Fledderus kwam tot 38,23.
"In de training ging het deze week eindelijk weer lekker", reageerde Kok bij de NOS. "Ik ben superblij met het Nederlands record, ik had geen idee hoe hard het ging, want ik had best een paar missertjes. Toch baal ik dat het net geen 36 was. Maar dat is een mooie uitdaging voor morgen."
Kok, de winnares van zilver op de WK afgelopen seizoen, was blij dat ze zich eindelijk weer in de top van het klassement op de 500 meter meldde, nadat ze in de afgelopen weken had gezocht naar haar vorm. "Daar ben ik heel blij mee. Dan zie je ook dat als ik niet lekker in mijn vel zit, het invloed heeft op mijn schaatsen. Ik hoop dat ik morgen een snellere opening heb en net zo'n goed rondje."
Meer uit Sport
MILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.
3 uur geledenWUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.
4 uur geledenEDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harry Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg "maakten zich kwaad" voordat ze in Shanghai naar hun vierde wereldtitel op rij reden. "Ondanks dat de concurrentie in de eerste ronde dichterbij kwam, hebben we ons kwaad gemaakt en laten zien wat onze kwaliteiten zijn", sprak Van den Berg na afloop bij de NOS.
5 uur geleden