Schaatsster Kok grijpt naast medaille op 1000 meter in Polen
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Femke Kok is bij de wereldbekerwedstrijden in Polen als vierde geëindigd op de 1000 meter. De wereldkampioene op de 500 meter kwam op de kilometer tot een tijd van 1.16,50 en moest daarmee drie schaatssters voor zich dulden. Olympisch kampioene Miho Takagi was duidelijk de beste met 1.15,28.
Kok was veel sneller in de opening tegen Alina Dauranova uit Kazachstan. Na een snelle eerste ronde, kwam ze in de slotronde tot 30,8. Takagi was in de rit tegen de Amerikaanse Brittany Bowe met een slotronde van 29,6 duidelijk sneller. Ook Bowe bleef met 1.16,20 onder de tijd van Kok. Kimi Goetz uit de Verenigde Staten duwde Kok met 1.16,25 van het podium.
Helga Drost reed 1.18,53 en werd daarmee veertiende.
Verkerk
Jutta Leerdam, winnares van de wereldbekerwedstrijd in Obihiro en Stavanger, deed niet mee in Polen.
Naomi Verkerk was eerder op de dag de snelste in de B-groep. Ze won met een tijd van 1.17,35 voor haar landgenoten Elisa Dul en Marrit Fledderus. Dul werd tweede in 1.17,67 en Fledderus was met 1.17,72 net iets langzamer.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
7 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
51 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
19 uur geleden