Schaatsster Kok grijpt naast medaille op 1000 meter in Polen
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Femke Kok is bij de wereldbekerwedstrijden in Polen als vierde geëindigd op de 1000 meter. De wereldkampioene op de 500 meter kwam op de kilometer tot een tijd van 1.16,50 en moest daarmee drie schaatssters voor zich dulden. Olympisch kampioene Miho Takagi was duidelijk de beste met 1.15,28.
Kok was veel sneller in de opening tegen Alina Dauranova uit Kazachstan. Na een snelle eerste ronde, kwam ze in de slotronde tot 30,8. Takagi was in de rit tegen de Amerikaanse Brittany Bowe met een slotronde van 29,6 duidelijk sneller. Ook Bowe bleef met 1.16,20 onder de tijd van Kok. Kimi Goetz uit de Verenigde Staten duwde Kok met 1.16,25 van het podium.
Helga Drost reed 1.18,53 en werd daarmee veertiende.
Verkerk
Jutta Leerdam, winnares van de wereldbekerwedstrijd in Obihiro en Stavanger, deed niet mee in Polen.
Naomi Verkerk was eerder op de dag de snelste in de B-groep. Ze won met een tijd van 1.17,35 voor haar landgenoten Elisa Dul en Marrit Fledderus. Dul werd tweede in 1.17,67 en Fledderus was met 1.17,72 net iets langzamer.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
13 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
15 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
16 uur geleden