Schaatsster Kok deelt tik uit aan Leerdam op eerste 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK afstanden op de eerste 500 meter de beste tijd neergezet. Het 20-jarige sprinttalent finishte in een leeg Thialf in een tijd van 37,88 seconden. Titelhoudster Jutta Leerdam gaf 0,3 seconde toe op haar Friese rivale: 38,18.
Marrit Fledderus reed met een persoonlijk record van 38,39 de derde tijd. Tweevoudig kampioene Jorien ter Mors, vrijdag winnares van de 1500 meter, zette de vierde tijd neer: 38,64.
Kok, bezig aan haar eerste seizoen bij Team Reggeborgh, reed begin oktober in Thialf al een prima tijd op de 500 meter. Met 37,55 seconden in een trainingsrit bleef ze maar net boven haar persoonlijke record (37,45).
Team Worldstream
Leerdam reed vorig seizoen nog voor Team Reggeborgh. Met haar vriend Koen Verweij zette de 21-jarige Westlandse afgelopen zomer een nieuwe ploeg op, die sinds kort de naam Team Worldstream draagt.
Letitia de Jong, Nederlands kampioene op de sprintvierkamp, ontbreekt in Thialf. Ze heeft last van een heupblessure.
Rond 14.30 uur gaat de tweede manche op de 500 meter van start.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
11 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
14 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
15 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden