Schaatsster Kok deelt tik uit aan Leerdam op eerste 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK afstanden op de eerste 500 meter de beste tijd neergezet. Het 20-jarige sprinttalent finishte in een leeg Thialf in een tijd van 37,88 seconden. Titelhoudster Jutta Leerdam gaf 0,3 seconde toe op haar Friese rivale: 38,18.
Marrit Fledderus reed met een persoonlijk record van 38,39 de derde tijd. Tweevoudig kampioene Jorien ter Mors, vrijdag winnares van de 1500 meter, zette de vierde tijd neer: 38,64.
Kok, bezig aan haar eerste seizoen bij Team Reggeborgh, reed begin oktober in Thialf al een prima tijd op de 500 meter. Met 37,55 seconden in een trainingsrit bleef ze maar net boven haar persoonlijke record (37,45).
Team Worldstream
Leerdam reed vorig seizoen nog voor Team Reggeborgh. Met haar vriend Koen Verweij zette de 21-jarige Westlandse afgelopen zomer een nieuwe ploeg op, die sinds kort de naam Team Worldstream draagt.
Letitia de Jong, Nederlands kampioene op de sprintvierkamp, ontbreekt in Thialf. Ze heeft last van een heupblessure.
Rond 14.30 uur gaat de tweede manche op de 500 meter van start.
Meer uit Sport
OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
2 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
10 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
15 uur geleden