Schaatsster Kok deelt tik uit aan Leerdam op eerste 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK afstanden op de eerste 500 meter de beste tijd neergezet. Het 20-jarige sprinttalent finishte in een leeg Thialf in een tijd van 37,88 seconden. Titelhoudster Jutta Leerdam gaf 0,3 seconde toe op haar Friese rivale: 38,18.
Marrit Fledderus reed met een persoonlijk record van 38,39 de derde tijd. Tweevoudig kampioene Jorien ter Mors, vrijdag winnares van de 1500 meter, zette de vierde tijd neer: 38,64.
Kok, bezig aan haar eerste seizoen bij Team Reggeborgh, reed begin oktober in Thialf al een prima tijd op de 500 meter. Met 37,55 seconden in een trainingsrit bleef ze maar net boven haar persoonlijke record (37,45).
Team Worldstream
Leerdam reed vorig seizoen nog voor Team Reggeborgh. Met haar vriend Koen Verweij zette de 21-jarige Westlandse afgelopen zomer een nieuwe ploeg op, die sinds kort de naam Team Worldstream draagt.
Letitia de Jong, Nederlands kampioene op de sprintvierkamp, ontbreekt in Thialf. Ze heeft last van een heupblessure.
Rond 14.30 uur gaat de tweede manche op de 500 meter van start.
Meer uit Sport
OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
33 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
15 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geleden