Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Kok: blij met WK-zilver, maar ik kwam voor goud

Schaatsster Kok: blij met WK-zilver, maar ik kwam voor goud

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok (20) besefte na haar zilveren race op de 500 meter niet meteen dat ze de beste prestatie ooit van een Nederlandse schaatsster had neergezet op deze afstand bij de WK. "Maar ik wist wel dat ik de eerste wereldkampioene van ons land had kunnen worden. Heel jammer dat het net niet is gelukt. Hopelijk komt het er nog een keer van. Ik ben nog jong genoeg."

Kok, die in de laatste rit tegen Jutta Leerdam (vierde) reed, bekende dat ze nogal nerveus aan de start verscheen. "Dat kwam ook door de snelle opening van Angelina Golikova", zei de Friezin over de winnares, die haar net te snel af was: 37,14 tegen 37,28. "Ik schrok ook van haar tijd. Daardoor stond ik toch een beetje te trillen op het ijs. Dat had ik eerder ook al in de wereldbeker. Die stress voelde ik weer in mijn benen en merkte ik ook in mijn ademhaling. Misschien heb ik mezelf toch iets te veel druk opgelegd."

Uiteindelijk kwam Kok nog heel dicht bij de wereldtitel. "Mijn opening was ook nog best goed, maar helaas kon ik het in mijn rondje net niet afmaken. Het was al met al een stabiele rit, die net niet goed genoeg was. Maar meer zat er nu niet in."

Kok: "Natuurlijk kan ik best blij zijn met zilver, maar ik kwam voor goud. Misschien was het voor mij nog net een beetje te vroeg voor een wereldtitel. Ik heb in elk geval nu al heel veel zin in het volgende seizoen", doelde ze op het olympische jaar dat eraan komt. "Ik heb daarin voor mijn gevoel nog steeds niets te verliezen. Ik kan me nog op heel veel punten verbeteren."

Meer uit Sport

Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

13 minuten geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

41 minuten geleden
Nationaal recordhouder Phijffers wint 400 meter NK indooratletiek

APELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.

50 minuten geleden
Schulting wint ook derde afstand op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.

1 uur geleden
Schaatser Bosker wint NK allround en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.

2 uur geleden
Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

4 uur geleden
Schaatser Hollaar wint 1500 op NK allround, Bosker aan de leiding

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.

4 uur geleden