Schaatsster Kok: blij met WK-zilver, maar ik kwam voor goud
HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok (20) besefte na haar zilveren race op de 500 meter niet meteen dat ze de beste prestatie ooit van een Nederlandse schaatsster had neergezet op deze afstand bij de WK. "Maar ik wist wel dat ik de eerste wereldkampioene van ons land had kunnen worden. Heel jammer dat het net niet is gelukt. Hopelijk komt het er nog een keer van. Ik ben nog jong genoeg."
Kok, die in de laatste rit tegen Jutta Leerdam (vierde) reed, bekende dat ze nogal nerveus aan de start verscheen. "Dat kwam ook door de snelle opening van Angelina Golikova", zei de Friezin over de winnares, die haar net te snel af was: 37,14 tegen 37,28. "Ik schrok ook van haar tijd. Daardoor stond ik toch een beetje te trillen op het ijs. Dat had ik eerder ook al in de wereldbeker. Die stress voelde ik weer in mijn benen en merkte ik ook in mijn ademhaling. Misschien heb ik mezelf toch iets te veel druk opgelegd."
Uiteindelijk kwam Kok nog heel dicht bij de wereldtitel. "Mijn opening was ook nog best goed, maar helaas kon ik het in mijn rondje net niet afmaken. Het was al met al een stabiele rit, die net niet goed genoeg was. Maar meer zat er nu niet in."
Kok: "Natuurlijk kan ik best blij zijn met zilver, maar ik kwam voor goud. Misschien was het voor mij nog net een beetje te vroeg voor een wereldtitel. Ik heb in elk geval nu al heel veel zin in het volgende seizoen", doelde ze op het olympische jaar dat eraan komt. "Ik heb daarin voor mijn gevoel nog steeds niets te verliezen. Ik kan me nog op heel veel punten verbeteren."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
4 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
19 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
19 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden