Schaatsster Kok: blij met WK-zilver, maar ik kwam voor goud
HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok (20) besefte na haar zilveren race op de 500 meter niet meteen dat ze de beste prestatie ooit van een Nederlandse schaatsster had neergezet op deze afstand bij de WK. "Maar ik wist wel dat ik de eerste wereldkampioene van ons land had kunnen worden. Heel jammer dat het net niet is gelukt. Hopelijk komt het er nog een keer van. Ik ben nog jong genoeg."
Kok, die in de laatste rit tegen Jutta Leerdam (vierde) reed, bekende dat ze nogal nerveus aan de start verscheen. "Dat kwam ook door de snelle opening van Angelina Golikova", zei de Friezin over de winnares, die haar net te snel af was: 37,14 tegen 37,28. "Ik schrok ook van haar tijd. Daardoor stond ik toch een beetje te trillen op het ijs. Dat had ik eerder ook al in de wereldbeker. Die stress voelde ik weer in mijn benen en merkte ik ook in mijn ademhaling. Misschien heb ik mezelf toch iets te veel druk opgelegd."
Uiteindelijk kwam Kok nog heel dicht bij de wereldtitel. "Mijn opening was ook nog best goed, maar helaas kon ik het in mijn rondje net niet afmaken. Het was al met al een stabiele rit, die net niet goed genoeg was. Maar meer zat er nu niet in."
Kok: "Natuurlijk kan ik best blij zijn met zilver, maar ik kwam voor goud. Misschien was het voor mij nog net een beetje te vroeg voor een wereldtitel. Ik heb in elk geval nu al heel veel zin in het volgende seizoen", doelde ze op het olympische jaar dat eraan komt. "Ik heb daarin voor mijn gevoel nog steeds niets te verliezen. Ik kan me nog op heel veel punten verbeteren."
Meer uit Sport
LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
55 minuten geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
1 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.
4 uur geleden