Schaatsster Kok: blij met WK-zilver, maar ik kwam voor goud
HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok (20) besefte na haar zilveren race op de 500 meter niet meteen dat ze de beste prestatie ooit van een Nederlandse schaatsster had neergezet op deze afstand bij de WK. "Maar ik wist wel dat ik de eerste wereldkampioene van ons land had kunnen worden. Heel jammer dat het net niet is gelukt. Hopelijk komt het er nog een keer van. Ik ben nog jong genoeg."
Kok, die in de laatste rit tegen Jutta Leerdam (vierde) reed, bekende dat ze nogal nerveus aan de start verscheen. "Dat kwam ook door de snelle opening van Angelina Golikova", zei de Friezin over de winnares, die haar net te snel af was: 37,14 tegen 37,28. "Ik schrok ook van haar tijd. Daardoor stond ik toch een beetje te trillen op het ijs. Dat had ik eerder ook al in de wereldbeker. Die stress voelde ik weer in mijn benen en merkte ik ook in mijn ademhaling. Misschien heb ik mezelf toch iets te veel druk opgelegd."
Uiteindelijk kwam Kok nog heel dicht bij de wereldtitel. "Mijn opening was ook nog best goed, maar helaas kon ik het in mijn rondje net niet afmaken. Het was al met al een stabiele rit, die net niet goed genoeg was. Maar meer zat er nu niet in."
Kok: "Natuurlijk kan ik best blij zijn met zilver, maar ik kwam voor goud. Misschien was het voor mij nog net een beetje te vroeg voor een wereldtitel. Ik heb in elk geval nu al heel veel zin in het volgende seizoen", doelde ze op het olympische jaar dat eraan komt. "Ik heb daarin voor mijn gevoel nog steeds niets te verliezen. Ik kan me nog op heel veel punten verbeteren."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
17 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
17 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
23 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 dag geleden