Schaatsster Kok bij NK sprint snelste op eerste 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het NK sprint de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op de 500 meter was met een tijd van 37,39 sneller dan Jutta Leerdam en Dione Voskamp.
Isabel Grevelt, de winnares van het vorige NK sprint in februari, werd met 39,05 negende.
Leerdam reed haar rit tegen olympisch shorttrackkampioene Suzanne Schulting. Op de eerste 100 meter was Schulting sneller, maar Leerdam had een beter rondje en was met 37,74 0,21 seconden sneller, maar ruim langzamer dan Kok. Schulting kwam tot de vierde tijd van 37,98. Voskamp was met 37,95 net iets sneller.
Officiële wedstrijd
Voor de 24-jarige Kok is het NK sprint de eerste officiële wedstrijd van dit seizoen. Door een virusinfectie miste de regerend wereldkampioen op de 500 meter het begin van het schaatsseizoen en de eerste wereldbekerwedstrijden in Japan en China.
De schaatssters rijden later zaterdag nog de 1000 meter.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
12 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
13 uur geleden