Schaatsster Kok beste op laatste 500 meter voor WK
QUEBEC (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft twee weken voor de WK in Quebec haar tweede wereldbekerzege van het seizoen op de 500 meter geboekt. De regerend wereldkampioene was met 37,71 sneller dan Kim Min-sun uit Zuid-Korea en de Amerikaanse Erin Jackson.
Kok, die eerder de tweede 500 meter won in het Japanse Obihiro, kwam met een eerste 100 meter in 10,57 tot een tijd van 37,71. Daarmee was ze 0,01 seconde langzamer dan een dag eerder. Toen werd ze met één honderdste van een seconde verslagen door Kim. Zondag bleven Kim en Jackson in de rit na Kok ruim boven haar tijd. Kim reed 37,91 en Jackson 37,94.
Jackson schreef met de derde plaats het wereldbekerklassement op haar naam. Met 522 punten bleef ze Kim (514) en Kok (447) voor.
Langzamer
Naomi Verkerk werd vijfde met 38,25. Marrit Fledderus zat daar net achter met 38,31.
"Het was langzamer, maar wel de winst. Dat is fijn", reageerde Kok op haar zege bij de NOS. "Ik wilde wel dat de opening sneller was, maar dan merk je dat het een pittig weekend is geweest met de 1000 meter, de 500 en drie rondjes op de teamsprint. Dat het 0,20 seconde sneller was dan de nummer 2 is mooi. Dit is mijn constante niveau en ik hoop dat ik op de WK een uitschieter kan laten zien."
Jutta Leerdam koos ervoor om de wereldbeker in Quebec over te slaan. De wereldkampioene op de 1000 meter bereidt zich voor op de WK afstanden die van 15 tot en met 18 februari plaatsvinden in Calgary.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
10 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
11 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
11 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
11 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
12 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
12 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
12 uur geleden