Schaatsster Kok beste op laatste 500 meter voor WK
QUEBEC (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft twee weken voor de WK in Quebec haar tweede wereldbekerzege van het seizoen op de 500 meter geboekt. De regerend wereldkampioene was met 37,71 sneller dan Kim Min-sun uit Zuid-Korea en de Amerikaanse Erin Jackson.
Kok, die eerder de tweede 500 meter won in het Japanse Obihiro, kwam met een eerste 100 meter in 10,57 tot een tijd van 37,71. Daarmee was ze 0,01 seconde langzamer dan een dag eerder. Toen werd ze met één honderdste van een seconde verslagen door Kim. Zondag bleven Kim en Jackson in de rit na Kok ruim boven haar tijd. Kim reed 37,91 en Jackson 37,94.
Jackson schreef met de derde plaats het wereldbekerklassement op haar naam. Met 522 punten bleef ze Kim (514) en Kok (447) voor.
Langzamer
Naomi Verkerk werd vijfde met 38,25. Marrit Fledderus zat daar net achter met 38,31.
"Het was langzamer, maar wel de winst. Dat is fijn", reageerde Kok op haar zege bij de NOS. "Ik wilde wel dat de opening sneller was, maar dan merk je dat het een pittig weekend is geweest met de 1000 meter, de 500 en drie rondjes op de teamsprint. Dat het 0,20 seconde sneller was dan de nummer 2 is mooi. Dit is mijn constante niveau en ik hoop dat ik op de WK een uitschieter kan laten zien."
Jutta Leerdam koos ervoor om de wereldbeker in Quebec over te slaan. De wereldkampioene op de 1000 meter bereidt zich voor op de WK afstanden die van 15 tot en met 18 februari plaatsvinden in Calgary.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
6 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
7 uur geleden