Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Kok beste op laatste 500 meter voor WK

Schaatsster Kok beste op laatste 500 meter voor WK

QUEBEC (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft twee weken voor de WK in Quebec haar tweede wereldbekerzege van het seizoen op de 500 meter geboekt. De regerend wereldkampioene was met 37,71 sneller dan Kim Min-sun uit Zuid-Korea en de Amerikaanse Erin Jackson.

Kok, die eerder de tweede 500 meter won in het Japanse Obihiro, kwam met een eerste 100 meter in 10,57 tot een tijd van 37,71. Daarmee was ze 0,01 seconde langzamer dan een dag eerder. Toen werd ze met één honderdste van een seconde verslagen door Kim. Zondag bleven Kim en Jackson in de rit na Kok ruim boven haar tijd. Kim reed 37,91 en Jackson 37,94.

Jackson schreef met de derde plaats het wereldbekerklassement op haar naam. Met 522 punten bleef ze Kim (514) en Kok (447) voor.

Langzamer

Naomi Verkerk werd vijfde met 38,25. Marrit Fledderus zat daar net achter met 38,31.

"Het was langzamer, maar wel de winst. Dat is fijn", reageerde Kok op haar zege bij de NOS. "Ik wilde wel dat de opening sneller was, maar dan merk je dat het een pittig weekend is geweest met de 1000 meter, de 500 en drie rondjes op de teamsprint. Dat het 0,20 seconde sneller was dan de nummer 2 is mooi. Dit is mijn constante niveau en ik hoop dat ik op de WK een uitschieter kan laten zien."

Jutta Leerdam koos ervoor om de wereldbeker in Quebec over te slaan. De wereldkampioene op de 1000 meter bereidt zich voor op de WK afstanden die van 15 tot en met 18 februari plaatsvinden in Calgary.

Meer uit Sport

Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

11 minuten geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

9 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

10 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

13 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

14 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

14 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

15 uur geleden