Schaatsster Kok begint EK sprint met zege op 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het EK sprint begonnen met een overwinning op de 500 meter. De regerend wereldkampioene op de 500 meter was op de openingsafstand de snelste met een tijd van 37,52 seconden. Jutta Leerdam werd tweede met 37,77, Suzanne Schulting werd derde in 37,82.
Kok, die van de selectiecommissie van schaatsbond KNSB een aanwijsplek voor het EK had gekregen, versloeg in haar rit de Poolse Kaja Ziomek-Nogal. Die kwam tot een tijd van 37,92, goed voor de vierde tijd. Titelverdedigster Leerdam was in de slotrit nipt sneller dan landgenote Schulting.
Kok opende heel snel, maar verloor veel snelheid in de tweede bocht waar ze een flinke misslag had. Dat kostte haar veel snelheid, waardoor ze ook niet aan haar tijd van 37,39 seconden van twee weken geleden op het NK sprint kwam. Dat is de beste seizoenstijd op de 500 meter.
Voor de 1000 meter heeft Kok een marge van 0,38 seconde op Leerdam. Schulting heeft op de tweede afstand een achterstand van 0,48 seconde op Kok.
De schaatssters rijden later vrijdag in Thialf nog de 1000 meter.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
22 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
23 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden