Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Kok alsnog opgesteld in teamsprint op WK

Schaatsster Kok alsnog opgesteld in teamsprint op WK

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is alsnog geselecteerd voor de wereldtitelstrijd op de teamsprint die zaterdag wordt verreden in het Noorse Hamar. De sprintster die vrijdag als tweede eindigde op de WK sprint achter landgenote Jutta Leerdam, had een dag eerder te horen gekregen van bondscoach Jan Coopmans dat ze niet tot het trio behoorde dat zaterdag in actie zou komen.

De bondscoach bedacht zich echter, ook ingegeven door de goede prestatie van Kok op de eerste dag van de WK sprint. "We zien dat Femke echt wel goed is. En ze wil heel graag, dat is heel duidelijk", zei hij bij de NOS.

Kok had donderdag nog laten weten dat ze onaangenaam verrast was toen ze was gepasseerd door de bondscoach. "Daar schrok ik wel van", zei de 21-jarige Friezin toen. "Ik wilde heel graag de titel verdedigen die ik twee jaar geleden met Jutta Leerdam en Letitia de Jong had veroverd in een wereldrecord."

Kok zal zaterdag met Leerdam en Dione Voskamp in actie komen op de teamsprint. Isabelle van Elst raakt daardoor haar plek kwijt. Kok liet bij de NOS weten te zullen starten, maar dat ook weer vervelend te vinden ten opzichte van de andere schaatssters. "De manier waarop dit is gegaan, bevalt me niet."

Meer uit Sport

Kunstrijders Tsiba en Danilova klaar na laatste plaats korte kür

PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.

57 minuten geleden
Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

2 uur geleden
Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

6 uur geleden
Kunstschaatsster Wories uitgeschakeld na korte kür op WK

PRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.

7 uur geleden
Skiër McGrath wint wereldbekerklassement slalom, dagzege Haugan

HAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.

9 uur geleden
Boksster Heijnen (26) beëindigt carrière 'eerder dan gepland'

ROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.

9 uur geleden
München wil WK atletiek in 2029 of 2031

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.

10 uur geleden