Schaatsster Kok alsnog opgesteld in teamsprint op WK
HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is alsnog geselecteerd voor de wereldtitelstrijd op de teamsprint die zaterdag wordt verreden in het Noorse Hamar. De sprintster die vrijdag als tweede eindigde op de WK sprint achter landgenote Jutta Leerdam, had een dag eerder te horen gekregen van bondscoach Jan Coopmans dat ze niet tot het trio behoorde dat zaterdag in actie zou komen.
De bondscoach bedacht zich echter, ook ingegeven door de goede prestatie van Kok op de eerste dag van de WK sprint. "We zien dat Femke echt wel goed is. En ze wil heel graag, dat is heel duidelijk", zei hij bij de NOS.
Kok had donderdag nog laten weten dat ze onaangenaam verrast was toen ze was gepasseerd door de bondscoach. "Daar schrok ik wel van", zei de 21-jarige Friezin toen. "Ik wilde heel graag de titel verdedigen die ik twee jaar geleden met Jutta Leerdam en Letitia de Jong had veroverd in een wereldrecord."
Kok zal zaterdag met Leerdam en Dione Voskamp in actie komen op de teamsprint. Isabelle van Elst raakt daardoor haar plek kwijt. Kok liet bij de NOS weten te zullen starten, maar dat ook weer vervelend te vinden ten opzichte van de andere schaatssters. "De manier waarop dit is gegaan, bevalt me niet."
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
5 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
5 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
9 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
10 uur geleden