Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Kok alsnog opgesteld in teamsprint op WK

Schaatsster Kok alsnog opgesteld in teamsprint op WK

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is alsnog geselecteerd voor de wereldtitelstrijd op de teamsprint die zaterdag wordt verreden in het Noorse Hamar. De sprintster die vrijdag als tweede eindigde op de WK sprint achter landgenote Jutta Leerdam, had een dag eerder te horen gekregen van bondscoach Jan Coopmans dat ze niet tot het trio behoorde dat zaterdag in actie zou komen.

De bondscoach bedacht zich echter, ook ingegeven door de goede prestatie van Kok op de eerste dag van de WK sprint. "We zien dat Femke echt wel goed is. En ze wil heel graag, dat is heel duidelijk", zei hij bij de NOS.

Kok had donderdag nog laten weten dat ze onaangenaam verrast was toen ze was gepasseerd door de bondscoach. "Daar schrok ik wel van", zei de 21-jarige Friezin toen. "Ik wilde heel graag de titel verdedigen die ik twee jaar geleden met Jutta Leerdam en Letitia de Jong had veroverd in een wereldrecord."

Kok zal zaterdag met Leerdam en Dione Voskamp in actie komen op de teamsprint. Isabelle van Elst raakt daardoor haar plek kwijt. Kok liet bij de NOS weten te zullen starten, maar dat ook weer vervelend te vinden ten opzichte van de andere schaatssters. "De manier waarop dit is gegaan, bevalt me niet."

Meer uit Sport

Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

10 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

11 uur geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

17 uur geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 dag geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

1 dag geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

2 dagen geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

2 dagen geleden