Schaatsster Kiel wint marathonwedstrijd op natuurijs in Lulea
LULEA (ANP) - Esther Kiel heeft de derde wedstrijd in de Grand Prix op natuurijs gewonnen. De marathonschaatsster uit het Friese De Knipe was na iets meer dan 80 kilometer de snelste in de sprint van een kopgroepje van vijf. Tessa Snoek eindigde als tweede in het Zweedse Lulea, Laura van Ramshorst werd derde.
De derde wedstrijd in de Grand Prix, de eerste van dit seizoen in Lulea, stond aanvankelijk in het teken van een lange ontsnapping. Elsemieke van Maaren en Sara van Vliet reden direct na de start weg en hielden dat bijna 50 kilometer vol. De maximale voorsprong van het duo bedroeg 2 minuten. Maar het peloton rekende de vluchters in, waarna de groep lang bijeen bleef. Pas in de laatste kilometer ontworstelde een vijftal zich aan het peloton om in de sprint te strijden om de winst.
Die belandde dus bij Kiel. De 26-jarige rijdster van de succesvolle ploeg BDM-BTZ is bezig aan een sterk seizoen. Ze boekte in Lapland al haar zesde zege: vier keer won ze op kunstijs, op de Weissensee was ze al de sterkste op natuurijs.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
10 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
16 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden