Schaatsster In 't Hof wil voor derde keer verrassen op 5000 meter
BEIJING (ANP) - Sanne in 't Hof zorgde dit seizoen al twee keer voor een verrassing op de 5000 meter. De 24-jarige schaatsster van gewest Friesland werd in oktober tweede op het NK en plaatste zich eind december voor de Olympische Spelen. Daar hoopt ze donderdag voor een derde verrassing te zorgen. "Als ik een medaille kan winnen, zou dat zeker een verassing zijn", zegt In 't Hof.
Een gouden medaille winnen wordt volgens de schaatsster heel lastig. "Irene Schouten heeft aangetoond dat ze vrijwel onverslaanbaar is. Verder ligt het niveau heel erg bij elkaar. Ik hoop dat ik me in die strijd kan mengen en het kunstje van het olympisch kwalificatietoernooi kan herhalen en voor een verassing kan zorgen. Ik ga niet de wedstrijd in met de verwachting dat ik wel even een medaille kan halen. Daarvoor is het niveau te hoog. Alles moet kloppen."
De langste afstand in het vrouwentoernooi werd vier jaar geleden verrassend gewonnen door Esmee Visser. De olympisch kampioene raakte in de afgelopen jaren overtraind en ontbreekt op deze Spelen. "Mensen vragen mij vaak, ben jij de nieuwe Esmee Visser", zegt In 't Hof. "Maar ik ben Sanne. Ik heb een ander verhaal dan zij. Dat is niet te vergelijken."
Mindere perioden
In 't Hof kende ook mindere perioden in het schaatsen. Ze kreeg een stageplaats bij de grote schaatsploeg Jumbo-Visma enkele jaren geleden, maar raakte daar overtraind. In de omgeving van gewest Friesland groeide ze terug naar topniveau, maar moest ze de zaken zelf bekostigen met bijbaantjes onder meer in een sushirestaurant.
Dit seizoen bleef ze achter de ongenaakbare Schouten de Nederlandse schaatssters uit de commerciële teams voor op de 5 kilometer. Ook in de strijd om het tweede ticket voor de Spelen op deze afstand trok ze aan het langste eind, al was het verschil minimaal. "Ik had überhaupt niet verwacht dat ik op de Spelen zou staan", zegt In 't Hof. "Ik ben hier nu om de beste race uit mijn leven te rijden. Ik ben in nog betere vorm dan in december toen ik me plaatste."
Meer uit Sport
WELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Nieuw-Zeelandse bokser Joseph Parker (33) kan niet verklaren waarom hij bij een dopingcontrole positief heeft getest. De voormalige wereldkampioen bij de zwaargewichten werd betrapt bij een controle voor zijn verloren partij op 25 oktober tegen de Brit Fabio Wardley. De promotor van die partij bevestigde het nieuws zonder te zeggen om welke substantie het gaat. Volgens de Britse tabloid The Sun gaat het om cocaïne.
53 minuten geledenADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.
2 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.
7 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.
7 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.
9 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.
10 uur geledenBENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
17 uur geleden