Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Groenewoud wint ook eerste marathon op natuurijs

Schaatsster Groenewoud wint ook eerste marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - De eerste marathon op natuurijs, dinsdagavond verreden in Winterswijk, is bij de vrouwen gewonnen door Marijke Groenewoud. De 24-jarige schaatsster van AH-Zaanlander hield Esther Kiel en Lianne van Loon achter zich na een versnelling in de laatste ronde.

Groenewoud beleefde afgelopen weekend nog zeer succesvolle EK afstanden in Heerenveen. Ze pakte de Europese titels op de 3000 meter, ploegachtervolging en de massastart en won zilver op de 1500 meter.

"Het is zeker heel anders, hier komt iets meer tactiek bij kijken", zei Groenewoud voor de camera van de NOS over het contrast met een aantal dagen geleden. "Wat is leuker? Winnen is sowieso leuk, maar wat leuker is weet ik niet. Ik vind dit spelletje superleuk. Ik heb gehoord dat er een meerdaagse is, dus we gaan kijken of ik woensdag ook aan de start sta. Ik vind dit echt mooi ja, hier geniet ik wel van."

Natuurijsprimeur

Irene Schouten, het boegbeeld van het marathonschaatsen bij de vrouwen, ontbrak in Winterswijk.

Dinsdag werd rond het middaguur bekend dat op de ondergespoten skeelerbaan van de Winterswijkse IJsvereniging de ijsdikte voldoende was voor een wedstrijd voor de mannen en de vrouwen. Het was voor het eerst dat Winterswijk de natuurijsprimeur had. In totaal hadden zeven ijsclubs zich gemeld bij de schaatsbond die de marathon wilden organiseren.

Tweede marathon

De vrouwen begonnen om 19.00 uur aan de wedstrijd van zeventig ronden. Langs de kant hadden honderden mensen zich verzameld om de eerste marathon op natuurijs te zien. Ook was er een dweilorkest. Later op dinsdag, iets na 20.00 uur, waren de mannen aan de beurt.

Mogelijk volgt er woensdag een tweede marathon, in Haaksbergen. Daarover is nog geen besluit genomen.

Meer uit Sport

Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

1 uur geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

3 uur geleden
Skeletonster Bos achtste bij wereldbekerwedstrijd in Letland

SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.

3 uur geleden
Doets vecht zich terug en bereikt tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.

5 uur geleden
KNSB geeft 4 januari olympische schaatsselectie door aan NOC*NSF

UTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.

5 uur geleden
Van Empel vertrekt bij Visma - Lease a Bike en neemt pauze

DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.

7 uur geleden
Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

20 uur geleden