Schaatsster Groenewoud wint ook eerste marathon op natuurijs
WINTERSWIJK (ANP) - De eerste marathon op natuurijs, dinsdagavond verreden in Winterswijk, is bij de vrouwen gewonnen door Marijke Groenewoud. De 24-jarige schaatsster van AH-Zaanlander hield Esther Kiel en Lianne van Loon achter zich na een versnelling in de laatste ronde.
Groenewoud beleefde afgelopen weekend nog zeer succesvolle EK afstanden in Heerenveen. Ze pakte de Europese titels op de 3000 meter, ploegachtervolging en de massastart en won zilver op de 1500 meter.
"Het is zeker heel anders, hier komt iets meer tactiek bij kijken", zei Groenewoud voor de camera van de NOS over het contrast met een aantal dagen geleden. "Wat is leuker? Winnen is sowieso leuk, maar wat leuker is weet ik niet. Ik vind dit spelletje superleuk. Ik heb gehoord dat er een meerdaagse is, dus we gaan kijken of ik woensdag ook aan de start sta. Ik vind dit echt mooi ja, hier geniet ik wel van."
Natuurijsprimeur
Irene Schouten, het boegbeeld van het marathonschaatsen bij de vrouwen, ontbrak in Winterswijk.
Dinsdag werd rond het middaguur bekend dat op de ondergespoten skeelerbaan van de Winterswijkse IJsvereniging de ijsdikte voldoende was voor een wedstrijd voor de mannen en de vrouwen. Het was voor het eerst dat Winterswijk de natuurijsprimeur had. In totaal hadden zeven ijsclubs zich gemeld bij de schaatsbond die de marathon wilden organiseren.
Tweede marathon
De vrouwen begonnen om 19.00 uur aan de wedstrijd van zeventig ronden. Langs de kant hadden honderden mensen zich verzameld om de eerste marathon op natuurijs te zien. Ook was er een dweilorkest. Later op dinsdag, iets na 20.00 uur, waren de mannen aan de beurt.
Mogelijk volgt er woensdag een tweede marathon, in Haaksbergen. Daarover is nog geen besluit genomen.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.
57 minuten geledenWILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
2 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
20 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
22 uur geleden