Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Groenewoud wint ook eerste marathon op natuurijs

Schaatsster Groenewoud wint ook eerste marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - De eerste marathon op natuurijs, dinsdagavond verreden in Winterswijk, is bij de vrouwen gewonnen door Marijke Groenewoud. De 24-jarige schaatsster van AH-Zaanlander hield Esther Kiel en Lianne van Loon achter zich na een versnelling in de laatste ronde.

Groenewoud beleefde afgelopen weekend nog zeer succesvolle EK afstanden in Heerenveen. Ze pakte de Europese titels op de 3000 meter, ploegachtervolging en de massastart en won zilver op de 1500 meter.

"Het is zeker heel anders, hier komt iets meer tactiek bij kijken", zei Groenewoud voor de camera van de NOS over het contrast met een aantal dagen geleden. "Wat is leuker? Winnen is sowieso leuk, maar wat leuker is weet ik niet. Ik vind dit spelletje superleuk. Ik heb gehoord dat er een meerdaagse is, dus we gaan kijken of ik woensdag ook aan de start sta. Ik vind dit echt mooi ja, hier geniet ik wel van."

Natuurijsprimeur

Irene Schouten, het boegbeeld van het marathonschaatsen bij de vrouwen, ontbrak in Winterswijk.

Dinsdag werd rond het middaguur bekend dat op de ondergespoten skeelerbaan van de Winterswijkse IJsvereniging de ijsdikte voldoende was voor een wedstrijd voor de mannen en de vrouwen. Het was voor het eerst dat Winterswijk de natuurijsprimeur had. In totaal hadden zeven ijsclubs zich gemeld bij de schaatsbond die de marathon wilden organiseren.

Tweede marathon

De vrouwen begonnen om 19.00 uur aan de wedstrijd van zeventig ronden. Langs de kant hadden honderden mensen zich verzameld om de eerste marathon op natuurijs te zien. Ook was er een dweilorkest. Later op dinsdag, iets na 20.00 uur, waren de mannen aan de beurt.

Mogelijk volgt er woensdag een tweede marathon, in Haaksbergen. Daarover is nog geen besluit genomen.

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

2 minuten geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

2 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

3 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

3 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

5 uur geleden
Verstappen 'worstelt met auto' in kwalificatie sprintrace

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.

10 uur geleden
Titelhouder Oklahoma City neemt leiding in play-offs tegen Spurs

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.

10 uur geleden