Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Groenewoud wint massastart, Dul wordt derde

Schaatsster Groenewoud wint massastart, Dul wordt derde

NAGANO (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Nagano de massastart gewonnen. De 25-jarige Friezin won na zestien ronden de sprint van Ivanie Blondin uit Canada. Land- en teamgenote Elisa Dul sprintte naar het brons.

Groenewoud, al tweevoudig wereldkampioene op de massastart, positioneerde zich in de laatste bocht goed achter de Canadese en was vervolgens sneller in de sprint. Het is de tweede gouden medaille deze dag voor Groenewoud. Ze won eerder met Joy Beune en Antoinette Rijpma-de Jong de ploegachtervolging.

Regerend wereldkampioene op de massastart, Irene Schouten, ontbrak in Nagano. De drievoudig olympisch kampioene is gestopt.

Eindsprint

Groenewoud keek terug op een prima laatste dag in Nagano met twee zeges in de teamonderdelen. "Individueel was het dit weekend niet super, maar op de teamonderdelen twee keer goud. Dit is een mooie dag", zei ze bij de NOS. "Dit was een saaie wedstrijd om te zien. Het kwam aan op de eindsprint. Ik voelde dat ik met meer snelheid dan Blondin het rechte stuk op kwam."

Bart Hoolwerf werd bij de mannen derde. Hij moest in de sprint alleen de Italiaan Daniele Di Stefano voor zich dulden, maar de ontsnapte Fransman Timothy Loubineaud was ruim daarvoor al over de finish gekomen. Jorrit Bergsma werd negende.

Op het relatief nieuwe onderdeel gemengde aflossing haalde het Nederlandse team van Wesly Dijs en Angel Daleman de finish niet. Door een inschattingsfout stond Dijs op de verkeerde plek toen hij voor de tweede keer afgelost moest worden door Daleman en werd gediskwalificeerd voor een foute wissel. "Ik had een black-out. Er gebeurt zo veel in dit onderdeel", zei Dijs bij de NOS. De zege ging naar Zuid-Korea.

Meer uit Sport

Visser met seriewinst naar halve finales 60 meter horden op WK

TORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.

1 uur geleden
Dokter ook na drie onderdelen eerste op vijfkamp bij WK indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter bezet ook na het derde onderdeel de eerste plek op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster stootte de kogel naar 13,92 meter en die afstand was net voldoende om de Amerikaanse Anna Hall en de Ierse Kate O'Connor voor te blijven in de tussenstand. Het verschil in punten is klein.

1 uur geleden
Klaver leidt estafetteploeg op WK indoor naar finale 4x400 meter

TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.

3 uur geleden
Estafettemannen als snelsten naar finale 4x400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.

4 uur geleden
LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

14 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

18 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

20 uur geleden