Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Groenewoud wint massastart, Dul wordt derde

Schaatsster Groenewoud wint massastart, Dul wordt derde

NAGANO (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Nagano de massastart gewonnen. De 25-jarige Friezin won na zestien ronden de sprint van Ivanie Blondin uit Canada. Land- en teamgenote Elisa Dul sprintte naar het brons.

Groenewoud, al tweevoudig wereldkampioene op de massastart, positioneerde zich in de laatste bocht goed achter de Canadese en was vervolgens sneller in de sprint. Het is de tweede gouden medaille deze dag voor Groenewoud. Ze won eerder met Joy Beune en Antoinette Rijpma-de Jong de ploegachtervolging.

Regerend wereldkampioene op de massastart, Irene Schouten, ontbrak in Nagano. De drievoudig olympisch kampioene is gestopt.

Eindsprint

Groenewoud keek terug op een prima laatste dag in Nagano met twee zeges in de teamonderdelen. "Individueel was het dit weekend niet super, maar op de teamonderdelen twee keer goud. Dit is een mooie dag", zei ze bij de NOS. "Dit was een saaie wedstrijd om te zien. Het kwam aan op de eindsprint. Ik voelde dat ik met meer snelheid dan Blondin het rechte stuk op kwam."

Bart Hoolwerf werd bij de mannen derde. Hij moest in de sprint alleen de Italiaan Daniele Di Stefano voor zich dulden, maar de ontsnapte Fransman Timothy Loubineaud was ruim daarvoor al over de finish gekomen. Jorrit Bergsma werd negende.

Op het relatief nieuwe onderdeel gemengde aflossing haalde het Nederlandse team van Wesly Dijs en Angel Daleman de finish niet. Door een inschattingsfout stond Dijs op de verkeerde plek toen hij voor de tweede keer afgelost moest worden door Daleman en werd gediskwalificeerd voor een foute wissel. "Ik had een black-out. Er gebeurt zo veel in dit onderdeel", zei Dijs bij de NOS. De zege ging naar Zuid-Korea.

Meer uit Sport

Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

35 minuten geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

2 uur geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

3 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

8 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

17 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

18 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

22 uur geleden