Schaatsster Groenewoud wint massastart, Dul wordt derde
NAGANO (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Nagano de massastart gewonnen. De 25-jarige Friezin won na zestien ronden de sprint van Ivanie Blondin uit Canada. Land- en teamgenote Elisa Dul sprintte naar het brons.
Groenewoud, al tweevoudig wereldkampioene op de massastart, positioneerde zich in de laatste bocht goed achter de Canadese en was vervolgens sneller in de sprint. Het is de tweede gouden medaille deze dag voor Groenewoud. Ze won eerder met Joy Beune en Antoinette Rijpma-de Jong de ploegachtervolging.
Regerend wereldkampioene op de massastart, Irene Schouten, ontbrak in Nagano. De drievoudig olympisch kampioene is gestopt.
Eindsprint
Groenewoud keek terug op een prima laatste dag in Nagano met twee zeges in de teamonderdelen. "Individueel was het dit weekend niet super, maar op de teamonderdelen twee keer goud. Dit is een mooie dag", zei ze bij de NOS. "Dit was een saaie wedstrijd om te zien. Het kwam aan op de eindsprint. Ik voelde dat ik met meer snelheid dan Blondin het rechte stuk op kwam."
Bart Hoolwerf werd bij de mannen derde. Hij moest in de sprint alleen de Italiaan Daniele Di Stefano voor zich dulden, maar de ontsnapte Fransman Timothy Loubineaud was ruim daarvoor al over de finish gekomen. Jorrit Bergsma werd negende.
Op het relatief nieuwe onderdeel gemengde aflossing haalde het Nederlandse team van Wesly Dijs en Angel Daleman de finish niet. Door een inschattingsfout stond Dijs op de verkeerde plek toen hij voor de tweede keer afgelost moest worden door Daleman en werd gediskwalificeerd voor een foute wissel. "Ik had een black-out. Er gebeurt zo veel in dit onderdeel", zei Dijs bij de NOS. De zege ging naar Zuid-Korea.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
17 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
18 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
21 uur geleden