Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Groenewoud tweede achter Sablikova op 5000 meter

Schaatsster Groenewoud tweede achter Sablikova op 5000 meter

STAVANGER (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud is bij de wereldbekerwedstrijd in het Noorse Stavanger als tweede geëindigd op de 5000 meter. De 24-jarige Friezin was met 7.03,27 alleen langzamer dan Martina Sablikova uit Tsjechië. Ragne Wiklund uit Noorwegen werd derde.

Groenewoud moest in de eerste rit een tijd neerzetten en begon snel. Met licht oplopende rondetijden bleef ze net boven de 7 minuten.

Sablikova schaatste met een vlak schema lang boven de tijden van Groenewoud, maar dook daar in de laatste rondjes toch nog flink onder. Ze kwam tot 6.59,60. Ragne Wkliund kon in de laatste rit niet tippen aan de snelle slotronden van Sablikova. Ze bleef met 7.03,60 ook net boven de tijd van Groenewoud.

In 't Hof en Schouten

Sanne in 't Hof kwam niet in de buurt van die tijden. Ze verloor haar rit van de Chinese Mei Han en bleef steken op 7.10,35. Dat was uiteindelijk goed voor de zesde plaats.

Olympisch kampioene Irene Schouten kwam eerder op de dag in actie in de B-groep, waar in kwartetstart wordt gereden. Door haar afzegging in Obihiro en een tegenvallende 3000 meter in Beijing had ze zich niet gekwalificeerd voor de A-groep. De 31-jarige Noord-Hollandse dook met 6.50,54 onder haar eigen baanrecord en was daarmee veel sneller dan de winnende tijd van Sablikova.

Meer uit Sport

Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

1 uur geleden
Bokslegenden Mayweather en Pacquiao keren terug in de ring

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.

11 uur geleden
Skilegende Vonn: dokter heeft mijn been gered

BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.

16 uur geleden
NOC*NSF tegen deelname sporters Paralympics onder Russische vlag

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."

16 uur geleden
Bergsma: olympisch schaatsen van 2030 in Thialf mooie kans

AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.

19 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout verbaasd door ontvangst op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.

19 uur geleden
Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

1 dag geleden