Schaatsster Groenewoud pakt WK-goud op massastart, brons Schouten
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft in Thialf verrassend de wereldtitel op de massastart veroverd. De 22-jarige Friezin toonde zich na zestien rondjes de slimste en de sterkste in de eindsprint. Ze versloeg de Canadese titelverdedigster Ivanie Blondin, die als tweede eindigde. Irene Schouten, vooraf de grote favoriet, kwam als derde over de finish.
Groenewoud en Schouten, die beiden rijden voor Team Zaanlander van coach Jillert Anema, hielden de strijd lang goed onder controle. In de slotfase versnelde Groenewoud terwijl Schouten stagneerde, omdat ze werd aangetikt. Groenewoud ging de laatste ronde als koploper in en wist in al het 'sprintgeweld' stand te houden. Schouten, befaamd om haar sterke eindsprint, moest van te ver komen om haar derde wereldtitel op dit olympische onderdeel veilig te kunnen stellen. Brons was voor haar het hoogst haalbare.
Groenewoud, bezig aan haar eerste seizoen op het hoogste niveau, maakte vorige maand al de nodige indruk. Bij de eerste wereldbeker eindigde ze als derde. Schouten won en schreef daarna ook de tweede wereldbekerwedstrijd op haar naam. Door pech in de eindfase kon ze zaterdag echter niet meesprinten om WK-goud.
Schouten pakte haar derde WK-medaille in Thialf. Ze behaalde donderdag brons op de 3000 meter en vrijdag goud op de ploegachtervolging. Schouten gaat ook zondag op de 5000 meter nog voor een WK-medaille.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
2 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
3 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
3 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
4 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden