Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Groenewoud pakt WK-goud op massastart, brons Schouten

Schaatsster Groenewoud pakt WK-goud op massastart, brons Schouten

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft in Thialf verrassend de wereldtitel op de massastart veroverd. De 22-jarige Friezin toonde zich na zestien rondjes de slimste en de sterkste in de eindsprint. Ze versloeg de Canadese titelverdedigster Ivanie Blondin, die als tweede eindigde. Irene Schouten, vooraf de grote favoriet, kwam als derde over de finish.

Groenewoud en Schouten, die beiden rijden voor Team Zaanlander van coach Jillert Anema, hielden de strijd lang goed onder controle. In de slotfase versnelde Groenewoud terwijl Schouten stagneerde, omdat ze werd aangetikt. Groenewoud ging de laatste ronde als koploper in en wist in al het 'sprintgeweld' stand te houden. Schouten, befaamd om haar sterke eindsprint, moest van te ver komen om haar derde wereldtitel op dit olympische onderdeel veilig te kunnen stellen. Brons was voor haar het hoogst haalbare.

Groenewoud, bezig aan haar eerste seizoen op het hoogste niveau, maakte vorige maand al de nodige indruk. Bij de eerste wereldbeker eindigde ze als derde. Schouten won en schreef daarna ook de tweede wereldbekerwedstrijd op haar naam. Door pech in de eindfase kon ze zaterdag echter niet meesprinten om WK-goud.

Schouten pakte haar derde WK-medaille in Thialf. Ze behaalde donderdag brons op de 3000 meter en vrijdag goud op de ploegachtervolging. Schouten gaat ook zondag op de 5000 meter nog voor een WK-medaille.

Meer uit Sport

Topbokser Parker onthutst na positieve dopingtest

WELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Nieuw-Zeelandse bokser Joseph Parker (33) kan niet verklaren waarom hij bij een dopingcontrole positief heeft getest. De voormalige wereldkampioen bij de zwaargewichten werd betrapt bij een controle voor zijn verloren partij op 25 oktober tegen de Brit Fabio Wardley. De promotor van die partij bevestigde het nieuws zonder te zeggen om welke substantie het gaat. Volgens de Britse tabloid The Sun gaat het om cocaïne.

1 uur geleden
Beachduo Stam/Schoon begint WK met winst

ADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.

2 uur geleden
Stolz klopt Zurek en De Boo op 1000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.

8 uur geleden
Leerdam troeft Kok af op 1000 meter in wereldbeker Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.

8 uur geleden
Nederlanders in schaduw van wereldrecord Loubineaud op 5000 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.

9 uur geleden
Beune wint eerste wereldbeker op 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.

11 uur geleden
Nederland na nederlaag Lamens al vrijwel uitgeschakeld in BJK Cup

BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.

18 uur geleden