Schaatsster Groenewoud pakt WK-goud op massastart, brons Schouten
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft in Thialf verrassend de wereldtitel op de massastart veroverd. De 22-jarige Friezin toonde zich na zestien rondjes de slimste en de sterkste in de eindsprint. Ze versloeg de Canadese titelverdedigster Ivanie Blondin, die als tweede eindigde. Irene Schouten, vooraf de grote favoriet, kwam als derde over de finish.
Groenewoud en Schouten, die beiden rijden voor Team Zaanlander van coach Jillert Anema, hielden de strijd lang goed onder controle. In de slotfase versnelde Groenewoud terwijl Schouten stagneerde, omdat ze werd aangetikt. Groenewoud ging de laatste ronde als koploper in en wist in al het 'sprintgeweld' stand te houden. Schouten, befaamd om haar sterke eindsprint, moest van te ver komen om haar derde wereldtitel op dit olympische onderdeel veilig te kunnen stellen. Brons was voor haar het hoogst haalbare.
Groenewoud, bezig aan haar eerste seizoen op het hoogste niveau, maakte vorige maand al de nodige indruk. Bij de eerste wereldbeker eindigde ze als derde. Schouten won en schreef daarna ook de tweede wereldbekerwedstrijd op haar naam. Door pech in de eindfase kon ze zaterdag echter niet meesprinten om WK-goud.
Schouten pakte haar derde WK-medaille in Thialf. Ze behaalde donderdag brons op de 3000 meter en vrijdag goud op de ploegachtervolging. Schouten gaat ook zondag op de 5000 meter nog voor een WK-medaille.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
12 uur geleden