Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Groenewoud overwint corona met ticket voor Spelen

Schaatsster Groenewoud overwint corona met ticket voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud verraste iedereen én zichzelf op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen. De 22-jarige Friezin van Team Zaanlander eindigde in een nieuw persoonlijk record van 1.53,99 als derde achter Antoinette de Jong en Ireen Wüst en legde daarmee beslag op het derde ticket op die afstand voor de Olympische Spelen in China. "Ik wist wel dat het in me zat, maar het moest er nog even uitkomen", zei ze monter.

Groenewoud pakte in februari van dit jaar op de WK afstanden de wereldtitel op de massastart, een discipline die ze ook graag wil rijden op de Spelen in Beijing. Bondscoach Jan Coopmans heeft daarvoor twee plekken, waarvan één er zeer waarschijnlijk naar Irene Schouten gaat. Volgens Groenewoud heeft ze het de bondscoach makkelijk gemaakt, nu ze zich eigenhandig heeft geplaatst voor de 1500 meter. "Dat hoop ik wel, maar je weet niet wat de bondscoach doet."

Dat ze zich zou plaatsen voor de Spelen, daar leek het enkele weken geleden niet op. Terug thuis van de wereldbeker in Salt Lake City zat Groenewoud in quarantaine met een coronabesmetting. "Ik ben tien dagen thuis geweest en elf dagen van het ijs. Terwijl de rest van de ploeg de puntjes op de i aan het zetten was in Inzell, zat ik thuis. Dat voelde wel klote."

Matige klachten

Echt ziek is Groenewoud niet geworden, wel verkouden, maar geen koorts, vertelde ze. "Ik dacht wel 'shit, net voor het OKT', maar dat viel uiteindelijk nog mee. Ik kon fietsen en daarna had ik nog een week om te trainen." In paniek raakte ze niet, daar is ze het type niet voor. "Je moet ook rustig blijven, want als je je druk gaat maken, wordt het helemaal niks."

Met twee snelle rondjes op de 1000 meter op tweede kerstdag kreeg ze het vertrouwen voor deze 1500 meter terug. "Ik dacht als ik dat nog een rondje kan volhouden, komt daar een mooie tijd uit."

En die had ze nodig. De marge met nummer vier, ploeggenote Melissa Wijfje was miniem en dat besefte de Friezin, die haar beste tijd ooit reed op het moment dat het moest. "Een rappe tijd en een dik pr en dat moest ook. Het verschil met Melissa was twee honderdste van een seconde. En zij kan ook massastart rijden." Wat Groenewoud betreft heeft ze die strijd hiermee ook in haar voordeel beslist.

Meer uit Sport

Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

4 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

5 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

5 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

6 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

8 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

10 uur geleden
Gemengde estafetteploeg mist door val medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.

10 uur geleden