Schaatsster Groenewoud overwint corona met ticket voor Spelen
HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud verraste iedereen én zichzelf op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen. De 22-jarige Friezin van Team Zaanlander eindigde in een nieuw persoonlijk record van 1.53,99 als derde achter Antoinette de Jong en Ireen Wüst en legde daarmee beslag op het derde ticket op die afstand voor de Olympische Spelen in China. "Ik wist wel dat het in me zat, maar het moest er nog even uitkomen", zei ze monter.
Groenewoud pakte in februari van dit jaar op de WK afstanden de wereldtitel op de massastart, een discipline die ze ook graag wil rijden op de Spelen in Beijing. Bondscoach Jan Coopmans heeft daarvoor twee plekken, waarvan één er zeer waarschijnlijk naar Irene Schouten gaat. Volgens Groenewoud heeft ze het de bondscoach makkelijk gemaakt, nu ze zich eigenhandig heeft geplaatst voor de 1500 meter. "Dat hoop ik wel, maar je weet niet wat de bondscoach doet."
Dat ze zich zou plaatsen voor de Spelen, daar leek het enkele weken geleden niet op. Terug thuis van de wereldbeker in Salt Lake City zat Groenewoud in quarantaine met een coronabesmetting. "Ik ben tien dagen thuis geweest en elf dagen van het ijs. Terwijl de rest van de ploeg de puntjes op de i aan het zetten was in Inzell, zat ik thuis. Dat voelde wel klote."
Matige klachten
Echt ziek is Groenewoud niet geworden, wel verkouden, maar geen koorts, vertelde ze. "Ik dacht wel 'shit, net voor het OKT', maar dat viel uiteindelijk nog mee. Ik kon fietsen en daarna had ik nog een week om te trainen." In paniek raakte ze niet, daar is ze het type niet voor. "Je moet ook rustig blijven, want als je je druk gaat maken, wordt het helemaal niks."
Met twee snelle rondjes op de 1000 meter op tweede kerstdag kreeg ze het vertrouwen voor deze 1500 meter terug. "Ik dacht als ik dat nog een rondje kan volhouden, komt daar een mooie tijd uit."
En die had ze nodig. De marge met nummer vier, ploeggenote Melissa Wijfje was miniem en dat besefte de Friezin, die haar beste tijd ooit reed op het moment dat het moest. "Een rappe tijd en een dik pr en dat moest ook. Het verschil met Melissa was twee honderdste van een seconde. En zij kan ook massastart rijden." Wat Groenewoud betreft heeft ze die strijd hiermee ook in haar voordeel beslist.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
3 uur geledenSAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
5 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
9 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
14 uur geleden