Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Groenewoud overwint corona met ticket voor Spelen

Schaatsster Groenewoud overwint corona met ticket voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud verraste iedereen én zichzelf op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen. De 22-jarige Friezin van Team Zaanlander eindigde in een nieuw persoonlijk record van 1.53,99 als derde achter Antoinette de Jong en Ireen Wüst en legde daarmee beslag op het derde ticket op die afstand voor de Olympische Spelen in China. "Ik wist wel dat het in me zat, maar het moest er nog even uitkomen", zei ze monter.

Groenewoud pakte in februari van dit jaar op de WK afstanden de wereldtitel op de massastart, een discipline die ze ook graag wil rijden op de Spelen in Beijing. Bondscoach Jan Coopmans heeft daarvoor twee plekken, waarvan één er zeer waarschijnlijk naar Irene Schouten gaat. Volgens Groenewoud heeft ze het de bondscoach makkelijk gemaakt, nu ze zich eigenhandig heeft geplaatst voor de 1500 meter. "Dat hoop ik wel, maar je weet niet wat de bondscoach doet."

Dat ze zich zou plaatsen voor de Spelen, daar leek het enkele weken geleden niet op. Terug thuis van de wereldbeker in Salt Lake City zat Groenewoud in quarantaine met een coronabesmetting. "Ik ben tien dagen thuis geweest en elf dagen van het ijs. Terwijl de rest van de ploeg de puntjes op de i aan het zetten was in Inzell, zat ik thuis. Dat voelde wel klote."

Matige klachten

Echt ziek is Groenewoud niet geworden, wel verkouden, maar geen koorts, vertelde ze. "Ik dacht wel 'shit, net voor het OKT', maar dat viel uiteindelijk nog mee. Ik kon fietsen en daarna had ik nog een week om te trainen." In paniek raakte ze niet, daar is ze het type niet voor. "Je moet ook rustig blijven, want als je je druk gaat maken, wordt het helemaal niks."

Met twee snelle rondjes op de 1000 meter op tweede kerstdag kreeg ze het vertrouwen voor deze 1500 meter terug. "Ik dacht als ik dat nog een rondje kan volhouden, komt daar een mooie tijd uit."

En die had ze nodig. De marge met nummer vier, ploeggenote Melissa Wijfje was miniem en dat besefte de Friezin, die haar beste tijd ooit reed op het moment dat het moest. "Een rappe tijd en een dik pr en dat moest ook. Het verschil met Melissa was twee honderdste van een seconde. En zij kan ook massastart rijden." Wat Groenewoud betreft heeft ze die strijd hiermee ook in haar voordeel beslist.

Meer uit Sport

Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

1 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

2 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

4 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

20 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

20 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

23 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

1 dag geleden