Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Groenewoud opnieuw de beste op de massastart

Schaatsster Groenewoud opnieuw de beste op de massastart

BEIJING (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing de massastart gewonnen. Voor de 25-jarige Friezin betekende dat haar tweede overwinning op rij op het onderdeel waarop zestien rondes worden gereden. Vorige week in Nagano was Groenewoud ook al de beste.

De Canadese Ivanie Blondin finishte net als vorige week als tweede, maar werd even later gediskwalificeerd na een rommelige wedstrijd met veel duw- en trekwerk. Daardoor was het zilver voor een andere Canadese, Valerie Maltais. Het brons ging naar de Chinese Yang Binyu. Elisa Dul, de tweede Nederlandse onder de twintig deelneemsters, schoof door naar de vierde plaats.

Groenewoud sprak van "pure chaos" toen ze bij de NOS terugkeek op haar wedstrijd. "Het sloeg allemaal nergens op. Ik werd zelfs aan mijn heup getrokken. Er gebeurde van alles, vooral achter me."

Geen twijfel bij Hoolwerf

Bart Hoolwerf won het onderdeel bij de mannen. De 26-jarige schaatser uit Eemdijk drukte zijn schaats een fractie eerder over de finishstreep dan de Belg Bart Swings, de olympisch kampioen. Het brons was voor de Italiaan Daniele Di Stefano, de winnaar van vorige week in Nagano. Hoolwerf werd toen derde. Jorrit Bergsma werd elfde in Beijing.

Hoolwerf kende geen twijfel hoewel de finishfoto lang bestudeerd moest worden. "Ik wist wel voor 99,9 procent dat ik gewonnen had." Hij ging als vijfde de laatste bocht in, maar kwam met veel snelheid het laatste rechte eind op. "Ik durf wel te zeggen dat ik op de rechte stukken de snelste van allemaal ben."

Meer uit Sport

Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

49 minuten geleden
Verstappen verwacht dat inhalen lastig wordt bij GP van Spanje

MADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.

49 minuten geleden
Landa wint koninginnenrit in Vuelta, leider Mas houdt stand

COLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.

50 minuten geleden
Norris 'in shock' na pole, Verstappen tevreden nummer 3

MADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.

2 uur geleden
Norris op poleposition in Madrid, Verstappen op derde plek

MADRID (ANP) - Lando Norris van McLaren heeft zaterdag in Madrid zijn derde poleposition van het seizoen veroverd. De Britse Formule 1-coureur was tijdens de kwalificatie op de Madring in een tijd van 1.31,824 de snelste. De Italiaan Kimi Antonelli was in de Mercedes met 1.31,835 de nummer 2 van de kwalificatie voor Max Verstappen, die derde werd in 1.31,964.

2 uur geleden
Márquez wint sprintrace MotoGP in San Marino

MISANO (ANP) - Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van San Marino in de MotoGP gewonnen. De Spanjaard van Ducati versloeg de Italiaan Marco Bezzecchi. Jorge Martín, de Spaanse leider in de WK-stand, werd derde.

3 uur geleden
Wielrenster Bredewold mist WK en vreest einde seizoen na val

BOFFRES (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold mist het WK en vreest voor het einde van haar seizoen door een valpartij. Dat heeft haar ploeg SD Worx-Protime zaterdag bekendgemaakt in een persbericht. Bredewold maakte deel uit van de donderdag bekendgemaakte selectie voor de WK wielrennen in Montréal, dat later deze maand plaatsvindt.

4 uur geleden