Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Groenewoud opnieuw de beste op de massastart

Schaatsster Groenewoud opnieuw de beste op de massastart

BEIJING (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing de massastart gewonnen. Voor de 25-jarige Friezin betekende dat haar tweede overwinning op rij op het onderdeel waarop zestien rondes worden gereden. Vorige week in Nagano was Groenewoud ook al de beste.

De Canadese Ivanie Blondin finishte net als vorige week als tweede, maar werd even later gediskwalificeerd na een rommelige wedstrijd met veel duw- en trekwerk. Daardoor was het zilver voor een andere Canadese, Valerie Maltais. Het brons ging naar de Chinese Yang Binyu. Elisa Dul, de tweede Nederlandse onder de twintig deelneemsters, schoof door naar de vierde plaats.

Groenewoud sprak van "pure chaos" toen ze bij de NOS terugkeek op haar wedstrijd. "Het sloeg allemaal nergens op. Ik werd zelfs aan mijn heup getrokken. Er gebeurde van alles, vooral achter me."

Geen twijfel bij Hoolwerf

Bart Hoolwerf won het onderdeel bij de mannen. De 26-jarige schaatser uit Eemdijk drukte zijn schaats een fractie eerder over de finishstreep dan de Belg Bart Swings, de olympisch kampioen. Het brons was voor de Italiaan Daniele Di Stefano, de winnaar van vorige week in Nagano. Hoolwerf werd toen derde. Jorrit Bergsma werd elfde in Beijing.

Hoolwerf kende geen twijfel hoewel de finishfoto lang bestudeerd moest worden. "Ik wist wel voor 99,9 procent dat ik gewonnen had." Hij ging als vijfde de laatste bocht in, maar kwam met veel snelheid het laatste rechte eind op. "Ik durf wel te zeggen dat ik op de rechte stukken de snelste van allemaal ben."

Meer uit Sport

Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

23 minuten geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

3 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

3 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

4 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

8 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

8 uur geleden
Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

14 uur geleden