Schaatsster Groenewoud derde op 3000 meter, zege voor Wiklund
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Poolse Tomaszów Mazowiecki brons veroverd op de 3000 meter. De Friezin van AH-Zaanlander moest met 4.07,18 de Noorse Ragne Wiklund en Martina Sablikova uit Tsjechië voor laten gaan.
Groenewoud dook met een snellere slotronde net onder de tot dan toe tweede tijd van landgenote Joy Beune. Die had na een snelle start en een oplopend schema 4.07,68 gereden, uiteindelijk goed voor de vierde tijd. Groenewoud kon echter niet tippen aan de 4.06,04 van de 35-jarige Sablikova.
Wiklund was in de laatste rit met 4.05,96 net iets sneller en boekte de derde wereldbekerzege dit seizoen. Ze verzekerde zich ook van de eindzege in het wereldbekerklassement over 3000 en 5000 meter.
Sanne in 't Hof kwam tot 4.11,18 en werd daarmee zesde. Reina Anema had eerder de 3000 meter in de B-groep gewonnen. Met 4.08,67 was de schaatsster van Jumbo-Visma de snelste. Robin Groot werd tweede. De schaatsster van Team IKO kwam tot 4.11,73.
Olympisch kampioene Irene Schouten was afwezig op de Poolse ijsbaan, net als regerend wereldkampioene Antoinette Rijpma-De Jong, die afgelopen weekend nog de nationale titel op de 3000 meter pakte. Beide schaatssters slaan deze wereldbeker over om zich voor te bereiden op de WK afstanden die van 2 tot en met 5 maart worden gehouden in Heerenveen.
Meer uit Sport
HAARLEM (ANP) - Nederland is de Honkbalweek Haarlem begonnen met een overwinning. In het Pim Mulierstadion werden de International Globetrotters, een verzameling van honkballers uit verschillende landen over de hele wereld, met 6-1 verslagen.
2 uur geledenBAD HOMBURG (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft zich vrijdag - na een hittepauze van anderhalf uur - geplaatst voor de finale van het grastoernooi van Bad Homburg. Ze was in twee sets te sterk voor de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-4 6-4. Tussen die sets zat de pauze in het stadje nabij Frankfurt.
10 uur geledenBAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
17 uur geledenMANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
1 dag geleden