
Schaatsster Esmee Visser tekent bij schaatsteam IKO
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Esmee Visser heeft een contract ondertekend bij Team IKO. De 24-jarige olympisch kampioene op de 5000 meter heeft nu een verbintenis tot en met de Spelen van Peking 2022 bij de ploeg van trainers Erwin en Martin ten Hove.
Bij Team IKO rijden onder anderen de sprintsters Jorien ter Mors, ook een olympisch kampioene, en Letitia de Jong. Ook is er een groep allroundschaatsers met daarin Jan Blokhuijsen en Lex Dijkstra.
"Een mooi team met een mix van ervaring en talent en de juiste sporttechnische faciliteiten om weer succesvol te kunnen zijn op de Spelen in 2022", reageerde Visser. "Ik hoop dat we zo snel mogelijk weer met z'n allen mogen trainen."
Kampioenen
Visser moest op zoek naar een nieuwe ploeg, omdat haar vorige team TalentNed ophield te bestaan. Ze schaatste twee jaar in die ploeg met onder anderen Ireen Wüst. Die koos er aan het einde van afgelopen seizoen voor om over te stappen naar Reggeborgh. Schaatser Louis Hollaar uit dezelfde ploeg maakt net als Visser de overstap naar Team IKO.
Visser won deze winter bij de Europese kampioenschappen goud op de 3000 meter. Op de WK afstanden pakte ze brons op de 5000 meter.
"Het is fantastisch dat we met Esmee Visser en Jorien Ter Mors twee regerend olympisch kampioenen in onze ploeg hebben", zei Martin ten Hove. "Wij denken dat ze nog veel beter kan en willen op de Spelen goud winnen. Met Esmee hebben we iemand erbij die op de 3000 en 5000 meter een goede kans maakt."
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook China verslagen in de Pro League. Het team van bondscoach Raoul Ehren was in het Wagener-stadion in Amstelveen met 3-1 te sterk voor de ploeg van voormalig bondscoach Alyson Annan.
31 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Tennisster Elise Mertens is de eerste finaliste van de Libéma Open in Rosmalen. De 25-jarige Belgische versloeg, na elf matchpoints te hebben overleefd, de als tweede geplaatste Ekaterina Aleksandrova uit Rusland in drie sets: 2-6 7-6 (7) 6-4.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Judoka Naomi van Krevel is bij de WK in Boedapest in de klasse tot 52 kilogram meteen in de eerste ronde gestrand. De 25-jarige judoka uit Spijkenisse verloor in de eerste ronde van de Spaanse Ayumi Leiva.
2 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Autosportbond FIA heeft steward Derek Warwick geschorst voor de Grote Prijs van Canada in de Formule 1. De 70-jarige Brit heeft die sanctie gekregen na uitspraken die hij heeft gedaan tegen een gokwebsite na de Grote Prijs van Spanje.
4 uur geledenXI'AN (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben hun derde wedstrijd in de Nations League verloren. Het team van bondscoach Joel Banks verloor in Xi'an in China van het gastland. Het werd 3-1 (25-19 25-20 13-25 25-17).
4 uur geledenINDIANAPOLIS (ANP) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben de vierde wedstrijd in de NBA-finale gewonnen. In het Gainbridge Fieldhouse in Indianapolis won de ploeg van Indiana Pacers met 111-104. De stand in de best-of-sevenserie in de NBA-finale is na vier wedstrijden 2-2.
6 uur geledenOAKMONT (ANP/RTR) - Titelverdediger Bryson DeChambeau uit de Verenigde Staten is na twee dagen klaar op de US Open in Oakmont. De Amerikaanse golfer was in 2020 en 2024 de beste. Ook Phil Mickelson, die zes keer tweede werd, komt niet meer in actie op de Oakmont Country Club in Pennsylvania.
6 uur geleden