Schaatsster De Jong ziet lef beloond met wereldtitel
HEERENVEEN (ANP) - Vaak was het "net niet" voor schaatsster Antoinette de Jong, donderdag in Thialf bij de WK afstanden lukte het dan wel. "Ik had dit niet verwacht, maar wel gehoopt", sprak de rijdster van Jumbo-Visma na haar winst op de openingsdag op de 3 kilometer. "Ik moet gewoon leeg zijn op de streep, alles of niks proberen en dan kijken of ze na mij nog aan die tijd komen. Vandaag wordt lef beloond." De Jong hield een tiende van een seconde over op de na haar gestarte titelverdedigster Martina Sablikova.
Twee jaar geleden liep het anders en dook de Tsjechische wel net onder de tijd van De Jong. "Ik was bang dat dat nu weer zou gebeuren. Ik dacht ook niet dat 3,58 voldoende zou zijn voor de titel. Ik had best een moeilijke race, de laatste ronden rijd ik normaal niet in de 32,9. Afgelopen weken was er al harder gereden en vorig jaar was 3,56 de snelste tijd."
De Jong had wel vertrouwen gevoeld. "Maar als je aan de start staat is het toch anders. Ik voelde me goed maar je weet nooit wat er gaat komen. Ik heb het geprobeerd: ervoor zorgen dat ik mezelf niets kan verwijten. En nu ben ik wereldkampioen, hier droom ik al jaren van."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
1 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
12 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
15 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
17 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
17 uur geleden