Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster De Jong ziet lef beloond met wereldtitel

Schaatsster De Jong ziet lef beloond met wereldtitel

HEERENVEEN (ANP) - Vaak was het "net niet" voor schaatsster Antoinette de Jong, donderdag in Thialf bij de WK afstanden lukte het dan wel. "Ik had dit niet verwacht, maar wel gehoopt", sprak de rijdster van Jumbo-Visma na haar winst op de openingsdag op de 3 kilometer. "Ik moet gewoon leeg zijn op de streep, alles of niks proberen en dan kijken of ze na mij nog aan die tijd komen. Vandaag wordt lef beloond." De Jong hield een tiende van een seconde over op de na haar gestarte titelverdedigster Martina Sablikova.

Twee jaar geleden liep het anders en dook de Tsjechische wel net onder de tijd van De Jong. "Ik was bang dat dat nu weer zou gebeuren. Ik dacht ook niet dat 3,58 voldoende zou zijn voor de titel. Ik had best een moeilijke race, de laatste ronden rijd ik normaal niet in de 32,9. Afgelopen weken was er al harder gereden en vorig jaar was 3,56 de snelste tijd."

De Jong had wel vertrouwen gevoeld. "Maar als je aan de start staat is het toch anders. Ik voelde me goed maar je weet nooit wat er gaat komen. Ik heb het geprobeerd: ervoor zorgen dat ik mezelf niets kan verwijten. En nu ben ik wereldkampioen, hier droom ik al jaren van."

Meer uit Sport

Vance prijst Meloni voor Italiaanse organisatie Olympische Spelen

MILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italiƫ voor de goede organisatie.

1 uur geleden
Beune tegen Weidemann op 3000 meter, Groenewoud treft Wiklund

MILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.

1 uur geleden
Wielrenster Wiebes sprint naar tweede ritzege in UAE Tour

DUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.

1 uur geleden
Skiester Vonn voltooit trainingsrun ondanks kruisbandblessure

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.

1 uur geleden
Schulting klaar voor haar olympische debuut op de langebaan

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.

2 uur geleden
Wielrenner Vingegaard stelt seizoensstart uit na val en ziekte

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.

3 uur geleden
Nederland zonder gearresteerde Schoop naar World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op CuraƧao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.

13 uur geleden