Schaatsster De Jong ziet lef beloond met wereldtitel
HEERENVEEN (ANP) - Vaak was het "net niet" voor schaatsster Antoinette de Jong, donderdag in Thialf bij de WK afstanden lukte het dan wel. "Ik had dit niet verwacht, maar wel gehoopt", sprak de rijdster van Jumbo-Visma na haar winst op de openingsdag op de 3 kilometer. "Ik moet gewoon leeg zijn op de streep, alles of niks proberen en dan kijken of ze na mij nog aan die tijd komen. Vandaag wordt lef beloond." De Jong hield een tiende van een seconde over op de na haar gestarte titelverdedigster Martina Sablikova.
Twee jaar geleden liep het anders en dook de Tsjechische wel net onder de tijd van De Jong. "Ik was bang dat dat nu weer zou gebeuren. Ik dacht ook niet dat 3,58 voldoende zou zijn voor de titel. Ik had best een moeilijke race, de laatste ronden rijd ik normaal niet in de 32,9. Afgelopen weken was er al harder gereden en vorig jaar was 3,56 de snelste tijd."
De Jong had wel vertrouwen gevoeld. "Maar als je aan de start staat is het toch anders. Ik voelde me goed maar je weet nooit wat er gaat komen. Ik heb het geprobeerd: ervoor zorgen dat ik mezelf niets kan verwijten. En nu ben ik wereldkampioen, hier droom ik al jaren van."
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
9 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
9 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden