Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster De Jong verstevigt leidende positie op EK allround

Schaatsster De Jong verstevigt leidende positie op EK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Antoinette de Jong heeft bij de EK allround in Heerenveen haar leidende positie in het klassement verstevigd. De titelverdedigster was op de 1500 meter in de laatste rit aanzienlijk sneller dan haar naaste belager Irene Schouten. De Jong schreef de schaatsmijl met een prima tijd van 1.54,83 op haar naam. Stayer Schouten reed met 1.57,00 de achtste tijd.

De Jong verdedigt later op zondag op de afsluitende 5000 meter een voorsprong van 9,87 seconden op Schouten. De Russin Elizaveta Goloebeva staat als nummer 3 in het klassement op 12,04 seconden van de 25-jarige Friezin.

Joy Beune reed op de 1500 meter de derde tijd (1.55,89). Ze staat in de algemene rangschikking na drie afstanden op de vierde plek, op 14,09 van De Jong.

Marge

Schouten moest De Jong op de 1500 meter meteen al na de start laten gaan. Daarna kon de 28-jarige marathonspecialiste niet meer aanhaken. De Jong daarentegen reed een stabiele race en bleef met haar winnende tijd maar net boven haar beste seizoenstijd die ze eind december bij de WK-kwalificatie onder ideale omstandigheden in Thialf neerzette (1.54,26).

De vraag is echter nu of de marge van De Jong op Schouten groot genoeg is. De kopvrouw van Team Jumbo-Visma eindigde eerder dit seizoen in twee ritten op de 5000 meter ruim boven de 7 minuten: 7.07,22 bij de NK afstanden en 7.06,57 bij de NK allround. Schouten daarentegen dook twee keer royaal onder die grens: 6.55,94 en 6.51,45.

De Jong gaf zaterdag als nummer 3 op de 3000 meter ruim 4 seconden toe op winnares Schouten. "Als Antoinette normaal rijdt op de 5000 meter, is het niet te doen", erkende Schouten bij de NOS. "Ze is een vechter, die laat dat niet zomaar gebeuren. Maar je weet nooit."

Meer uit Sport

Darter Van Veen bereikt finale WK na zege op Schot Anderson

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.

4 uur geleden
Oostenrijkse topskiester Liensberger mist Spelen na crash

SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.

8 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

11 uur geleden
Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

1 dag geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

1 dag geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

1 dag geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

1 dag geleden