Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster De Jong verstevigt leidende positie op EK allround

Schaatsster De Jong verstevigt leidende positie op EK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Antoinette de Jong heeft bij de EK allround in Heerenveen haar leidende positie in het klassement verstevigd. De titelverdedigster was op de 1500 meter in de laatste rit aanzienlijk sneller dan haar naaste belager Irene Schouten. De Jong schreef de schaatsmijl met een prima tijd van 1.54,83 op haar naam. Stayer Schouten reed met 1.57,00 de achtste tijd.

De Jong verdedigt later op zondag op de afsluitende 5000 meter een voorsprong van 9,87 seconden op Schouten. De Russin Elizaveta Goloebeva staat als nummer 3 in het klassement op 12,04 seconden van de 25-jarige Friezin.

Joy Beune reed op de 1500 meter de derde tijd (1.55,89). Ze staat in de algemene rangschikking na drie afstanden op de vierde plek, op 14,09 van De Jong.

Marge

Schouten moest De Jong op de 1500 meter meteen al na de start laten gaan. Daarna kon de 28-jarige marathonspecialiste niet meer aanhaken. De Jong daarentegen reed een stabiele race en bleef met haar winnende tijd maar net boven haar beste seizoenstijd die ze eind december bij de WK-kwalificatie onder ideale omstandigheden in Thialf neerzette (1.54,26).

De vraag is echter nu of de marge van De Jong op Schouten groot genoeg is. De kopvrouw van Team Jumbo-Visma eindigde eerder dit seizoen in twee ritten op de 5000 meter ruim boven de 7 minuten: 7.07,22 bij de NK afstanden en 7.06,57 bij de NK allround. Schouten daarentegen dook twee keer royaal onder die grens: 6.55,94 en 6.51,45.

De Jong gaf zaterdag als nummer 3 op de 3000 meter ruim 4 seconden toe op winnares Schouten. "Als Antoinette normaal rijdt op de 5000 meter, is het niet te doen", erkende Schouten bij de NOS. "Ze is een vechter, die laat dat niet zomaar gebeuren. Maar je weet nooit."

Meer uit Sport

Verstappen is plezier kwijt: nadenken over toekomst in Formule 1

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.

2 uur geleden
Antonelli ondanks 'verschrikkelijke start' jongste WK-leider ooit

SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.

3 uur geleden
Antonelli zegeviert ook in Grote Prijs Japan, Verstappen achtste

SUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.

3 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP in Texas, Bezzecchi crasht

AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.

5 uur geleden
Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

21 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

1 dag geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

1 dag geleden