Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster De Jong verstevigt leidende positie op EK allround

Schaatsster De Jong verstevigt leidende positie op EK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Antoinette de Jong heeft bij de EK allround in Heerenveen haar leidende positie in het klassement verstevigd. De titelverdedigster was op de 1500 meter in de laatste rit aanzienlijk sneller dan haar naaste belager Irene Schouten. De Jong schreef de schaatsmijl met een prima tijd van 1.54,83 op haar naam. Stayer Schouten reed met 1.57,00 de achtste tijd.

De Jong verdedigt later op zondag op de afsluitende 5000 meter een voorsprong van 9,87 seconden op Schouten. De Russin Elizaveta Goloebeva staat als nummer 3 in het klassement op 12,04 seconden van de 25-jarige Friezin.

Joy Beune reed op de 1500 meter de derde tijd (1.55,89). Ze staat in de algemene rangschikking na drie afstanden op de vierde plek, op 14,09 van De Jong.

Marge

Schouten moest De Jong op de 1500 meter meteen al na de start laten gaan. Daarna kon de 28-jarige marathonspecialiste niet meer aanhaken. De Jong daarentegen reed een stabiele race en bleef met haar winnende tijd maar net boven haar beste seizoenstijd die ze eind december bij de WK-kwalificatie onder ideale omstandigheden in Thialf neerzette (1.54,26).

De vraag is echter nu of de marge van De Jong op Schouten groot genoeg is. De kopvrouw van Team Jumbo-Visma eindigde eerder dit seizoen in twee ritten op de 5000 meter ruim boven de 7 minuten: 7.07,22 bij de NK afstanden en 7.06,57 bij de NK allround. Schouten daarentegen dook twee keer royaal onder die grens: 6.55,94 en 6.51,45.

De Jong gaf zaterdag als nummer 3 op de 3000 meter ruim 4 seconden toe op winnares Schouten. "Als Antoinette normaal rijdt op de 5000 meter, is het niet te doen", erkende Schouten bij de NOS. "Ze is een vechter, die laat dat niet zomaar gebeuren. Maar je weet nooit."

Meer uit Sport

Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

7 uur geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

12 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

17 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

19 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

1 dag geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 dag geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden