Schaatsster De Jong troeft Ter Mors nipt af op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong heeft bij de NK allround in Thialf verrassend de 1500 meter op haar naam geschreven. De Friese schaatsster van Team Jumbo-Visma versloeg in de laatste rit klassementsleidster Jorien ter Mors met miniem verschil: 1.55,61 tegen 1.55,63. Melissa Wijfje reed de derde tijd: 1.56,30.
Voor Nederlands kampioene Ter Mors was de tweede plaats een teleurstelling. De drievoudig olympisch kampioene had op haar favoriete afstand haar voorsprong in het klassement aanzienlijk willen vergroten. De Jong bleek echter in staat om goed in haar spoor te blijven en met een prima slotronde van 31,3 seconden, tegen 31,6 voor Ter Mors, stelde ze de overwinning ternauwernood veilig.
In het klassement na drie afstanden moet De Jong als nummer 2 op de afsluitende 5000 meter 2,86 seconden goedmaken op Ter Mors. Wijfje staat als nummer 3 op bijna 8 seconden van de eerste plaats.
Meer uit Sport
ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
38 minuten geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
21 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
21 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geleden