Schaatsster De Jong troeft Ter Mors nipt af op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong heeft bij de NK allround in Thialf verrassend de 1500 meter op haar naam geschreven. De Friese schaatsster van Team Jumbo-Visma versloeg in de laatste rit klassementsleidster Jorien ter Mors met miniem verschil: 1.55,61 tegen 1.55,63. Melissa Wijfje reed de derde tijd: 1.56,30.
Voor Nederlands kampioene Ter Mors was de tweede plaats een teleurstelling. De drievoudig olympisch kampioene had op haar favoriete afstand haar voorsprong in het klassement aanzienlijk willen vergroten. De Jong bleek echter in staat om goed in haar spoor te blijven en met een prima slotronde van 31,3 seconden, tegen 31,6 voor Ter Mors, stelde ze de overwinning ternauwernood veilig.
In het klassement na drie afstanden moet De Jong als nummer 2 op de afsluitende 5000 meter 2,86 seconden goedmaken op Ter Mors. Wijfje staat als nummer 3 op bijna 8 seconden van de eerste plaats.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
3 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
12 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden