Schaatsster De Jong pakt wereldtitel 3000 meter, brons Schouten
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong heeft in Thialf achter gesloten deuren de wereldtitel op de 3000 meter veroverd. De 25-jarige schaatsster van Team Jumbo-Visma finishte in de achtste rit in een tijd van 3.58,47 minuten. Titelhoudster Martina Sablikova kwam daarna een fractie van een seconde tekort om haar zevende wereldtitel op deze afstand veilig te stellen. De 33-jarige Tsjechische eindigde in 3.58,57.
Nederlands kampioene Irene Schouten moest in de laatste race tegen de Russin Natalia Voronina genoegen nemen met WK-brons: 3.59,75. Joy Beune belandde met een tijd van 4.02,21 op de zesde plaats.
Voor De Jong was het haar eerste individuele wereldtitel. Ze won eerder al wel twee keer WK-goud op de ploegenachtervolging. Vorige maand behaalde de Friezin haar tweede Europese titel allround op rij.
Titelkandidaat Voronina reed bijna twee weken geleden bij de wereldbeker nog een baanrecord op de 3000 meter (3.56,85). Toen was de luchtdruk, en daarmee de luchtweerstand, in Heerenveen echter een stuk lager. De 26-jarige Russin ging nu in de laatste race tegen Schouten kapot in de slotfase en kwam daardoor niet verder dan de zevende plek (4.02,85).
Olympisch kampioene Carlijn Achtereekte en Europees kampioene Esmee Visser ontbraken in het deelnemersveld. Zij wisten zich eind december op deze afstand niet te plaatsen voor de WK.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
3 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
7 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden