Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster De Jong pakt wereldtitel 3000 meter, brons Schouten

Schaatsster De Jong pakt wereldtitel 3000 meter, brons Schouten

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong heeft in Thialf achter gesloten deuren de wereldtitel op de 3000 meter veroverd. De 25-jarige schaatsster van Team Jumbo-Visma finishte in de achtste rit in een tijd van 3.58,47 minuten. Titelhoudster Martina Sablikova kwam daarna een fractie van een seconde tekort om haar zevende wereldtitel op deze afstand veilig te stellen. De 33-jarige Tsjechische eindigde in 3.58,57.

Nederlands kampioene Irene Schouten moest in de laatste race tegen de Russin Natalia Voronina genoegen nemen met WK-brons: 3.59,75. Joy Beune belandde met een tijd van 4.02,21 op de zesde plaats.

Voor De Jong was het haar eerste individuele wereldtitel. Ze won eerder al wel twee keer WK-goud op de ploegenachtervolging. Vorige maand behaalde de Friezin haar tweede Europese titel allround op rij.

Titelkandidaat Voronina reed bijna twee weken geleden bij de wereldbeker nog een baanrecord op de 3000 meter (3.56,85). Toen was de luchtdruk, en daarmee de luchtweerstand, in Heerenveen echter een stuk lager. De 26-jarige Russin ging nu in de laatste race tegen Schouten kapot in de slotfase en kwam daardoor niet verder dan de zevende plek (4.02,85).

Olympisch kampioene Carlijn Achtereekte en Europees kampioene Esmee Visser ontbraken in het deelnemersveld. Zij wisten zich eind december op deze afstand niet te plaatsen voor de WK.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor stopt ook samenwerking met coach Sporrel

ROME (ANP) - Tallon Griekspoor heeft ook de samenwerking met zijn coach Dennis Sporrel beëindigd. De nummer 35 van de wereld en zijn trainer zijn "samen tot de conclusie gekomen dat het niet meer werkt", bevestigt Sporrel. "We hebben mooie maanden gehad en daar ben ik dankbaar voor."

3 uur geleden
Sinner wint bij rentree in Rome en treft in derde ronde De Jong

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de eerste partij na zijn dopingschorsing gewonnen. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome de Argentijn Mariano Navone in twee sets: 6-3 6-4. De 23-jarige Sinner treft in de derde ronde Jesper de Jong.

17 uur geleden
Britse wielrenner Tarling wint tijdrit Giro, Roglic grijpt roze

TIRANA (ANP) - Joshua Tarling heeft de tweede etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 21-jarige Brit van Ineos Grenadiers was de beste in de individuele tijdrit over 13,7 kilometer met start en finish in Tirana, de hoofdstad van Albanië. Tarling bleef de Sloveen Primoz Roglic 1 seconde voor. De Australiër Jay Vine werd derde.

20 uur geleden
Titelverdedigster Swiatek strandt in Rome al in derde ronde

ROME (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is vroegtijdig uitgeschakeld op het WTA-toernooi van Rome. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de derde ronde van de Amerikaanse Danielle Collins: 6-1 7-5.

21 uur geleden
Marc Márquez wint zesde sprintrace op rij in MotoGP

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez (Ducati) heeft ook de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. De zesvoudig wereldkampioen won tot dusver alle zes sprintraces in dit seizoen.

21 uur geleden
Sprintvrouwen 4x100 meter naar finale WK estafette

GUANGZHOU (ANP) - De atletes op de 4x100 meter estafette hebben op de World Relays in het Chinese Guangzhou de finale gehaald. Dat betekent dat het Nederlandse sprintkwartet zich heeft gekwalificeerd voor de WK atletiek in september in Tokio.

21 uur geleden
Tennisser De Jong met mooie zege naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jesper de Jong heeft met een mooie overwinning op Alejandro Davidovich Fokina de derde ronde van het tennistoernooi van Rome bereikt. De 24-jarige Haarlemmer was veel te sterk voor de Spanjaard, de nummer 26 van de wereldranglijst. De Jong gunde zijn opponent slechts twee games: 6-0 6-2.

22 uur geleden