Schaatsster De Jong pakt wereldtitel 3000 meter, brons Schouten
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong heeft in Thialf achter gesloten deuren de wereldtitel op de 3000 meter veroverd. De 25-jarige schaatsster van Team Jumbo-Visma finishte in de achtste rit in een tijd van 3.58,47 minuten. Titelhoudster Martina Sablikova kwam daarna een fractie van een seconde tekort om haar zevende wereldtitel op deze afstand veilig te stellen. De 33-jarige Tsjechische eindigde in 3.58,57.
Nederlands kampioene Irene Schouten moest in de laatste race tegen de Russin Natalia Voronina genoegen nemen met WK-brons: 3.59,75. Joy Beune belandde met een tijd van 4.02,21 op de zesde plaats.
Voor De Jong was het haar eerste individuele wereldtitel. Ze won eerder al wel twee keer WK-goud op de ploegenachtervolging. Vorige maand behaalde de Friezin haar tweede Europese titel allround op rij.
Titelkandidaat Voronina reed bijna twee weken geleden bij de wereldbeker nog een baanrecord op de 3000 meter (3.56,85). Toen was de luchtdruk, en daarmee de luchtweerstand, in Heerenveen echter een stuk lager. De 26-jarige Russin ging nu in de laatste race tegen Schouten kapot in de slotfase en kwam daardoor niet verder dan de zevende plek (4.02,85).
Olympisch kampioene Carlijn Achtereekte en Europees kampioene Esmee Visser ontbraken in het deelnemersveld. Zij wisten zich eind december op deze afstand niet te plaatsen voor de WK.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
9 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
11 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
11 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
13 uur geleden