Schaatsster De Jong pakt eerste Nederlandse titel op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de 1500 meter gegrepen. De 26-jarige schaatsster van Jumbo-Visma reed in een persoonlijk record van 1.53,20 minuten naar de titel. Ze bleef in een rechtstreeks gevecht Ireen Wüst nipt voor. De 35-jarige schaatsster van Reggeborgh kwam tot 1.53,48. Jutta Leerdam werd verrassend derde met 1.53,64.
De Jong dook met een sterke slotronde onder de tot dan toe beste tijd van Leerdam. Vorig jaar eindigde ze bij de NK Afstanden nog als tweede op de 1500 meter, achter Jorien ter Mors. De titelverdedigster eindigde nu met 1.54,65 als vijfde. Ter Mors moest in haar rit Irene Schouten voor laten. De Noord-Hollandse van Team Zaanlander werd vierde in 1.54,14.
Leerdam opende haar 1500 meter snel met 24,74 seconden en lag zelfs met nog een ronde te gaan op het schema van het baanrecord van 1.53,10 van Wüst. In de laatste ronde moest ze tijd prijsgeven op dat schema, maar ze dook ruim onder haar persoonlijk record.
Ook De Jong was sneller dan ze ooit was geweest op de 1500 meter. De regerend Europees kampioene allround en wereldkampioene op de 3000 meter dook onder haar eigen persoonlijke record van 1.53,67 en versloeg Wüst met een betere slotronde. Haar winnende tijd was ook ruim sneller dan de 1.54,61 waarmee de Noorse Ragne Wiklund vorig seizoen in Thialf de wereldtitel pakte.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
19 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
1 dag geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden