Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster De Jong pakt eerste Nederlandse titel op 1500 meter

Schaatsster De Jong pakt eerste Nederlandse titel op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de 1500 meter gegrepen. De 26-jarige schaatsster van Jumbo-Visma reed in een persoonlijk record van 1.53,20 minuten naar de titel. Ze bleef in een rechtstreeks gevecht Ireen Wüst nipt voor. De 35-jarige schaatsster van Reggeborgh kwam tot 1.53,48. Jutta Leerdam werd verrassend derde met 1.53,64.

De Jong dook met een sterke slotronde onder de tot dan toe beste tijd van Leerdam. Vorig jaar eindigde ze bij de NK Afstanden nog als tweede op de 1500 meter, achter Jorien ter Mors. De titelverdedigster eindigde nu met 1.54,65 als vijfde. Ter Mors moest in haar rit Irene Schouten voor laten. De Noord-Hollandse van Team Zaanlander werd vierde in 1.54,14.

Leerdam opende haar 1500 meter snel met 24,74 seconden en lag zelfs met nog een ronde te gaan op het schema van het baanrecord van 1.53,10 van Wüst. In de laatste ronde moest ze tijd prijsgeven op dat schema, maar ze dook ruim onder haar persoonlijk record.

Ook De Jong was sneller dan ze ooit was geweest op de 1500 meter. De regerend Europees kampioene allround en wereldkampioene op de 3000 meter dook onder haar eigen persoonlijke record van 1.53,67 en versloeg Wüst met een betere slotronde. Haar winnende tijd was ook ruim sneller dan de 1.54,61 waarmee de Noorse Ragne Wiklund vorig seizoen in Thialf de wereldtitel pakte.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

11 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

11 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

11 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

12 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

12 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

1 dag geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

1 dag geleden