Schaatsster De Jong pakt eerste Nederlandse titel op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de 1500 meter gegrepen. De 26-jarige schaatsster van Jumbo-Visma reed in een persoonlijk record van 1.53,20 minuten naar de titel. Ze bleef in een rechtstreeks gevecht Ireen Wüst nipt voor. De 35-jarige schaatsster van Reggeborgh kwam tot 1.53,48. Jutta Leerdam werd verrassend derde met 1.53,64.
De Jong dook met een sterke slotronde onder de tot dan toe beste tijd van Leerdam. Vorig jaar eindigde ze bij de NK Afstanden nog als tweede op de 1500 meter, achter Jorien ter Mors. De titelverdedigster eindigde nu met 1.54,65 als vijfde. Ter Mors moest in haar rit Irene Schouten voor laten. De Noord-Hollandse van Team Zaanlander werd vierde in 1.54,14.
Leerdam opende haar 1500 meter snel met 24,74 seconden en lag zelfs met nog een ronde te gaan op het schema van het baanrecord van 1.53,10 van Wüst. In de laatste ronde moest ze tijd prijsgeven op dat schema, maar ze dook ruim onder haar persoonlijk record.
Ook De Jong was sneller dan ze ooit was geweest op de 1500 meter. De regerend Europees kampioene allround en wereldkampioene op de 3000 meter dook onder haar eigen persoonlijke record van 1.53,67 en versloeg Wüst met een betere slotronde. Haar winnende tijd was ook ruim sneller dan de 1.54,61 waarmee de Noorse Ragne Wiklund vorig seizoen in Thialf de wereldtitel pakte.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
15 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
19 uur geleden