Schaatsster De Jong pakt eerste Nederlandse titel op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de 1500 meter gegrepen. De 26-jarige schaatsster van Jumbo-Visma reed in een persoonlijk record van 1.53,20 minuten naar de titel. Ze bleef in een rechtstreeks gevecht Ireen Wüst nipt voor. De 35-jarige schaatsster van Reggeborgh kwam tot 1.53,48. Jutta Leerdam werd verrassend derde met 1.53,64.
De Jong dook met een sterke slotronde onder de tot dan toe beste tijd van Leerdam. Vorig jaar eindigde ze bij de NK Afstanden nog als tweede op de 1500 meter, achter Jorien ter Mors. De titelverdedigster eindigde nu met 1.54,65 als vijfde. Ter Mors moest in haar rit Irene Schouten voor laten. De Noord-Hollandse van Team Zaanlander werd vierde in 1.54,14.
Leerdam opende haar 1500 meter snel met 24,74 seconden en lag zelfs met nog een ronde te gaan op het schema van het baanrecord van 1.53,10 van Wüst. In de laatste ronde moest ze tijd prijsgeven op dat schema, maar ze dook ruim onder haar persoonlijk record.
Ook De Jong was sneller dan ze ooit was geweest op de 1500 meter. De regerend Europees kampioene allround en wereldkampioene op de 3000 meter dook onder haar eigen persoonlijke record van 1.53,67 en versloeg Wüst met een betere slotronde. Haar winnende tijd was ook ruim sneller dan de 1.54,61 waarmee de Noorse Ragne Wiklund vorig seizoen in Thialf de wereldtitel pakte.
Meer uit Sport
DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
8 minuten geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
49 minuten geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
21 uur geleden