Schaatsster De Jong elfde op 500 meter in Calgary
CALGARY (ANP) - Michelle de Jong is bij de wereldbeker in Calgary als elfde geëindigd op de 500 meter. Met een tijd van 37,73 was ze de beste Nederlandse. De zege ging naar de Russin Olga Fatkoelina, die met 36,73 in een rechtstreeks duel de Amerikaanse Erin Jackson versloeg.
De Jong versloeg in haar rit Dione Voskamp, die tot 37,80 kwam. Zij werd daarmee dertiende. Letitia de Jong eindigde in haar eerste optreden in de wereldbeker met 38,19 als negentiende.
Michelle de Jong en Voskamp blijven met de wereldbekerwedstrijd van zaterdag nog te gaan, de tweede 500 meter van het weekend, in de top 20 in het klassement staan. De Jong staat vijftiende en Voskamp zeventiende. Jutta Leerdam (veertiende) en Femke Kok (negende) stonden niet aan de start in Calgary.
Fatkoelina verbeterde met 36,73 haar persoonlijk record, dat stond op 36,78. De Russin was iets sneller dan de Japanse Nao Kodaira (36,81) en haar landgenote Angelina Golikova (36,82). Jackson, winnares van vier eerdere wereldbekerwedstrijden op de 500 meter, eindigde als vijfde in 37,16.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
15 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
21 uur geleden