Schaatsster De Jong elfde op 500 meter in Calgary
CALGARY (ANP) - Michelle de Jong is bij de wereldbeker in Calgary als elfde geëindigd op de 500 meter. Met een tijd van 37,73 was ze de beste Nederlandse. De zege ging naar de Russin Olga Fatkoelina, die met 36,73 in een rechtstreeks duel de Amerikaanse Erin Jackson versloeg.
De Jong versloeg in haar rit Dione Voskamp, die tot 37,80 kwam. Zij werd daarmee dertiende. Letitia de Jong eindigde in haar eerste optreden in de wereldbeker met 38,19 als negentiende.
Michelle de Jong en Voskamp blijven met de wereldbekerwedstrijd van zaterdag nog te gaan, de tweede 500 meter van het weekend, in de top 20 in het klassement staan. De Jong staat vijftiende en Voskamp zeventiende. Jutta Leerdam (veertiende) en Femke Kok (negende) stonden niet aan de start in Calgary.
Fatkoelina verbeterde met 36,73 haar persoonlijk record, dat stond op 36,78. De Russin was iets sneller dan de Japanse Nao Kodaira (36,81) en haar landgenote Angelina Golikova (36,82). Jackson, winnares van vier eerdere wereldbekerwedstrijden op de 500 meter, eindigde als vijfde in 37,16.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 dagen geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
2 dagen geleden