Schaatsster De Jong: dit was een heel mooi toernooi
HEERENVEEN (ANP) - Na een doorwaakte nacht in het hotel in Wolvega kwam het met schaatsster Antoinette de Jong op de slotdag van de EK allround toch nog goed. "Ik had zaterdag best veel stress", bekende de 25-jarige Friezin, die dankzij twee sterke races op zondag (eerste op de 1500 en derde op de 5000 meter) haar Europese titel wist te prolongeren. "Daarom was ik vandaag kort na afloop best even emotioneel. Maar nu ben ik vooral heel erg blij."
De Jong liet zaterdag op de 3000 meter in een rommelige rit veel liggen (derde in 4.02,19). "Ik toonde te weinig durf op die afstand", blikte de kopvrouw van Jumbo-Visma terug. "Daar lag ik daarna wakker van. Ik heb lang liggen nadenken over hoe het wel moest. Geen technische fouten maken, lef tonen en laten zien wat je kan. Dat was mijn plan voor de tweede EK-dag en dat is gelukkig goed uitgekomen."
De Jong mocht op de afsluitende 5000 meter bijna 10 seconden verliezen op Irene Schouten, een vakvrouw op de langere afstanden. Dankzij een moedig begin van de klassementsleidster en een sterk middenstuk kon de ervaren marathonschaatsster haar verwachte aanval niet tijdig plaatsen. "Ik wist dat ik de eerste stap moest zetten en ging daarom hard van start", legde De Jong uit.
"Ik wilde Irene onder druk zetten in plaats van dat ik achter haar aan zou moeten rijden. Dat lukte uitstekend. Alleen in de laatste twee ronden moest ik haar laten gaan. Dat ik slechts 2 seconden op haar heb toegegeven, stemt me heel tevreden. Ik heb nu wel lef getoond. Voor mij was dit een heel mooi toernooi."
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
20 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geleden